Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Monitor 27 - czy da się kupić coś pod foto w zakresie 2-3k?

    Cześć,
    przymierzam się do kupna większego monitora, który ma zastąpić dwa Eizo S2242.
    Potrzebuję zrobić porządek na biurku, od kiedy używam głównie laptopa 2 zewnętrzne nie są mi potrzebne itd.
    Rozdzielczość przy 27 chyba lepiej 2,5k, ale nie jestem pewny - tu prośba o Waszą opinię.
    32 raczej odpada, bo będzie zwyczajnie za duża.

    Parametry na jakich mi zależy, to dobre/równomierne podświetlenie i sensowne odwzorowanie kolorów. To w S2242 w zupełności mi wystarcza.
    Monitor ma mieć zastosowanie "ogólne" - praca biurowa, net, filmy no i zdjęcia oczywiście.
    Nie zarabiam na zdjęciach, od czasu do czasu wywołuję partię fotek.

    Budżet - 2-3k.
    Więcej nie dam
    Pytanie czy w tej kwocie da się kupić coś sensownego.
    Asus ma serię ProArt. Opinie ogólnie pozytywne, ale
    Na oku mam model Asus proart pa278cgv, na który założyłem osobny wątek, ale jakoś nie ma większego odzewu, dlatego pytanie czy ktoś może polecić coś innego?

    Będę wdzięczy za opinie, rady itd.

    Pozdrawiam
    Michał
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  2. #2

    Domyślnie

    Zobacz na NEC MultiSync EA271U-BK Ma rozdzielczość 3840 x 2160 . Do tego jak kupisz oprogramowanie NEC SpectraView II (klucz USB) masz zestaw w okolicach 3 tys. Ja kupiłem w Fotoplus. JAk zapytasz o rabat to pewnie wyjdzie nawet troszkę taniej. Używam mniejszego brata 24" z takim samym oprogramowaniem. Dodatkowo zakupiłem Kalibrator i zestaw jak na moje amatorskie potrzeby działa, jak dla mnie jakość bardzo dobra. Zastanawiam się również nad zakupem tego 27" NEC-a ze względu na wyzszą rozdzielczość i wielkośc. Mam program i kalibrator więc u mnie było by troszkę taniej.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Badol Zobacz posta
    Asus ma serię ProArt. Opinie ogólnie pozytywne, ale
    Na oku mam model Asus proart pa278cgv, na który założyłem osobny wątek, ale jakoś nie ma większego odzewu, dlatego pytanie czy ktoś może polecić coś innego?

    Będę wdzięczy za opinie, rady itd.

    Pozdrawiam
    Michał
    Nie jestem ekspertem w temacie, mogę tylko od siebie powiedzieć że posiadam innego Asus'a z serii ProArt (PA32UCG), i jeżeli chodzi o kolory to wypada on jak dla mnie bardzo dobrze, kiedy oglądam w domu swoje zdjęcia to kolory na Asus, NEC PA311D i Apple Studio Display się zgadzają.
    Nie znam konkretnie tego modelu o którym wspomniałeś ale zakładając że ma podobną charakterystykę jeżeli chodzi o kolor to powinno być dobrze.
    Co do rozdzielczości: przy 27 calach wolałbym 4K, ale to tylko moja opinia.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  4. #4

    Domyślnie

    Ja także ekspertem nie jestem ale z skalibrowanego NEC-a z w/w oprogramowaniem wydruki na drukarce Canon imagePROGRAF PRO-300 są m/z identyczne kolorystycznie. Ja nie widze różnicy.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zen Zobacz posta
    Ja także ekspertem nie jestem ale z skalibrowanego NEC-a z w/w oprogramowaniem wydruki na drukarce Canon imagePROGRAF PRO-300 są m/z identyczne kolorystycznie. Ja nie widze różnicy.
    To raczej normalne zjawisko dla każdego poprawnie skalibrowanego i skonfigurowanego zestawu monitor - komputer - drukarka
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  6. #6

    Domyślnie

    Ja mam tego ASUSa o którym piszesz i bardzo go sobie chwalę...
    Ale ja za bardzo wymagający nie jestem
    Nikon FX i Olympus m4/3

  7. #7

    Domyślnie

    Posiadam od 4 miesięcy NEC MultiSync EA271U-BK i po tym czasie nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Obawiałem się zbyt dużej rozdzielczości 4K, ale Windows 11 sam wyskalował interfejs i jak zobaczyłem jak ostry może być tekst, to nie mam wątpliwości, że obecnie wybór czegoś z niższą rozdzielczością to absolutny błąd. A zdjęcia w 4K to dopiero przyjemność oglądania i obrabiania... Jeśli chodzi o kolor to poddałem go kalibracji i moim zdaniem jeśli monitor będzie pracował przy temperaturze 6400K to kalibracja jest zbyteczna - ustawienia fabryczne są wystarczające. Do pracy z innymi temperaturami koniecznie trzeba kalibrować monitor bo różnice między kalibracją i jej brakiem są mocno widoczne ... Podsumowując jestem zachwycony, i nie żałuję wydanej kasy ...

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki za odzew
    Czyli jednak 4K...
    NEC'a sprawdziłem - wygląda ciekawie.
    ASUS też ma ciekawą opcję 4K 27 cali - PA279CRV. Pokrycie AdobeRGB 99%!
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  9. #9

    Domyślnie

    ja bym chciał jakiegoś NEC albo EIZO 24" w 1440p a nie 27" 4K
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2015
    Miasto
    Dobre pytanie
    Posty
    159

    Domyślnie

    Szukaj monitora z matrycą PLS. Sokolnik ma dużo racji, , ale wybierzesz co rześ chciał.

Podobne wątki

  1. Monitor do 6.000 zł głównie do edycji foto
    By misiak76 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 28-05-2018, 23:09
  2. Porządny plecak foto, jaki powinien być? Co kupić?
    By Michał Sz. in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-08-2015, 15:20
  3. Monitor zwykły do biura - co kupić ?
    By jendrusz in forum Komputery
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-11-2013, 14:16
  4. Jaki monitor NIE do foto?
    By grissley in forum Komputery
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 29-12-2012, 20:44
  5. Który monitor wybrać (gry i foto)
    By Radosso in forum Komputery
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-10-2010, 08:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •