Close

Strona 53 z 72 PierwszyPierwszy ... 343515253545563 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 717
  1. #521
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    wiem wiem to doskonale
    CPU i7 6 generacji kupiłem miesiąc czy dwa przed premierą 7 generacji
    kartę graficzną, kupiłem u schyłku produkcji GTX, w czasach premier RTX... akurat nie jestem za RTX, wolę dobrego GTX, w dobrej cenie akurat zależało mi na jak największej rdzeni CUDA. Mam 2430 i to mnie w pełni zadowala
    Sprzęt komputerowy robi się sezonowy, jak telefony komórkowe... co rok premiera flagowca od Samsunga, S7, S8, S9, zaraz będzie S10
    To samo z CPU od intela, co roku premiera CPU i podstawki
    Jawne, robienie konsumentów w konia
    Zawsze trzeba wyczuć moment to fakt, teraz warto kupić ryzena 2xxx albo nawet 1xxx bo mocno je wyprzedają, można oczywiście czekać na AMD ZEN 2 w postaci Ryzen 3xxx ale tak można czekać zawsze.
    Intela teraz bym nie kupował już, trzeba się uzbroić w cierpliwość na nową architekturę, to będzie petarda niesamowita, potencjał intela jest gigantyczny, intel tkwi w ulepszonej litografii 14nm i jest wyśmiewany przez fanbojów amd, a fakt jest taki że to co jest produkowane dla AMD przez GloFo i TSMC w 10nm nie jest wydajnościowo nawet na poziomie 14nn intela.
    Ryzen 3xxx to bardzo ciekawy procesor będzie, rdzeń będzie w 7nm z TSMC i reszta w 14nm GloFo, czyli już mamy bardzo ciekawą rzecz na etapie konstruowania procesora, do tego podstawowe procesory 3xxx beda miały 8 rdzeni i 16 wątków przy utrzymaniu TDP na poziomie czterech rdzeni.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    No to jestem trochę nie na czasie
    Jak budowałem tego swojego/obecnego sprzęta, to co chwilę coś nowego wychodziło.
    A to 2500k, potem 2600k, 3570k, 3770k.....
    Z kartami graficznymi też były wyścigi - Radeon gonił Nvidia'e i co rusz to nowa.
    Ale to było lata temu, teraz może już takich wyścigów nie ma - może (prócz gier) nie ma takiego zapotrzebowania... nie wiem.
    Nadal i5-2500K albo i7-2600K kręcony spokojnie na 4GHz radzi sobie ze wszystkim, dopiero potem intel w panice zaczął blokować procesory i utrudniać ich kręcenie, a modele aż do 7xxx w niczym wiele się nie zmieniły, dopiero od 8xxx jak na rynku pojawił się Ryzen zaczęli robić skok wydajności i okazało się że doszli do ściany w GHz w tym co mają.

  2. #522

    Domyślnie

    Kumpel właśnie zmienił podkręcony 2600k na 9900k i raczej nie jest mocno zachwycony zwiększeniem osiągów do kosztu zmiany platformy - w grach.. Tak naprawdę to mój podkręcony 5820K i reszta taka sama jak u niego osiąga różnice rzędu 3~7 fps w BF V na korzyść 9900k..
    Sam miałem odłożone pieniądze na 9900k i mobo i chyba kasę w skarpetę i pod materac bo nie widzę sensu zmiany..

  3. #523

    Domyślnie

    Bo cpu w grach "prawie" nic nie znaczy, cpu musi byc mocne na tyle, zeby gpu nie lapalo bottlenecka, reszta to kwestia 1-10fps roznicy.

    PS: z kolei LR jest tak uposledzony, jak reszta programow graficznych, ze wlasciwie tam pewnie glowna role gra I/O czyli ssd na pci-e + procek/gpu do obrobki, chociaz nie wiadomo w jakim stopniu. JA np. nie wiem dlaczego LR tak muli przy zmianie zdjecia na drugie i spowrotem. Wszystko jest pewnie i tak w pamieci, a przeslanie tego do gpu to chwila, a jednak, adobe potrafi ssac z optymalizacja
    Ostatnio edytowane przez bomkallo ; 25-01-2019 o 19:59

  4. #524

    Domyślnie

    właśnie robię testy obróbki video... opis zrobię w moim wątku obok
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  5. #525

  6. #526

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ShutterStill Zobacz posta
    Daj link tutaj też
    uznam to za żart
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  7. #527
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bomkallo Zobacz posta
    Bo cpu w grach "prawie" nic nie znaczy, cpu musi byc mocne na tyle, zeby gpu nie lapalo bottlenecka, reszta to kwestia 1-10fps roznicy.

    PS: z kolei LR jest tak uposledzony, jak reszta programow graficznych, ze wlasciwie tam pewnie glowna role gra I/O czyli ssd na pci-e + procek/gpu do obrobki, chociaz nie wiadomo w jakim stopniu. JA np. nie wiem dlaczego LR tak muli przy zmianie zdjecia na drugie i spowrotem. Wszystko jest pewnie i tak w pamieci, a przeslanie tego do gpu to chwila, a jednak, adobe potrafi ssac z optymalizacja
    Dokładnie tak jest, zmiany cpu od dobrych kilku lat to podniecanie się słupkami w testach i tyle, póki całość w budzie nie ogranicza posiadanego gpu to nie ma co sie szarpać na marketing związany z nowymi cpu.

    Co do softu adobe to kpina zawsze była i jest nadal mimo że poprawili troszkę wersje CC, w Lr nadal jednak najważniejszy jest wysoki zegar procesora, dlatego tak śmiesznie dobrze wypadają ostatnie i3 albo te kręcone pentiumy zwykłe.

  8. #528

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    uznam to za żart
    Czemu?
    To wyślij na priv.. Nie wiem gdzie ten wątek

  9. #529

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ShutterStill Zobacz posta
    Czemu?
    To wyślij na priv.. Nie wiem gdzie ten wątek
    Na serio to takie trudne znaleźć mój wątek obok? Serio???
    Nie dam się nabrać
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  10. #530

    Domyślnie

    Czytam przez Tapatalk i nie widzę co jest obok.. Jak nie chcesz to spoko

Strona 53 z 72 PierwszyPierwszy ... 343515253545563 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Tele(minimum 200mm) do 850zł (D5100)
    By CODER_BEST in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-05-2013, 22:50
  2. Torba minimum do D90 z 18-105+grip
    By Jasand in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-12-2011, 22:56
  3. [ Krajobraz ] w poszukiwaniu minimum
    By anchel in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-12-2008, 18:57
  4. [ Krajobraz ] Minimum
    By Radek_1 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-07-2008, 08:58
  5. Zamienniki Cokin - minimum jakości
    By pebees in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-02-2007, 21:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •