Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Wadliwy akumulator - jak reklamowac u sprzedawcy

    Może niepotrzebnie obawiam się ale spytam zanim podejmę jakieś kroki "reklamacyjne" u sprzedawcy.

    20/11/2017 kupiłem na allegro akumulator (zamiennik EN-EL4). W ustawieniach aukcji wpisane było, że używany natomiast w opisie wielkimi literami, że nowy. Nie ukrywam skusiła mnie cena ale to chyba nie najważniejsze dla problemu

    Naładowałem go, wrzuciłem jako zapasowy do torby i tak sobie leżał aż w tym tygodniu uznałem, że pora ładować ten co mam w aparacie Wkładam "nowy" a tu nic śladu życia. Kiedy znów go naładowałem to przyuważyłem, że podejrzanie szybko się ładuje. Po włożeniu do aparatu od razu zaś pokazuje tylko połowę kresek.
    Na logikę ok to on nie jest.

    Pytanie moje teraz brzmi co powinienem wystosować do sprzedawcy. Reklamować z tytułu gwarancji, rękojmi? Chciałbym by było to skuteczne

  2. #2

    Domyślnie

    Od firmy czy prywatnie ?
    Nikon D500 + N17-55 2.8 + N35 1.8G + N80-200 2.8 AF-S + SIGMA 50-100 1.8 + SB 700 + PENTACON 50/1.8 + SONY RX100

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jac0205 Zobacz posta
    Od firmy czy prywatnie ?
    Kupiona od firmy.

  4. #4

    Domyślnie

    Przepraszam nie zwróciłem uwagi na datę zakupu. Ale ja osobiście skorzystałbym z gwarancji.
    Nikon D500 + N17-55 2.8 + N35 1.8G + N80-200 2.8 AF-S + SIGMA 50-100 1.8 + SB 700 + PENTACON 50/1.8 + SONY RX100

  5. #5

    Domyślnie

    Coz. Akumulator wyslalem korzystajac z prawa reklamacji. W teorii wieksze sie ma prawa niz przy korzystaniu z gwarancji (w ktorych moga byc rozne dziwne wylaczenia itp).
    Jak bedzie zobaczymy - pisalem bowiem do sprzedajacego email z opisem problemu to mnie elegancko olal. Nic nie odpisal.

  6. #6

    Domyślnie

    No i słabo to idzie. W reklamacji wpisałem, że chcę wymianę sprzętu na wolny od wad a jak to nie jest możliwe to zwrot pieniędzy na konto bankowe.
    Sprzedający odebrał przesyłkę 31-01 i nastąpiła głucha cisza. Do tej pory niic nie odpowiedział na moją reklamację, akumulatora ani kasy nie dostałem.

    Prawo niby jest po mojej stronie. Skoro w ciągu 2 tyg. sprzedający się nie ustosunkował do reklamacji to znaczy, że ją zaakceptował. No ale co z tego... Czy ktoś miał taką sytuację jak to najlepiej teraz rozegrać? Pytać jeszcze grzecznie kiedy raczy zwrócić pieniądze/aku czy wytaczać jakieś "cięższe działa"?

  7. #7

    Domyślnie

    A czy podagra.pl opowiedziala sie po Twojej stronie, po stronie sprzedajacego czy takze olala ?
    Bo jak odpowiedz 2 lub 3 to masz 2:1
    Mozesz zadzwonic po milicje :^D

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikomat Zobacz posta
    A czy podagra.pl opowiedziala sie po Twojej stronie, po stronie sprzedajacego czy takze olala ?
    Bo jak odpowiedz 2 lub 3 to masz 2:1
    Mozesz zadzwonic po milicje :^D
    Jak miało to być śmieszne to przekombinowałeś. Albo ja przez późną porę nie dostrzegam subtelnej głębi humoru.

    Pytanie jest jak najbardziej poważne. Gdybym chciał przepie... 80 zł to wolałbym na siebie niż dotując jakiegoś pseuda biznesmena, którego chęci kończą się na sprzedaży i olaniu reszty.

  9. #9

    Domyślnie

    Niestety nie odpowiedziales na podstawowe pytanie ?
    Smiena 8, a kiedys potem Nikomat FTn - moj pierwszy Nikon :^) Potem to juz tylko Epson PhotoPC ...
    Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów - Stanisław Lem

  10. #10

    Domyślnie

    Ten sam dylemat :
    z tym samym sprzedawca ?
    z tym samym Allegro ?
    z tym samym akumulatorem ?

Podobne wątki

  1. Jak odzyskać pieniądze od sprzedawcy?
    By manfred in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 03-02-2017, 07:55
  2. Akumulator EN-EL15-wadliwy
    By cocodrillo in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-07-2012, 11:46
  3. Nikon D80 wadliwy akumulator?
    By ziggy42 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-08-2009, 18:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •