Close

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 84
  1. #21

    Domyślnie

    Bardzo ważną rzecz napisał nikoniarz. Cytacik z lensrental po rozebraniu Arta 35mm:

    We've seen how Sigma has remade themselves as a company making only superb optics at very reasonable prices in the last few years. This lens is constructed very well. There isn't the amazing heavy-duty construction of the Canon 35mm f/1.4. Instead, I'd characterize the construction of the Sigma as very efficient and carefully laid out. There's a solid metal core with other parts all connecting directly to that core. Little touches like pegs to make sure a part is inserted in the proper rotation and shields over critical parts didn't add much expense or weight, but show care was taken in the design. There's nothing in this teardown that looked like a weak point.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damian_888 Zobacz posta
    Podzielę się moimi obawami i poproszę o ewentualne rozwiewanie czy merytoryczną dyskusję.



    4. POZORNA jakość Sigmy ...

    Czyli w pozornie dobrze wyglądającym zewnętrznym opakowaniu, w środku mamy strasznie niską jakość, która pozwala się bać, że szkło nie wytrzyma dekady pracy a o dłuższym użytkowaniu można zapomnieć.

    Sprawdzałem i ten koleś z USA ma rację .... starszych szkieł Sigma jest BARDZO mało ... tak jakby się po pewnym czasie rozpadały i koniec. I to nie jest tak, że ich wartość rośnie i starych nikt nie sprzedaje bo są takie super
    Coś jest na rzeczy.


    Najbardziej bym prosił o wypowiedzi osoby, które naprawiają obiektywy i dziesiątki / setki miały w rękach

    witaj

    jedynym obiektywem z lat bodaj 90-tych jaki mam do dzisiaj i ktory mi nadal sluzy,
    swietny optycznie , do tego stopnia , ze nie widze potrzeby zmiany,
    mechanicznie na takim poziomie , ze C ktorego wowczas uzywalem nie moze nawet marzyc.
    Mechanika wspaniale funkcjonuje , jak pierwszego dnia , gumy sie nie zwulkanizowaly , nie odkleily.
    Obiektyw jak nowy - niezwykle solidnie wykonany.
    to jest wlasnie SIGMA.

    jakosc optyczna aktualnych sigm nalezy do najwyzszych spotykanych na rynku , jakoscc mechaniczna - rowniez.
    Obiektywy o bezkonkurencyjnym stosunku jakosci do ceny - tzn przy najwyzyszj jakosci obrazowania , cena jest nizsza niz u systmowych konkurentow.

    Ze swojej praktyki nie znajduje najmniejszego powodu , aby sie gorzej niz bardzo dobrze wyrazic o sigmie.

    naturalnie ten producent mial w swoim programie rowniez obiektywy b. tanie i tutaj cudow oczekiwac nie mozna .
    ale producent slynnego zeissa czyli cosina takze miala takie obiektywy w swoim programie i byly to najgorsze obiektywy jakie kiedykolwiek mialem w reku - lacznie z bombelkami powietrza w szkle. Nikomu nie przychodzi do glowy podejrzewac zeissa , ze jest badziewny.

    te wszystkie Twoje zastrzezenia to " urban legends" - przyslowiowe dzielenie wlosa na czworo.

    oczywiscie wadliwe egzemplarze moga sie znalezc u kazdego producenta takze i u markowych - to kwestia jakiegos tam prawdopodobienstwa , ktore znaja producenci i watpie by sie dzielili tym publicznie. Nikt nie posiada wiedzy pewnej na ten temat , ludzie lubia sie popisywac niby jakas tajemna wiedza.

    pozdrowienia i przyjemnego popoludnia zycze.
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 16-01-2018 o 14:11

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Możliwe, to szkło jest mocno budżetowe i zawsze takie było. Porównywalny, choć lepszy jest Nikkor 28-105, ale on w swoich czasach był droższy jednak. Nie wyciągajmy trupa z szafy, kolega myśli nad współczesnymi Sigmami, a te mają z dawnymi niewiele wspólnego...
    Tak... Kolega myśli, a kadry uciekają Rok myślenia o Sigmie, rok wypowiedzi w poniższym wątku... Autorze, przez dwa lata można zrobić mnóstwo zdjęć
    No przecież MAM CZYM robić fotki hehe ... aż tak nie uciekają przez brak Sigmy w szklarni

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Twoja analiza jest moim zdaniem na poziomie gimnazjalisty, ze słabego gimnazjum. Niezależnie od wniosków z analizy. Jeżeli w analizie używasz słowa "podobno", to dalej nie warto czytać. A podobno na analizę zmarnowałeś rok...
    Analiza wymaga tezy, źródeł, dowodów, analizy i warsztatu do analizy. Ja znalazłem tezę. Nie znalazłem też u autora akceptacji faktu, że pewno rzeczy mogą się zmieniać w czasie. Ale to akurat w postrzeganiu produktów dosyć typowe.

    ........

    I skoro piszesz o jakości (która też jest czymś definiowalnym), to zupełnie pominąłeś testy właściwości optycznych tych obiektywów.

    ........

    To się nazywa źródło do analizy (choć próbka mała), to można zacząć próbować wyciągać wnioski. Bo np. lektura bolączek sprzętowych na naszym forum sugeruje generalny brak wiedzy, kultury technicznej i umiejętności czytania ze zrozumieniem. A najczęściej brak zrozumienia faktu, że cos trzeba przeczytać i zrozumieć.
    Masz za bardzo oceniające podejście nacechowane jakimś takim personalnym atakiem ... ? Na mnie to nie działa, nie odpowiem w tym samym stylu ale wiem dlaczego wielu użytkowników na forum tu i tam dawało się wciągnąć w jakieś konflikty słowne
    Ja podchodzę na luzie więc jest LUZ

    Dodam tylko, że moje analizy (oj się czepiacie tego słowa .... i chyba słusznie bo to ZA DUŻE słowo ... .to taki w sumie research był a nie jakieś wielkie analizy ... i na pewno nie empiryczne / naukowe) ... to znalezienie opinii osób, którym można wstępnie zaufać co do opinii bo albo mają informacje z kręgów serwisowych Sigmy albo niekwestionowane doświadczenie polegające na grzebaniu w obiektywach (naprawa, serwis itd.)

    Ja tymi opiniami jedynie nasiąknąłem i podzieliłem się wnioskami w postaci OBAW tu w tym wątku.

    Obawy podkreślam dotyczą nadal serii ART (w opinii osób, które uważają cytuję - że Sigma jest dobra ale do robienia za blokadę drzwi w pomieszczeniu ... bez urazy ... cytuję znanego fotografa mody w USA na poziomie Joe McNally ... ale nie o niego mi chodzi) i problemy z rozrzutem jakości w Sigmie są nadal. Ja TYLKO powielam tu to czego się naczytałem i tyle.

    Nie interesują mnie w tym wątku właściwości optyczne bo skupiamy się na JAKOŚCI w dodatku w ujęciu PRODUKCJI i statystyki ...
    Dlatego prosiłem o wypowiedzi BEZ EMOCJI ze strony szczęśliwych posiadaczy obiektywów Sigma ... bo nie twierdzę, że to 100% masakra ... ale, że ZNACZNY % produkcji odbiega od standardu jakości ... NIC poza tym i o tym chciałem dyskutować.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Porównując wykonanie warto brać pod uwagę cenę. Bo cena bywa pochodną wykonania...
    Fajnie by było ... ale niestety świat produkcji dziś nie jest tak liniowy i fajny ... Obfituje w wiele drogich produktów, które są bardzo słabe jakościowo ...
    ALE i na szczęście są też wyjątkowo dobre w niskiej cenie ... np. posiadany przeze mnie Voigtlander 58 mm 1.4 ... który mogę polecić bo jest kapitalny.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Mogę potwierdzić rozrzut jakościowy na przykładzie S18-35/1.8- ani kalibracja w serwisie ani przez docka przez różne osoby nie dała takiej pewności użytkowania która byłaby adekwatna do ceny jaką trzeba za to szkło zapłacić. Niestety na dalszych odległościach (powyżej 5-10m) to szkło jest tak loteryjne z celnością, że szkoda gadać. Oczywiście możliwe, że to urok tego egzemplarza, niemniej jednak piszę jak jest.
    No właśnie ... widocznie trafiłeś egzemplarz z tego %, o którym jest wątek .... i obawa potwierdzona ...
    A te szkła tanie nie są więc .... na razie wniosek jakiego się spodziewałem = TRZEBA UWAŻAĆ ...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    witaj

    naturalnie ten producent mial w swoim programie rowniez obiektywy b. tanie i tutaj cudow oczekiwac nie mozna .
    ale producent slynnego zeissa czyli cosina takze miala takie obiektywy w swoim programie i byly to najgorsze obiektywy jakie kiedykolwiek mialem w reku - lacznie z bombelkami powietrza w szkle. Nikomu nie przychodzi do glowy podejrzewac zeissa , ze jest badziewny.

    te wszystkie Twoje zastrzezenia to " urban legends" - przyslowiowe dzielenie wlosa na czworo.

    oczywiscie wadliwe egzemplarze moga sie znalezc u kazdego producenta takze i u markowych - to kwestia jakiegos tam prawdopodobienstwa , ktore znaja producenci i watpie by sie dzielili tym publicznie. Nikt nie posiada wiedzy pewnej na ten temat , ludzie lubia sie popisywac niby jakas tajemna wiedza.

    pozdrowienia i przyjemnego popoludnia zycze.
    o widzisz ... fakt, nie analizowałem wpadek u innych producentów ...

    Słyszałem o pęcherzach powietrza w szkłach Samyanga ... ale jedna z osób, która tym handluje zdementowała to jakoby nigdy nie widziała ... więc pewnie rzadki przypadek.
    Co do Sigmy z kolei ... co chwila ktoś się skarży właśnie na mechanikę ... (obiektyw to nie tylko soczewki a co do tych u Sigmy ja nie wypowiadam się źle i nie czytałem aby ktoś to jakoś atakował ... atakują mechanikę i jakość wykonania wewnętrznych podzespołów).

    Może ktoś kto naprawia obiektywy włączy się do dyskusji
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damian_888 Zobacz posta
    ... TRZEBA UWAŻAĆ ...
    Spoko... Na drogach giną ludzie w wypadkach samochodowych, więc lepiej trzymać się z daleka od samochodów i drogi. Piesi też są ofiarami wypadków, to lepiej nie wychodzić z domu! Ale najwięcej wypadków zdarza się w domu... Jak żyć

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Spoko... Na drogach giną ludzie w wypadkach samochodowych, więc lepiej trzymać się z daleka od samochodów i drogi. Piesi też są ofiarami wypadków, to lepiej nie wychodzić z domu! Ale najwięcej wypadków zdarza się w domu... Jak żyć
    hehe ... no racja też
    Tylko poruszać się trzeba ... a wydawać kasę na sprzęt powinno się z przemyśleniem
    Tym bardziej, że są zwykle alternatywy (szkoda, że 50-100 1.8 nie ma takiej w nowym Tamronie .... o którym z kolei superlatywy są w sieci od czasu tych najnowszych produktów).
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  6. #26

    Domyślnie

    Może Tamron ma lepszych "ambasadorów marki"... w końcu marketing przenosi się do sieci, a hejt jest skuteczny.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Może Tamron ma lepszych "ambasadorów marki"... w końcu marketing przenosi się do sieci, a hejt jest skuteczny.
    Obiektywnie to marketing Sigmy WYMIATA ... Tamron może się uczyć hehe .... serio.

    Głównie dzięki sprawnej obsłudze wizerunku, PR i marketingowi Sigma walczy dalej na rynku (sprawnie) mimo wpadek i takich oto "teorii spiskowych", które się zupełnie z niczego nie biorą i jakieś fundamenty mają
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damian_888 Zobacz posta
    Tylko poruszać się trzeba ... a wydawać kasę na sprzęt powinno się z przemyśleniem
    Poruszać się też nie warto bezmyślnie... A wracając do wątku- jeśli ktoś ma uprzedzenia do jakiejkolwiek marki to przecież ma masę innego sprzętu. W czym problem? Rozumiem, wątek jest dla chęci dyskusji, ale przecież już przed tym zanim on się pojawił wiadomo było, że zdania były, są i będą podzielone. Także kupujmy to co daje nam możliwe największą dawkę "świętego spokoju", i unikajmy sprzetu do którego mamy wątpliwości/uprzedzenia.

  9. #29

    Domyślnie

    No tak tylko ... motywem wątku było to, że zadałem sobie pytanie .... "a może faktycznie nie jest dziś już tak źle ... może te opinie ludzi i znawców są zbudowane na wpadkach w przeszłości a moje obawy są większe niż obiektywnie powinny być?" ... Po tym pytaniu napisałem tutaj.
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damian_888 Zobacz posta

    Może ktoś kto naprawia obiektywy włączy się do dyskusji
    gdyby w Polsce istnieli rzeczywiscie specjalisci i eksperci od optyki , to wowczas produkowany by w polsce obiektywy.

    a tak to chyba od czasow marnych obiektywow powiekszalnikowych PZO czyli niemal pol wieku nic takiego sie nie robi .
    Obawiam sie , ze Szukasz potwierdzenia sensacji , nie rzetylnych informacji .

    Obiekztywy sigmy sa znakomitymi przyrzadmi optycznymi i jesli je uzywac zgodnie z przeznaczeniem wysatrczaja na dlugie lata.

    w ostatnich paru latach dwa razy musialem oddac obiektywy do naprawy , byly to obiektywy markowe , systemowe , jeden z nich wowczas nalezal do najdrozszych na rynku w swej klasie.
    Takie opinie na forach sa malo prawdopodobne , nie wiesz kto je wyraza , nie wiesz na ile sa wytworem fanntazji a na ile rzetelnej analizy.

    wspolczesne sigmy naleza do najlepszych optyczne obiektywow dostepnych na rynku .

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Obiektywy 70-200. Nikon, Tamron, Sigma? Różnice w jakości?
    By sredni2000 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-10-2015, 20:00
  2. Sigma 28-70 i 3 problemy.
    By Assire in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-03-2015, 14:55
  3. Problemy Sigma 150-500
    By pacmanq in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-02-2013, 08:14
  4. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 12:12
  5. Czy SIgma 20/1,8 często ma problemy z BF/FF??
    By viper345 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-05-2008, 08:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •