Close

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 81 do 87 z 87
  1. #81

    Domyślnie

    Posprawdzałem trochę ustawień i to na bank stabilizacja. Może jestem przewrazliwiony, ale nie podoba mi się taka praca OS czy ma tryb 1 czy 2. Gdy jest wyłączona oczywiście wszystko działa cicho i bardzo przyjemnie. Podłączyłem jeszcze raz Tamrona 24-70G2 i Nikkora 70-200VR2 i żaden nie wykonuje takich dziwnych ruchów i nie wydaje takich dźwięków. Zerknijcie proszę na poniższy link i dajcie znać czy to normalne w tej Sigmie (dźwięk słychać kilka razy, a przesunięcie w wizjerze ciężko złapać ale ok 36s widać lekkie)

    @gremed @grafo będę mega wdzięczny za pomoc

    https://we.tl/t-YcMZidK1sJ
    Ostatnio edytowane przez wookie1982 ; 20-01-2020 o 17:02
    D750 + N50 1.8 +T24-70 2.8 +S85 1.4 +S70-200 2.8
    https://www.instagram.com/lukasz.kremer.foto/

  2. #82

    Domyślnie

    Chodzi Ci o dźwięki w 2, 20, 23,29 sekundzie? To dźwięk rozpoczęcia/zakończenia pracy stabilizacji i w mojej jest tak samo. Zakładam, że ten dźwięk jest skorelowany z rozpoczęciem/zakończeniem ostrzenia (?). A te dźwięki pomiędzy? To tryb AF-C? Sorry za banalne pytania ale nie wiadomo właśnie co robiłeś z aparatem w trakcie tego testu. U mnie jest dokładnie to samo: jest dźwięk "chwycenia" stabilizacji w momencie naciśnięcia AF i dalej słychać jak AF pracuje. Jeśli jest tak jak piszę to wg mnie z dźwiękami wszystko ok.
    Co do obrazu... Gdybyś nie zwrócił na to uwagi to ja bym niczego nie zauważył. Wg mnie to normalne ruchy wynikające z tego, że stabilizacja w pewnym momencie musi "puścić" zamrożony kadr żeby dostosować się do nowego położenia aparatu. Sprawdzam właśnie teraz i podobnie mam w tych trybach 1,2 (na 2 lepiej to widać). Ale właśnie jak się przełączę na tryb C1 w którym poprzez docka mam ustawiony tryb Moderate View Mode to obraz w wizjerze jest "płynniejszy", nie ma tych skoków.

  3. #83

    Domyślnie

    @gremed tak, kilka razy ostrzyłem, bo najczęściej wtedy go słychać (dźwięku pomiędzy to kolejny raz spust). Film jest z trybu AFC, sprawdzałem w AFS i jest tak samo. Ale on potrafi się ruszyć i tak cykac nawst w trakcie śledzenia na afc przy wcisnietym spuście migawki i lekko ruszyć. Jutro będę miał drugą okazję zobaczyć jak to działa. Dziwny ten dźwięk dla mnie, lustrzanką foce już z 15 lat i różne obiektywy miałem w rękach, ale ta praca wydaje mi się dziwna. Zwłaszcza, że czytałem same ochy i achy o kulturze jego pracy. Dziękuję Ci w każdym razie bardzo za podpowiedź, bo już myślałem, że coś jest uszkodzone..

    Wiecie może jak wygląda zwrot w przypadku obiektywu? Czytałem regulamin na stronie Sigmy i wynika z niego na mój rozum, że mam 14 dni na zwrot.
    Ostatnio edytowane przez wookie1982 ; 20-01-2020 o 18:06
    D750 + N50 1.8 +T24-70 2.8 +S85 1.4 +S70-200 2.8
    https://www.instagram.com/lukasz.kremer.foto/

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wookie1982 Zobacz posta
    @gremedWiecie może jak wygląda zwrot w przypadku obiektywu? Czytałem regulamin na stronie Sigmy i wynika z niego na mój rozum, że mam 14 dni na zwrot.
    Jeśli zakupiłeś w sieci to zwrot wynika z prawa odstąpienia od umowy. Jeśli stacjonarnie i obiektyw jest bez wad to nie wydaje mi się, żeby był możliwy zwrot. Chyba, że mają jakieś własne "udogodnienia".
    Wydaje mi się, że mimo wszystko można nazwać pracę tej Sigmy kulturalną. W N 200-500 jest podobnie, w Tamronach 70-300 stabilizacja robiła jeszcze większy hałas. Sprawdzam teraz u siebie: tryb 2 OS, AF-C - naciskam przycisk AF, załącza się stabilizacja co słychać jak na filmie w 2 s i dalej słychać tylko przeostrzanie obiektywu, stabilizacja jest cały czas trzymana. Dźwięk puszczenia stabilizacji słychać dopiero gdy zwolnię przycisk AF. W trybie AF-S: załącza się stabilizacja, łapie ostrość i jest kompletna cisza. W momencie delikatenego potrząsania aparatu lewo/prawo, góra/dół widać mikroskoki obrazu, obraz w wizjerze "goni" ruch aparatu i przy tym wykazuje jakąś tam bezwładność. Ale to wszystko nadal wg mnie prawidłowa praca systemu.

  5. #85

    Domyślnie

    U mnie również słychać start os'a i po puszczeniu spustu dźwięk wyłączenia os'a. W trakcie szukania ostrości nic nie stuka. Generalnie praca stabilizacji jest u mnie cicha w porównaniu do VR II.

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grafo Zobacz posta
    U mnie również słychać start os'a i po puszczeniu spustu dźwięk wyłączenia os'a. W trakcie szukania ostrości nic nie stuka. Generalnie praca stabilizacji jest u mnie cicha w porównaniu do VR II.
    Dziękuję @grafo ! Może to takie pierwsze wrażenie, inny dźwięk po prostu i wydał mi się dziwny. Dzisiaj będę miał drugą okazję sprawdzić na spokojnie i zobaczę czy to tylko przy uruchomieniu OS czy także w trakcie działania stabilizacji.
    D750 + N50 1.8 +T24-70 2.8 +S85 1.4 +S70-200 2.8
    https://www.instagram.com/lukasz.kremer.foto/

  7. #87

    Domyślnie

    Minęło trochę czasu więc muszę nieco sprostować swoje poprzednie wypowiedzi.
    Przede wszystkim to jednak trzeba się do każdego szkła nieco przyzwyczaić i wypróbować w różnych warunkach. Krok po kroku zaczynam lepiej rozumieć tę Sigme 70-200 Sport i sprawia mi coraz więcej frajdy. Działaniem stabilizacji przestałem się interesować, bardziej problem mam z przyzwyczajeniem się do kręcenia zoomem w przeciwnym kierunku, ale co zrobić. Ważne, że sprzęt robi swoją robotę, potrafi mnie mega miło zaskoczyć w momentach, w których bym sie tegi nie spodziewał. Czy to jednak porównywalny obiektyw z Nikkorem FL to nie jestem o tym przekonany. Każdy pewnie może mieć swoje odczucia, ale jak wziąłem do ręki Arta 85 to jakoś poczułem od razu, że to kapitalny sprzęt. Z tą Sigmą tak nie mam, ale swoją robotę robi.
    D750 + N50 1.8 +T24-70 2.8 +S85 1.4 +S70-200 2.8
    https://www.instagram.com/lukasz.kremer.foto/

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789

Podobne wątki

  1. Nikkor 18-105/sigma 17-70/Tamron 17-50???
    By sierocki in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 23-06-2011, 21:27
  2. nikkor 70-300 VR czy 70-200 Tamron czy 120-400 Sigma
    By pustelnik in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-09-2010, 16:14
  3. Nikkor 18-35, Sigma 17-35, Tamron 17-35
    By Jacek_Z in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 15-01-2010, 13:23
  4. Sigma, Tamron, a Nikkor.
    By Veter in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-01-2010, 10:33
  5. 70-200 vs 80-200, Nikkor vs, Sigma vs Tamron
    By siedemczwartych in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 27-07-2008, 18:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •