Close

Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 87
  1. #71

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grafo Zobacz posta
    Kolega @Frodo ma FL i bardzo sobie chwali.
    To prawda.
    To jedno z dwóch szkieł, o którym mogę powiedzieć, że w ciągu już w sumie 15-letniej przygody fotograficznej - nigdy mnie nie zawiodło.

    Przetestuj modele, które Cię interesują, sam wybierzesz.

  2. #72

    Domyślnie

    Dziękuję @Frodo ale niestety z tym testowaniem niestety nie mam takiej możliwości. Nigdzie nie widzę Sigmy Sport do wypożyczenia, znam jedynie opinie kilku użytkowników. Natomiast FLa miałem w rękach i było Wow, ale cena nowego mnie zabija, a używanych zbyt wielu nie ma.. Dawno nie miałem tak dużego dylematu. No i nowy to nowy..
    D750 + N50 1.8 +T24-70 2.8 +S85 1.4 +S70-200 2.8
    https://www.instagram.com/lukasz.kremer.foto/

  3. #73

    Domyślnie

    FL sporo staniał od momentu premiery, ale faktycznie kosztuje niemało.
    Na szczęście taki obiektyw kupuje się na wiele, wiele lat.

  4. #74

    Domyślnie

    Postawiłem jednak na Sigme Sport. Szybko ją konkretnie przetestuje i podzielę się z Wami moimi odczuciami.
    D750 + N50 1.8 +T24-70 2.8 +S85 1.4 +S70-200 2.8
    https://www.instagram.com/lukasz.kremer.foto/

  5. #75

    Domyślnie

    Opiszę swoje pierwsze wrażenia po zakupie Sigma 70-200 Sport. Obiektyw uzywalem na meczu koszykówki Stelmet vs Unics. Pierwsze odczucia to waga. Używałem już N70-200 VR2 czy miałem w rękach N70-200 FL, ale ta Sigma Sport waży jednak najwięcej i ja po meczu czułem jednak noszony ciężar mocniej. Wygląda super, ale ja nie kupuje obiektywu dla wyglądu. Irytuje brak możliwości zdjęcia stopki, aczkolwiek są tam śrubki i zastanawiałem się czy nie da się odkręcić chociaż tej ostatniej części. Zoom kręci się ciężej i jednak odwrotny kierunek czasem mnie wkurzał, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia i myślałem, że będzie gorzej. Ustawiłem sobie ostrzenie od 3m, 2 tryb OS, przesłone 2.8, ISO 3000 i praktycznie przez jakiś czas zmienialem tylko czas. Co mnie zdziwiło? Trochę jednak nie trafiłem, ale to się na koszykówce zdarza. Najdziwniejsze dla mnie jednak wyszły trybuny, dużo ciemniejsze niż miałem w Nikkorze VR2. Co mnie niepokoi to dziwny dźwięk i ruch AF. To naturalne, że ten obiektyw tak cyka i rusza delikatnie wizkerem czy mam coś z af? Śledzę graczy w afc, takie ruszanie jest dla mnie mega dziwne i momentami miałem wrażenie, że przez to miałem nietrafione zdjęcie. Coś mi mówi, że to nie jest normalne. @grafo podpowiedz proszę czy to naturalne.
    Jakość zdjęć.. Hmm... Jeszcze muszę poprobowac, uczucia mam mieszane. Ciekawe barwy, inna głębia ostrości niż nikkor i na pewno nieco wolniejszy AF, ale też mam trochę zdjęć, które mnie bardzo ucieszyły. Chętnie bym wziął teraz N70-200 FL i porównał..
    Ostatnio edytowane przez wookie1982 ; 19-01-2020 o 17:43
    D750 + N50 1.8 +T24-70 2.8 +S85 1.4 +S70-200 2.8
    https://www.instagram.com/lukasz.kremer.foto/

  6. #76

    Domyślnie

    U mnie nie zauwazylem nic niepokojacego, obraz nie drga a wrecz jest dobrze ustabilizowany... A kwestia wagi to tak jak pisalem wyzej - kwestia indywidualna, trzeba samemu sprawdzic

  7. #77

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wookie1982 Zobacz posta
    Co mnie niepokoi to dziwny dźwięk i ruch AF. To naturalne, że ten obiektyw tak cyka i rusza delikatnie wizkerem czy mam coś z af?
    O jakim dokładnie ruszaniu wizjerem mówisz? Może to kwestia trybu stabilizacji i zamrażania obrazu co powoduje swego rodzaju "szarpanie" przy kadrowaniu? Nie wiem - nie zauważyłem u siebie żadnych z tych problemów.

  8. #78

    Domyślnie

    @gremed to wygląda mniej więcej tak: w trybie afc śledzę jakiś poruszający się obiekt, stabilizacja działa w trybie 2, w pewnym momencie tak jakby coś nią poruszyło (przestała działać?) i słuchać taki dziwny dźwięk. To niby moment ale oprócz tego, że widzę ten nagły ruch w wizjerze to też go lekko czuje. Takie delikatne szarpniecie, jakby coś stukneło w obiektyw. Postaram się dzisiaj nagrać filmik i dźwięk jak to wygląda. Nie jest to jakiś potężny ruch i dźwięk, ale mocno mnie zdziwił i nie wydaje się czymś naturalnym..
    D750 + N50 1.8 +T24-70 2.8 +S85 1.4 +S70-200 2.8
    https://www.instagram.com/lukasz.kremer.foto/

  9. #79

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wookie1982 Zobacz posta
    @gremed to wygląda mniej więcej tak: w trybie afc śledzę jakiś poruszający się obiekt, stabilizacja działa w trybie 2, w pewnym momencie tak jakby coś nią poruszyło (przestała działać?) i słuchać taki dziwny dźwięk. To niby moment ale oprócz tego, że widzę ten nagły ruch w wizjerze to też go lekko czuje. Takie delikatne szarpniecie, jakby coś stukneło w obiektyw. Postaram się dzisiaj nagrać filmik i dźwięk jak to wygląda. Nie jest to jakiś potężny ruch i dźwięk, ale mocno mnie zdziwił i nie wydaje się czymś naturalnym..
    Nic innego mi do głowy nie przychodzi (zakładam, że obiektyw nowy to obiektyw sprawny) jak tylko praca stabilizacji w wizjerze. Ale skoro używasz tryb 1 i 2 to tam jest tylko rozróżnienie w temacie aktywnych czujników drgań (1 pion i poziom, 2 tylko pion). Więc też nie pasuje.
    A zmieniałeś coś w trybach "custom" poprzez USB Docka? Bo tam już możemy ustawić tryb OS Dynamic View Mode i to daje w wizjerze obraz "szarpany" (w przeciwieństwie do Moderate View Mode, który łagodzi ten ruch aparatu w wizjerze). Ja z tego trybu nie korzystam (w Nikkorze podobnie) bo 100% zamrożenie ramki w wizjerze powoduje, że (zwłaszcza w Nikkorze) zdarzało mi się gubić punkt AF. To by pasowało do tego co piszesz o nietrafionych zdjęciach. Ale tak jak piszę - to w trybach C1 i C2 - jeśli tam masz na OFF to cała teoria upada.
    Tutaj jest pokazana różnica w tych trybach Dynamic i Moderate (od 1:27) https://www.youtube.com/watch?v=kHN746j-8-c

  10. #80

    Domyślnie

    @gremed też stawiam na pracę stabilizacji, nie używałem docka ani nie używam tych funkcji własnych ustawień. Postaram się dzisiaj to nagrać i sprawdzić na innych ustawieniach. Mam 2 obiektywy ze stabilizacją (N i T) i oba nie wydaja takich dźwięków i nagle nie poruszają kadrem
    D750 + N50 1.8 +T24-70 2.8 +S85 1.4 +S70-200 2.8
    https://www.instagram.com/lukasz.kremer.foto/

Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikkor 18-105/sigma 17-70/Tamron 17-50???
    By sierocki in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 23-06-2011, 21:27
  2. nikkor 70-300 VR czy 70-200 Tamron czy 120-400 Sigma
    By pustelnik in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-09-2010, 16:14
  3. Nikkor 18-35, Sigma 17-35, Tamron 17-35
    By Jacek_Z in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 15-01-2010, 13:23
  4. Sigma, Tamron, a Nikkor.
    By Veter in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-01-2010, 10:33
  5. 70-200 vs 80-200, Nikkor vs, Sigma vs Tamron
    By siedemczwartych in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 27-07-2008, 18:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •