Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Żadne podkładki pod soczewki !
    Dupkę trzeba skrócić ale tak żeby działał pierścień przysłony, nigdy nie ingerować w optykę bo się ją zepsuje.

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Moje przerobione wyglądają tak


  3. #13

    Domyślnie

    To jest też Helios-44M. Ładnie zrobiony. Czy przysłona działa?
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  4. #14

    Domyślnie

    A ja mam pytanko: czy po takiej przeróbce - którą oboje określacie jako parominutową i prostą - obiektyw ostrzy na nieskończoność wtedy gdy pierścień dojdzie do mechanicznego ogranicznika, znaczy wystarczy przekręcić do oporu i wtedy jest ostrzenie na nieskończonośc, czy trzeba kręcić i patrzeć w wizjer i ewentualnie na potwierdzenie ostrości kropką?
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andystar Zobacz posta
    To jest też Helios-44M. Ładnie zrobiony. Czy przysłona działa?
    Tak oczywiście działa przysłona.

    @2pompony Masz na myśli że skręcone do oporu na nieskończoność jest faktycznie nieskończoność czy dalej ( jakby to dziwnie nie brzmiało ) ?
    W tym Heliosie mam wyliczone że daje faktyczną nieskończoność czyli można w ciemno teoretycznie dać do oporu i będzie celnie np na jakiś widoczkach itp. ale w wielu obiektywach 135mm otrzymuję efekt że ostrość wychodzi poza nieskończoność mimo poprawnych obliczeń.

  6. #16

    Domyślnie

    @2pompony Masz na myśli że skręcone do oporu na nieskończoność jest faktycznie nieskończoność czy dalej ( jakby to dziwnie nie brzmiało ) ?
    Właśnie o to pytam - czy nieskończoność wypada na znaczku nieskończności (i co za tym idzie na mechanicznym ograniczniku), czy gdzieś indziej na skali obiektywu... Po Twojej odpowiedzi wnoszę, że niestety nie dzieje się to tak automatycznie jak miałem nadzieję - odkręcić tył, przykręcić przejściówkę i będzie idealnie, tylko że trzeba coś wyliczać i odpowiednio do tego działać.

    To niestety wyklucza mnie z grona przerabiaczy, bo ja mam do tego dwie lewe ręce, a nawet dwie lewe nogi. W ogóle znając siebie to wiercąc dziurkę żeby to przykręcić przewierciłbym soczewki, albo jeszcze co gorszego, więc może to i lepiej...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #17
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Postawisz dobrą flashkę to ci to zrobię Krakusie

  8. #18

    Domyślnie

    Postawić mogę i tak na jakimś plenerku - ale już myślałem, że sam sobie to zrobię i będę dumny!

    Tak naprawdę to ja nawet nie mam ani jednego Heliosa, więc musiałbym dopiero czegoś szukać, ale jak z góry wiem że i tak nie zrobię, to mi się trochę odechciało jakby...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  9. #19

    Domyślnie

    Ja nie mam ani adaptera, ani heliosa, ani nawet pojęcia jak to zrobić, ale będę próbował (jest jakiś dobry filmik z instukcją na yt?). Znajomy dokupił takie szkło do canona i tam ładnie mu ostrzy bez przeróbki podobno. Możliwe to to?

  10. #20
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Do canona możliwe ale do nikona nie ponieważ odległość do matrycy jest mniejsza przez co trzeba przerobić taki obiektyw.
    Ale co chcesz na yt zobaczyć, jak gość podkłada pod soczewki kawałek drucika ?
    Zobacz na zdjęcia tu w temacie jak wyglądają przerobione obiektywy.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Heliosy...Pomoc
    By Artur_d in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-04-2015, 12:17
  2. FX i ruskie Heliosy... jak to chodzi???
    By music2000 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26-03-2010, 09:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •