Close

Strona 40 z 72 PierwszyPierwszy ... 30383940414250 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 391 do 400 z 717
  1. #391

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Tylko to teraz traci sens, bo przez 20 stron było jak najtaniej, teraz jest już inaczej.
    Wtedy szukałem kompa na cito, bo zaczął sypać bsod'ami, a naprawa/wymiana była w sumie nieopłacalna.

    Raczej proponowałbym zmienić tytuł.

    - - - - kolejny post - - - - - -



    Ok, to idąc tym tropem, zrobiłem takie zestawienie.
    Zmianie uległy pamięci - powód taki, że NIE MA ICH na liście wspieranych przez tę płytę główną (wolę dmuchać na zimne), drugi zaś powód to ich WYSOKOŚĆ.
    Przy chłodzeniach takich jak DRP4 nic z radiatorem by nie wlazło - te które dodałem są Low Profile i mają mniej niż 40mm wysokości, więc powinny się zmieścić.
    Wiem, że póki co to zbędny zabieg, ale wolę się przygotować na przyszłość.

    Dysk wrzuciłem 970 EVO, gdyż rzeczywiście - różnica całkiem spora, a zysk w sumie... niewielki.
    Jedyną przewagę jaką znalazłem między tymi dwoma modelami to gwarantowana żywotność czy jakoś tak.

    Karta graficzna - ten model MSI występował w dwóch wersjach - z "X" i bez.
    Poczytałem trochę i ta z "X" jest lepsza, więc tę wybrałem.

    Porównanie zrobiłem w dwóch sklepach - bo wbrew pozorom - nie wszystkie sklepy mają te części.
    W "owocach" wyszło trochę taniej - jakieś 60/70 zł niż w X-Kom'ie, ale X-kom ma sieć sklepów stacjonarnych co jest dla mnie przewagą (mogę zawieźć komputer w razie problemów, a w "owocach" musiałbym chyba wysyłać).

    Proszę o opinię i ewentualnie CO TU JESZCZE WSADZIĆ (bo zostało "parę gorszy").

    Załącznik 19856
    Będziesz brał jeszcze monitor?
    Kasy ci jeszcze zostało + wkład własny..
    Nie chcesz chłodzenia AIO? Corsair H100i Pro np. Nie martwisz się o wysokości ram a i dłuższa praca pod obciążeniem będzie przy niższych temp. Teraz masz cpu i gpu co odprowadza ciepło do środka obudowy, a obudowa choć przestronna to będzie potrzebować paru wiatraków do odprowadzenia ciepła. AIO na górze obudowy i wiatraki ustawione na wyciąg rozwiązały by sprawę (nie nazwałbym tego problemem)

  2. #392

    Domyślnie

    Napisałem do madebyzosiek prośbę o zmianę tytułu.
    Nie prosiłem aby dzielił wątek, bo to może być za dużo zachodu...
    Chyba że ktoś sprawdzi kiedy się pozmieniało - w którym momencie temat zmienił się z "Tani" na "Drogi" i napisze do niego w którym miejscu "ciachnać" (o ile się da).

  3. #393

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ShutterStill Zobacz posta
    Będziesz brał jeszcze monitor?
    Kasy ci jeszcze zostało + wkład własny..
    Nie chcesz chłodzenia AIO? Corsair H100i Pro np. Nie martwisz się o wysokości ram a i dłuższa praca pod obciążeniem będzie przy niższych temp. Teraz masz cpu i gpu co odprowadza ciepło do środka obudowy, a obudowa choć przestronna to będzie potrzebować paru wiatraków do odprowadzenia ciepła. AIO na górze obudowy i wiatraki ustawione na wyciąg rozwiązały by sprawę (nie nazwałbym tego problemem)
    Może faktycznie, lepiej zainwestować w AIO ? Koszt to jakieś 600-900 zł powinieneś coś dobrego wybrać. Pisałeś coś o podkręcaniu, niby delikatnym ale to się tylko tak mówi A później ile fabryka dała Intele to piekarniki, a po podkręcaniu to już w ogóle najlepszy byłby skalp i chłodzenie wodne, mocna płyta główna i masz wolną drogę do podkręcania
    Skoro masz budżet i jeszcze "wolne środki" to może lepiej dołożyć te parę stówek do dobrego chłodzenia wodnego. Aby tylko zmieściło się w Twojej obudowie.
    Wtedy bierzesz najlepsze ramy jakie tam sobie chcesz, nie patrzysz na ich wysokość a do tego możesz kupić ramy z RGB i będzie pięknie świeciło się w środku obudowy

    Kwestia monitora w Twoim przypadku widzę że to bardzo indywidualna kwestia (wzrok), dlatego tutaj doradzanie odpuszczam.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  4. #394
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie róbcie mu tego i nie polecajcie AIO, weźcie zimny prysznic.

  5. #395

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ShutterStill Zobacz posta
    Będziesz brał jeszcze monitor?
    Kasy ci jeszcze zostało + wkład własny..
    Nie chcesz chłodzenia AIO? Corsair H100i Pro np. Nie martwisz się o wysokości ram a i dłuższa praca pod obciążeniem będzie przy niższych temp. Teraz masz cpu i gpu co odprowadza ciepło do środka obudowy, a obudowa choć przestronna to będzie potrzebować paru wiatraków do odprowadzenia ciepła. AIO na górze obudowy i wiatraki ustawione na wyciąg rozwiązały by sprawę (nie nazwałbym tego problemem)
    (nigdy nie wiem, czy wypada odpowiadać z cytatem, czy tak po prostu....)

    Monitora raczej już nie wezmę.
    Do wydania mam 8.8000 (w tym wliczony wkład własny).
    W tej sytuacji musiałbym jeszcze na monitor dołożyć jakieś 2-2,5 tyś.

    Z chłodzeniem wodnym..... eeee - parę wątków wyżej ktoś pisał, żeby nie brać wodnego, bo są jakieś problemy.
    Ja się na tym nie znam, nie wiem jak się z tym obchodzić, czy to trzeba jakoś uzupełniać...
    Co do wentylacji obudowy - Fractal w zestawie ma 3 wiatraki - 2 na przód i jeden na tył.
    Do tego mogę dołożyć jeszcze na dół lub górę (nie wiem czy jest sens dodawać wiatraki na górę, bo i tak mam pokrywę zamkniętą).

    W obecnym kompie - w stanie spoczynku (czyli przeglądanie neta z otwartymi 8 kartami w firefox'ie) mam 31 - 36 stopni.
    Nie wiem jak ten 9900k ma z ciepłotą, ale jeśli byłoby podobnie jak z obecnym 3570k to może tak zostać

  6. #396
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Monitora raczej już nie wezmę.
    Do wydania mam 8.8000 (w tym wliczony wkład własny).
    W tej sytuacji musiałbym jeszcze na monitor dołożyć jakieś 2-2,5 tyś.
    No i wracamy do gdzieś tak połowy tego tematu żeby nie wywalać kasy na sprzęt dla entuzjastów tylko na taki, który da tobie najwięcej, a nie tylko cyferki na fakturze.
    W kwocie 8800zł możesz mieć wypasiony komputer z monitorem, całość masz nowe na wiele lat, a akurat monitor nawet jak masz problemy ze wzrokiem warto mieć nówkę, a co do że większy nie może być ok to już sam musisz dobrać ale może większa rozdzielczość przy pewnych odległościach da ci więcej elementów na ekranie itd, tego nie wiem.

    Z tym milionem wiatraków też odpuść bo chyba doradzający się za bardzo wkręcili w temat

  7. #397

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Może faktycznie, lepiej zainwestować w AIO ? Koszt to jakieś 600-900 zł powinieneś coś dobrego wybrać. Pisałeś coś o podkręcaniu, niby delikatnym ale to się tylko tak mówi A później ile fabryka dała Intele to piekarniki, a po podkręcaniu to już w ogóle najlepszy byłby skalp i chłodzenie wodne, mocna płyta główna i masz wolną drogę do podkręcania
    Skoro masz budżet i jeszcze "wolne środki" to może lepiej dołożyć te parę stówek do dobrego chłodzenia wodnego. Aby tylko zmieściło się w Twojej obudowie.
    Wtedy bierzesz najlepsze ramy jakie tam sobie chcesz, nie patrzysz na ich wysokość a do tego możesz kupić ramy z RGB i będzie pięknie świeciło się w środku obudowy

    Kwestia monitora w Twoim przypadku widzę że to bardzo indywidualna kwestia (wzrok), dlatego tutaj doradzanie odpuszczam.
    Widzisz - trochę mnie to "przeraża".
    Nigdy się tym nie interesowałem, nie wiem jak to działa.
    Co do podkręcania - mój obecny 3570k jest tyle podkręcony, że chyba tylko na odblokowanym mnożniku się skończyło (albo podkręcony do 4.2 bo znalazłem w jakimś poradniku) i dla mnie to wystarczy.
    Pamiętajmy, że i tak wybrałem MONSTRUM procesor, więc i bez kręcenia by się obeszło
    Ramy to mi się wydaje że złe nie są - z tego co czytam zysk na kościach 3000 a 3200 jest tak mały że w sumie nieopłacalny (ale może to tylko opinia niekoniecznie dobra).
    A światełka.... NIE NIEEEEEE NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE (tym bardziej w zamkniętej obudowie).

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    No i wracamy do gdzieś tak połowy tego tematu żeby nie wywalać kasy na sprzęt dla entuzjastów tylko na taki, który da tobie najwięcej, a nie tylko cyferki na fakturze.
    W kwocie 8800zł możesz mieć wypasiony komputer z monitorem, całość masz nowe na wiele lat, a akurat monitor nawet jak masz problemy ze wzrokiem warto mieć nówkę, a co do że większy nie może być ok to już sam musisz dobrać ale może większa rozdzielczość przy pewnych odległościach da ci więcej elementów na ekranie itd, tego nie wiem.

    Z tym milionem wiatraków też odpuść bo chyba doradzający się za bardzo wkręcili w temat
    ehhh.... - właśnie tego się trochę bałem.
    Wszystko jest już pięknie, mam już cały sprzęt w koszyku, zostaje kwestia marginalna, a w zasadzie tylko informacja "tak, ten zestaw ze zdjęcia będzie dobry" a tu nagle zaczyna się wszystko od nowa...

    Wiem, każdy ma swoje preferencje, każdy złożyłby co innego.

    Koesh - mój monitor ma przepracowane 14316 godzin.
    Daje to niespełna 600 dni ciągłej pracy.
    Jak komuś o tym napisałem, że w ciągu 6 lat mój monitor przepracował tyle, to się uśmiechnął i powiedział "to ty masz nówkę sztukę".
    Wiem, że monitor pewnie by się przydał, ale w sytuacji gdy ten działa dobrze i ma na tyle mały przebieg, że raczej nie powinno się z nim nic dziać - kupowanie nowego wydaje mi się równie dużą stratą kasy co (według Was zapewne) kupowanie 9900k

    Więc może odpuśćmy już ten monitor...
    Żebym wiedział, za ile uda mi się sprzedać te bebechy co mam obecnie (ale to pewnie grosze) to pomyślałbym nawet, czy nie dołożyć i z własnej kieszeni i nie dorzucić tego monitora...

  8. #398

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Widzisz - trochę mnie to "przeraża".
    Nigdy się tym nie interesowałem, nie wiem jak to działa.
    Co do podkręcania - mój obecny 3570k jest tyle podkręcony, że chyba tylko na odblokowanym mnożniku się skończyło (albo podkręcony do 4.2 bo znalazłem w jakimś poradniku) i dla mnie to wystarczy.
    Pamiętajmy, że i tak wybrałem MONSTRUM procesor, więc i bez kręcenia by się obeszło
    Ramy to mi się wydaje że złe nie są - z tego co czytam zysk na kościach 3000 a 3200 jest tak mały że w sumie nieopłacalny (ale może to tylko opinia niekoniecznie dobra).
    A światełka.... NIE NIEEEEEE NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE (tym bardziej w zamkniętej obudowie).
    Kupujesz nową obudowę... weź z szybą boczną... wiesz jak fajnie to wygląda U mnie mało jest "świacidełek" ale i tak spoko, coś tam świeci w środku

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez-nazwy-3.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	329,2 KB
ID:	19858

    Racja, AIO może być "problematyczne"... chłodzenie powietrzne ma swoje zalety o których pisałem wcześniej, bezproblemowa obsługa, dodatkowo zawsze coś tam chłodzi sekcję zasilania i może RAMy

    Ramy akurat JA brałbym najszybsze jak się da... ludzie nawet kupuję 3600 MHz do tych najwydajniejszych komputerów...a ty taki będziesz mieć (montrum CPU, szybki SSD, 32 GB szybkiego RAMu).
    Monitor sobie odpuść.

    Zamawiaj tego kompa jutro, składaj, instaluj programy, i pisz recenzję jak tam się sprawuje nowy komputer pod kątem obróbki zdjęć Jakieś testy by się przydały na konkretnych przykładach :P

    Ja już odpuszczam wątek bo zaraz najdzie i mnie ochota na zmianę procka ... a wtedy żona mnie ubije..
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  9. #399

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Kupujesz nową obudowę... weź z szybą boczną... wiesz jak fajnie to wygląda U mnie mało jest "świacidełek" ale i tak spoko, coś tam świeci w środku

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez-nazwy-3.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	329,2 KB
ID:	19858

    Racja, AIO może być "problematyczne"... chłodzenie powietrzne ma swoje zalety o których pisałem wcześniej, bezproblemowa obsługa, dodatkowo zawsze coś tam chłodzi sekcję zasilania i może RAMy

    Ramy akurat JA brałbym najszybsze jak się da... ludzie nawet kupuję 3600 MHz do tych najwydajniejszych komputerów...a ty taki będziesz mieć (montrum CPU, szybki SSD, 32 GB szybkiego RAMu).
    Monitor sobie odpuść.

    Zamawiaj tego kompa jutro, składaj, instaluj programy, i pisz recenzję jak tam się sprawuje nowy komputer pod kątem obróbki zdjęć Jakieś testy by się przydały na konkretnych przykładach

    Ja już odpuszczam wątek bo zaraz najdzie i mnie ochota na zmianę procka ... a wtedy żona mnie ubije..
    Jakbym mógł to bym ten komputer wsadził w drewnianą skrzynkę - bardziej by mi pasowała do mojego wystroju

    Dobra, chłodzenie wodne odpuszczę, jak mi coś będzie nie tak to pomyśle i za jakiś czas wymienię.

    Co do tych pamięci - skoro mówisz że słabe, to zaproponuj proszę jakiś swój typ, tylko uwzględnij ich wysokość, tzn żeby zmieściły się pod to chłodzenie.

    No to tak szybko nie będzie .
    Na razie muszę wybrać sprzęt, dogadać się ze sprzedawcą, wpłacić te 10%, zawieźć papiery do urzędu i czekać....
    Muszę to zrobić do końca miesiąca, ale nie wiem ile to będzie trwało porem.

  10. #400
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Ramy akurat JA brałbym najszybsze jak się da... ludzie nawet kupuję 3600 MHz do tych najwydajniejszych komputerów...a ty taki będziesz mieć (montrum CPU, szybki SSD, 32 GB szybkiego RAMu).
    Do jego zastosowań to może nawet śmiało brać te co kosztują grosze 2133MHz ale troszkę wstyd przy takim sprzęcie.
    Zresztą czym dalej z tematem jedziemy tym logiki tu mniej tylko jakieś cudactwa zaczynają się pojawiać.

    Efekt końcowy będzie taki że chłop wyda 8800zł na kompa, który da mu ten sam komfort co sprzęt za max 6000zł, dlatego wspominam o monitorze albo napchaniu zestawu przydatnymi rzeczami, tylko że tez nie ma co, może więcej SSD, może karta dźwiękowa wypasiona, wzmacniacz słuchawkowy, głośniki jakieś fajne, bluray... ??

Strona 40 z 72 PierwszyPierwszy ... 30383940414250 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Tele(minimum 200mm) do 850zł (D5100)
    By CODER_BEST in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-05-2013, 22:50
  2. Torba minimum do D90 z 18-105+grip
    By Jasand in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-12-2011, 22:56
  3. [ Krajobraz ] w poszukiwaniu minimum
    By anchel in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-12-2008, 18:57
  4. [ Krajobraz ] Minimum
    By Radek_1 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-07-2008, 08:58
  5. Zamienniki Cokin - minimum jakości
    By pebees in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-02-2007, 21:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •