Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chojnacki987 Zobacz posta
    Jak na razie do tego typu zabaw mam industara 61l/z i nie powiem, jak się przymknie i doświetli to jest bardzo dobrze
    Industar miał, o ile pamiętam F/2.8.
    Przyjrzyj się Tamronowi 60mm/F2. Odrobinę dłuższy i działkę jaśniejszy, czyli sporo.

  2. #42

    Domyślnie

    Przyznam, że łatwo nie bywa ale daję jako tako radę z industarem 55mm, zdażało się nawet, że ręcznie przykładałem go odwrotnie, żeby się jeszcze bardziej zbliżyć i przy odrobienie cierpliwości dawało radę więc myślę że 70mm powinno być nawet nieco łatwiej i tak.
    Poza tym obiektyw z wbudowanym AF będzie już sporo droższy ale jak znacie jakieś w miarę tanie i dobre z AF to posłucham, może coś jest ciekawego ?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Tak, industar ma F/2.8 ale ja i tak strzelam na F/8 ewentualnie F/5.6 bo to jego sweet spot, natomiast F/2.8 jest praktycznie nie używalne, więc pod wględem przesłony sigma i tak będzie dużym progresem, fakt, przegrywa z tamronem ale za to jest o 10mm dłuższa co powinno ułatwić pracę. Ale i tak ważniejsze od światła są dla mnie własności optyczne, ostrość i te sprawy

  3. #43

    Domyślnie

    Autofokus do makro nie jest koniecznie potrzebny, o ile pierścień ostrości pracuje płynnie i z oporem, jak w manualnych obiektywach. Przeciwnie - AF przy makro może wręcz przeszkadzać.

  4. #44

    Domyślnie

    Dlatego właśnie choć wiadomo, że lepiej mieć niż nie mieć to jestem w stanie bez niego przeżyć

  5. #45

    Domyślnie

    Tak wyglądają fotki z industara. Sigma dużo lepsza?
    Załączone miniatury Załączone miniatury DSC_3566~2.jpg  

    Screenshot_20220219-082610.jpg  

    DSC_3535.jpg  

    Screenshot_20220219-084332.jpg  

    Ostatnio edytowane przez chojnacki987 ; 19-02-2022 o 09:45

  6. #46

    Domyślnie

    Jeśli to do mnie pytanie to niestety nie wkleję przykładowych zdjęć, bo tej Sigmy od dłuższego czasu używam sporadycznie do zdjęć owadów, tam gdzie S150 jest zbyt wąska i mniej wygodna. Sądzę, że będzie lepsza, szczególnie po przymknięciu. Jeśli kupisz za kilka stów w dobrym stanie to bierz śmiało, najwyżej odsprzedasz. Jak wspominałem mam trochę inne podejście do zdjęć makro, na pewno nie osiągam efektu WOW! jak przy stackowaniu, ustawionych zdjęciach o poranku, itd. Po prostu bawię się zdjęciami większych owadów bardziej spacerowo, dlatego wolę dłuższe ogniskowe i af, przynajmniej do wstępnego ustawienia ostrości. Moim zdaniem do zdjęć motyli czy ważek lepsza jest ogniskowa 200, 300 czy nawet 400mm, nawet przy skali odwzorowania typu 1:4 czy 1:5. Podobnie taka ogniskowa będzie mało użyteczna do zdjęć małych przedmiotów, gdzie można ustawić scenę, co nie znaczy że się nie da.

    Ps. Moja 70 jest w stanie idealnym, pełen zestaw fabryczny. Dla forumowiczów cena niższa, ale trochę więcej niż widełki, jakie podałeś, więc nie namawiam na siłe. Jeśli bywasz w Warszawie mógłbym spróbować znaleźć jakiś czas i dać Ci do wypróbowania to szkiełko, zupełnie bez zobowiązań.

  7. #47

    Domyślnie

    Ja również robię zdjęcia spacerowo, bez stackowania, w dzień. Miałem szczęście i udało mi się podejść do tych ważek na te kilkanaście centymetrów industarem a nawet industarem przyłożonym odwrotnie w przypadku drugiego zdjęcia.
    Zapewne teleobiektywem byłoby dużo łatwiej i wygodniej ale jak dla mnie są one zbyt słabe optycznie, przynajmniej te o stosunkowo niskiej cenie. Mam Sonnara 135 3.5 oraz taira 3-s, jednak mimo wszystko wolę industara mimo że trzeba mieć dużo cierpliwości do zabawy w wolne podchodzenie, żeby nie spłoszyć no i jakieś przeżycie tego, że się czasem nie uda. Ale wiadomo, każdy ma swoje preferencje.
    Niestety z Warszawy nie jestem, więc dziękuję za propozycję ale sprawdzić nie dam rady.
    Mam okazję kupić za 650zł, cena myślę atrakcyjna, w tej cenie wydaje mi się, że nic lepszego nie znajdę, a dopłacając np do tamrona 60 czy 90 zbyt wiele w kwestii jakości i tak nie zyskam, choć ciężko powiedzieć bo ani jednego ani drugiego w ręku nie miałem, niestety jak ze stanem obietywu dowiem się pewnie dopiero gdy do mnie trafi.
    W każdym razie dziękuję za pomoc, wychodzi, że jeśli ta sigma jest rzeczywiście bardzo dobra optycznie to bardziej opłacalnego wyboru nie ma.
    Jeszcze może jak dowiem się jak utworzyć nowy wątek to stworzę odnośnie tego obiektywu, bo wydaje mi się, że nic o nim nie ma, albo nie umiem szukać i może dowiem się czegoś więcej bo ten wątek jest chyba umarły a zawsze poznać więcej opinii, niż mniej a też zależy mi na czasie, żeby przez moje zastanawianie nikt obiektywu mi nie sprzątnął.
    W każdym razie dziękuję i pozdrawiam!

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Podobne wątki

  1. Nikon D3300 - sposób na makro
    By emilus143 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 03-02-2018, 21:23
  2. Obiketyw do D3300, Makro + szeroki
    By Dragonowy in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-12-2016, 15:19
  3. Tanie makro z 18-55?
    By Jego Nielitościwość in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 27-10-2016, 08:23
  4. Tanie makro do d7100
    By buggie in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 16-06-2015, 11:50
  5. Najostrzejsze tanie makro...
    By nickt in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 03-02-2010, 17:03

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •