Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Heliosy - adapter

    Cześć,
    Mam 2 heliosy: 44m oraz 44-2 i chciałbym je podłączyć do d3200 lecz jest problem z adapterem.
    Szukam adaptera z soczewką i blokadą bolca lecz nie mogę znaleść. Czy w ogóle są takie z soczewką oraz z blokadą bolca? Czy do obydwu tych heliosów mogą być ta sama przejściówka?

    Pozdrawiam

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cześć, soczewka w adapterze skutecznie zepsuje to co ten obiektyw może zaoferować, a zwykły adapter M42-Nikon pozwala ostrzyć jedynie na krótkie odległości tak do 1-1,5m maksymalnie, są też z blokadą bolca.

  3. #3

    Domyślnie

    To z innej paczki, warto kupować te heliosy z bagnetem Nikonowskim?
    Nikon D7200 + Sigma 18-35 ART + Nikkor 50mm F1.8D
    Strona domowa

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Są heliosy oryginalnie z nikonowskim bagnetem, są też przerabiane i tu wszystko zależy od wykonania, ja właśnie mam na warsztacie dwie sztuki zacne, które wyszukałem żeby były w świetnym stanie i jak znajdę czas do zrobię im dupki pod nikona.

  5. #5

    Domyślnie

    Wiem, że może pogorszyć ale jest szansa że dalej będzie ostrzyć niż 1.5 metra. Chce jeden adapter z soczewką teraz kupić, a drugi bez soczewki od majfrendsów.

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dobre z soczewką kosztują w okolicach 50$ ale i tak efekt jest słabiutki, jak kupisz te chińskie za kilka $ to tylko szkoda kasy i będzie jeszcze gorzej.

  7. #7

    Domyślnie

    Tak wygląda (poniżej) mocowanie Nikonowskie do Heliosa-44M (mój sposób). To mocowanie tylko do Heliosa-44M . Pozostałe Heliosy przerabia się inaczej, bardziej skomplikowanie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2619a.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	160,4 KB
ID:	5876

    A tak wygląda Helios-44M po zmianie mocowania oryginalnego M42 na moje.
    Operacja trwa 5 minut. Oczywiście ostrzy od 0,5 m do nieskończoności. Optyka bez zmian.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2630a.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	177,8 KB
ID:	5877
    Ostatnio edytowane przez andystar ; 07-03-2018 o 22:11
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Z 44M to nie problem, cyrki zaczynają się przy nowszych modelach bo brakuje miejsca na działający mechanizm przysłony i trzeba się namęczyć.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja rozwiązałem ten problem. Przerabiam 44M-4 i przysłona działa, ostrzy od 0,5 do nieskończoności i optyka pozostaje bez zmian.
    Jednak nie jest to tak proste jak w 44M.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  10. #10

    Domyślnie

    podkładki pod pierwsza soczewkę? czy głębiej? bo przy podkładce gwintu nie starcza. chyba, że dorabiacie wyższa tulejke z gwintem

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Heliosy...Pomoc
    By Artur_d in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-04-2015, 12:17
  2. FX i ruskie Heliosy... jak to chodzi???
    By music2000 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26-03-2010, 09:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •