Close

Strona 2 z 36 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 357
  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    SSD Micron 256GB
    https://www.x-kom.pl/p/382690-dysk-s...-nand-oem.html
    219zł - z kodem komponenty

    Dysk już opisywałem w temacie o dysku do laptopa, warto zakupu, jest też sporo sprzętu w niższych cenach ale ceny raczej nie są niższe jak na ceneo.

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak komuś nie spieszno z zakupami to podsumowanie plotek i informacji odnośnie cen:
    - SSD będzie nadal gwałtownie tanieć, TLC może spaść o połowę, będa tanie modele QLC
    - DDR4 będzie taniał, nowe fabryki działają, przejście na DDR5 odsunięte w przyszłość aż intel upora się z problemami
    - nowe procesory Intel droższe i to sporo od poprzedniej serii, więc można przypuszczać że AMD nie utrzyma niskich cen i też podniesie
    - monitory, kolejne podejście LG z OLED skończyło się fiaskiem, czyli nadal jesteśmy skazani na LCD i odgrzewanie kotleta bez zmian cenowych
    - do końca roku będzie spory spadek cen kart graficznych nvidia GTX 1070 i mocniejszych bo jest robione miejsce pod nowe RTX, budżetowe nowe karty dopiero w przyszłym roku

    Ogólnie dobry okres na szukanie okazji cenowych, w AMD pierwsze Ryzen jest wymiatane z magazynów, to samo z płytami głównymi z pierwszą serią chipsetów, do intela jest gorzej bo nie warto brać poprzednich serii ani płyt ani procesorów mimo że ceny trafiają się dobre.
    Na amazon de/fr/it/es nonstop coś przecenianego się pojawia, wczoraj przykładowo były MSI 1080 8gb razem z kosztami wysyłki po 1900zł, sporo pojawia się tanich ssd i ryzen, trafia sie też ram bo tanieje i pierwsze ryzeny jak i płyty do nich ale i nowe modele też bo w przyszłym roku ZEN2 czyli ryzen 3xxx.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jak komuś nie spieszno z zakupami to podsumowanie plotek i informacji odnośnie cen:
    - SSD będzie nadal gwałtownie tanieć, TLC może spaść o połowę, będa tanie modele QLC
    - DDR4 będzie taniał, nowe fabryki działają, przejście na DDR5 odsunięte w przyszłość aż intel upora się z problemami
    - nowe procesory Intel droższe i to sporo od poprzedniej serii, więc można przypuszczać że AMD nie utrzyma niskich cen i też podniesie
    - monitory, kolejne podejście LG z OLED skończyło się fiaskiem, czyli nadal jesteśmy skazani na LCD i odgrzewanie kotleta bez zmian cenowych
    - do końca roku będzie spory spadek cen kart graficznych nvidia GTX 1070 i mocniejszych bo jest robione miejsce pod nowe RTX, budżetowe nowe karty dopiero w przyszłym roku

    Ogólnie dobry okres na szukanie okazji cenowych, w AMD pierwsze Ryzen jest wymiatane z magazynów, to samo z płytami głównymi z pierwszą serią chipsetów, do intela jest gorzej bo nie warto brać poprzednich serii ani płyt ani procesorów mimo że ceny trafiają się dobre.
    Na amazon de/fr/it/es nonstop coś przecenianego się pojawia, wczoraj przykładowo były MSI 1080 8gb razem z kosztami wysyłki po 1900zł, sporo pojawia się tanich ssd i ryzen, trafia sie też ram bo tanieje i pierwsze ryzeny jak i płyty do nich ale i nowe modele też bo w przyszłym roku ZEN2 czyli ryzen 3xxx.
    spadek cen zawsze cieszy.
    Nie cieszy mnie, że 1070 ma taniej, przecież dopiero co kupiłem 1070 Ti od MSI jak to ma tanieć? Ceneo, pokazywało, że kupiłem w najniższej cenie w historii (w dostępnym zakresie kalendarzowym)...
    oczywiście czekać można zawsze, będzie taniej...będzie taniej... aż w końcu doczekać się podwyżek
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Karty graficzne obecnej serii GTX 1xxx akurat będą tanieć i to dość gwałtownie bo wchodzą nowe RTX 2xxx, nie podejrzewam spadków jak z serią GTX 9xx gdzie w ciągu tygodnia cena spadła o 30-40% ale myślę że na 20% można liczyć, no i tak jak napisałeś kwestia czekania i cierpliwości.

    A ty chyba chciałeś kupić kartę jakoś rok temu już ?
    Teraz to bym grafiki nie kupował tylko poczekał na ten spadek, ja tak sobie kupiłem budżetowe EVGA 960 jak wchodziła seria 1xxx, w ciągu tygodnia cena spadła z 990zł na promo 590zł w xkom

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    EVGA GeForce GTX 1070 SC GAMING, 8GB, ACX 3.0 & Black Edition
    https://de.evga.com/products/product...08G-P4-5173-KR
    po dodaniu do koszyka cena ‎€349.99
    koszt wysyłki był ostatnio chyba 7 euro, a sama karta warta zakupu, osobiście uważam za najlepsze na rynku chłodzenie jak i sama firma odnośnie realizacji gwarancji w całej EU to mistrzostwo.

  6. #16
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Kolejne przeceny kart graficznych, tym razem na amazon.fr
    EVGA GTX 1070 Ti SC Gaming, 8GB, ACX 3.0 Black Edition
    https://www.amazon.fr/dp/B076VSXDH4?m=A1X6FK5RDHNB96
    ~385€ z kosztami wysyłki do Polski.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 03-11-2018 o 12:51

  7. #17

    Domyślnie

    ceny faktycznie dobre, ale jakoś wolę pójść do sklepu, dać kasę i otrzymać kartę.
    kupowanie przez internet z zagranicy... jakoś bym się stresował...
    Zresztą chciałem MSI z uwagi na rewelacyjne chłodzenie oraz wygląd.
    A chyba kupiłem w dobrej cenie na Naszym chorym rynku cen sprzętu komputerowego.

    Zapłaciłem 2 099 zł

    dziś cena w X-KOM 200 zł więcej
    komputronik - 2 399 zł

    Odnośnie 1080, Komputronik, towar niedostępny chyba, a ceny podają:
    MSI GeForce GTX 1080 Gaming 8GB GDDR5X VR Ready - 2 799 zł
    MSI GeForce GTX 1080 Gaming X 8GB GDDR5X VR Ready - 2 849 zł

    X-KOM:
    brak na stanie - MSI GeForce GTX 1080 GAMING X 8GB GDDR5X - cena 2 637 zł

    różnica w cenie do 1080 moim zdaniem zbyt duża, nie opłaca się dla 9-10 FPS...

    także chyba zrobiłem dobry zakup w PL
    Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 03-11-2018 o 13:33
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  8. #18

    Domyślnie

    W Euro AGD RTV tydzień z MSI. Karty i płyty główne.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  9. #19

    Domyślnie

    Sokolnik, no wiesz, 357 euro z gwarancją europejską to jednak nie jest 2100 które dałeś... Kupiłeś osobiście, tak chciałeś, Twój wybór. Ktoś inny zrobi inaczej.
    ;]

  10. #20
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak ktoś jest na kupnie to trzeba obserwować amazon bo seria gtx 10xx jest wyprzedawana powolutku, nie oczekiwałbym gwałtownego spadku jak przy wyprzedaży gtx 9xx bo nowe karty nvidia czyli RTX sa strasznie drogie, jak ktoś nie szuka flagowców to AMD lepiej teraz kupić.

Strona 2 z 36 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Okazje czy nie???
    By lukasciuk in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-06-2007, 08:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •