Close

Strona 2 z 72 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 717
  1. #11

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Zasilacz to jedna z podstawowych rzeczy o których myślałem, choć łopatologicznie - co ma zasilacz do BSOD'a?
    Tak, może wpływać też na BSOD.

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Od dość dawna siedzę w Intelu i do tego przywykłem, łatwiej mi chyba ogarnąć tą markę, bo mam chociaż minimalne pojęcie (np.: że wolę procek z "k" na końcu) a o AMD nie wiem nic.
    AMD każdy jest tak jakby "K" u Intela, plus AMD że praktycznie na każdej płycie podkręcisz nawet takiej za 280zł.
    Minus Intela obecnie to znaczacy spadek wydajności SSD i samego procesora po załataniu dziur sprzętowych i ograniczenie platformy do jednego sezonu, czyli każda seria procesorów wymaga nowych płyt głównych, u AMD platforma ma miec żywotność sześć lat i trzy serie procesorów minimum, czyli więsza szansa na przyszłe ulepszenia bez wymiany płyty.

    Polecam wstrzymać się z zakupem do marca żeby zobaczyć nowe AMD Ryzen, ja wstępnie liczyłem że Intel kompletnie się nie opłaca.

    Musisz określić kwotę jaką chcesz wydać na: płyta + procesor + ram.

  3. #13

    Domyślnie

    Nigdy nie rozważałem AMD, ale w sumie - czemu nie.
    Mi jest wszystko jedno.
    I tak wszystko do wymiany, więc to już w zasadzie bez różnicy.

    Z tym wstrzymaniem... no cóż, nie wiem jak to będzie.
    Na razie jestem przerażony, bo boję się otwierać jakikolwiek plik w Ps'ie, bo znów spędzę przed nim parę godzin, a tu nagle bsod, plik uszkodzony i nie da się otworzyć.

    No i najgorsze - kwota.
    Szczerze - nie mam pojęcia.
    Nie chcę podać za niskiej, nie chcę za wysokiej, dlatego najlepiej - im taniej.

    Mając na uwadze, że część podzespołów już mam, karta graficzna mi w zasadzie niepotrzebna (albo przełożę tego radeona co teraz posiadam) to strzele - 2000 zł.
    Kupię coś sensownego (płyta + procek + ram + ew. chłodzenie jeśli ten Mach nie będzie pasował)?

  4. #14

    Domyślnie

    za 2 tyś polowałbym w używane podzespoły
    sam sprzedawałem tak sprzęt, używany tylko do zdjęć/internetu z uwagi na brak karty graficznej. Sprzedał się od razu po wystawieniu na OLX, gość przyjechał po procesor... wziął jeszcze płytę i RAM i tak musiałem szybko ogarnąć nowe podzespoły.
    2-3 miesiące temu zastanawiałem się czy nie sprzedaż obecnych części czyli i7 6700K podkręcony na 4,5 GHz, płytę i 16 GB RAM... ale stwierdziłem że mi się niezbyt opłaca pod względem wydanej kasy a zyskanej mocy obliczeniowej... jeszcze te afery z Intelem i dziurami w CPU

    Ja na Twoim miejscu bym szukał czegoś używanego, nie wyżyłowanego w grach czy koparkach kopiących kryptowaluty.

    Kiedy chcesz robić zakupy? Bo coś czuję że nie teraz tylko w przyszłości a teraz badasz temat sprzętu/kalkulujesz koszty...
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli dasz radę się wstrzymać to już teraz miały premierę najtańsze nowe Ryzeny 2xxxG, teraz czekać trzeba na premierę reszty.
    Od strony wydajność/cena gdzie nie interesują nas gry to AMD wypada bardzo ale to bardzo dobrze, przykładowo:

    płyta główna 329zł
    https://www.morele.net/plyta-glowna-...-002r-1195346/

    procesor 675zł
    https://www.morele.net/procesor-amd-...bbaebox-976703

    pamięci 365zł ( 1x 8GB ) trzeba wypruć flaki na drugą kość bo komfort w Ps rośnie.
    https://www.morele.net/pamiec-goodra...16s-8g-1656561

    1369zł
    masz tu budżetowy zestaw ale bardzo dobry w stosunku do tego co w takiej cenie kupisz z intelem.

    do tego zasilacz 179zł
    https://www.morele.net/zasilacz-sile...-spc164-977142

    karta graficzna 330zł
    https://www.morele.net/karta-graficz...lp-oc-1256984/

    Z karty graficznej można będzie zrezygnować po premierze nowych AMD Ryzen 2xxxG z średniej półki czyli coś w rodzaju modelu 2500G, powinno wyjść cenowo lepiej niż zakup osobno karty.

    ( Pomyśleć że ja za świetne pamięci 2x8GB dwa lata temu dałem razem 260zł !! )
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 17-02-2018 o 18:50

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    za 2 tyś polowałbym w używane podzespoły
    sam sprzedawałem tak sprzęt, używany tylko do zdjęć/internetu z uwagi na brak karty graficznej. Sprzedał się od razu po wystawieniu na OLX, gość przyjechał po procesor... wziął jeszcze płytę i RAM i tak musiałem szybko ogarnąć nowe podzespoły.
    2-3 miesiące temu zastanawiałem się czy nie sprzedaż obecnych części czyli i7 6700K podkręcony na 4,5 GHz, płytę i 16 GB RAM... ale stwierdziłem że mi się niezbyt opłaca pod względem wydanej kasy a zyskanej mocy obliczeniowej... jeszcze te afery z Intelem i dziurami w CPU

    Ja na Twoim miejscu bym szukał czegoś używanego, nie wyżyłowanego w grach czy koparkach kopiących kryptowaluty.

    Kiedy chcesz robić zakupy? Bo coś czuję że nie teraz tylko w przyszłości a teraz badasz temat sprzętu/kalkulujesz koszty...
    Powiem tak - najchętniej wcale, ale jak tak dalej pójdzie to raczej szybko.
    Najbardziej boli że miesiąc temu wziąłem kredyt na notebooka i teraz może być ciężko z kasą na pc ale to jest raczej sprawa pilna.

    Myślę jeszcze nad jednym rozwiązaniem...
    Z tych wszystkich podzespołów w moim obecnym pc jedyjie zasilacz nie jest pewny, tzn nie dało się go jakoś sensownie przetestować.
    Myślę czy nie kupić samego zasilacza i sprawdzić go jeszcze w obecnej konfiguracji.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Powiem tak - najchętniej wcale, ale jak tak dalej pójdzie to raczej szybko.
    Najbardziej boli że miesiąc temu wziąłem kredyt na notebooka i teraz może być ciężko z kasą na pc ale to jest raczej sprawa pilna.

    Myślę jeszcze nad jednym rozwiązaniem...
    Z tych wszystkich podzespołów w moim obecnym pc jedyjie zasilacz nie jest pewny, tzn nie dało się go jakoś sensownie przetestować.
    Myślę czy nie kupić samego zasilacza i sprawdzić go jeszcze w obecnej konfiguracji.
    w takim razie kup jakiś dobry zasilacz... omijaj tych za 100ileś złoty
    sprawdź kable SATA albo je wymień na inne być może coś na kablach nie łączy... nie wiem. Z tego co opowiadasz to może być jakaś pierdoła. Może się okazać że płyta główna siada albo dysk... może RAM padł?
    Ja bym wymieniał na nowe lub pożyczał sprzęt od znajomych i testował swoją obecną konfigurację ale do tego potrzeba dużo czasu i może kosztować sporo dodatkowych nerwów.

    Ten notebook do czego? Dużo podróżujesz? PC do obróbki?
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  8. #18

    Domyślnie

    Do studia. Wygodniej na sesji mieć podgląd na żywo

    Na razie chyba z zasilaczem powalczę. Teraz mam xfx 550.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Do studia. Wygodniej na sesji mieć podgląd na żywo

    Na razie chyba z zasilaczem powalczę. Teraz mam xfx 550.
    Na Twoim miejscu brałbym coś w miarę dobrego, przyszłościowego. Coś w budżecie 300-400 zł. Serio, sam mam jakiegoś Seasonic kupionego w 2014 r 500 lub 550 W i jakoś nie mam do niego przekonania chociaż poprzedni zestaw CPU/MOBO/RAM oraz obecny działa bez problemu (bez karty graficznej także ma luzik). Jednak teraz inwestowałbym w coś naprawdę dobrego, może nie za worek złota ale też nic za 150 zł :/

    Corsair lub be quiet!

    https://www.x-kom.pl/p/163096-zasila...-gold-box.html

    https://www.x-kom.pl/p/406795-zasila...32-eu-box.html

    https://www.x-kom.pl/p/163096-zasila...-gold-box.html

    coś modularnego z certyfikatem 80 PLUS Gold
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  10. #20
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Było już wałkowane o zasilaczach na wielu forach, SilentiumPC ma bebechy zasilaczy często 2x droższych, dobra Polska firma i jak do tej pory sprawdzają się ich zasilacze co do awaryjności.
    Po co modularne jak sam nie będzie zabawiał się w odpinanie i przypinanie, raz poskładane i koniec zabawy, a odpięte kable gdzieś trzeba schować i nie zgubić.

Strona 2 z 72 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Tele(minimum 200mm) do 850zł (D5100)
    By CODER_BEST in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-05-2013, 22:50
  2. Torba minimum do D90 z 18-105+grip
    By Jasand in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-12-2011, 22:56
  3. [ Krajobraz ] w poszukiwaniu minimum
    By anchel in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-12-2008, 18:57
  4. [ Krajobraz ] Minimum
    By Radek_1 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-07-2008, 08:58
  5. Zamienniki Cokin - minimum jakości
    By pebees in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-02-2007, 21:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •