Witam,

Walczę już od paru dni z epsonem l1800 - a dokładniej z autoczyszczeniem, które drukarka uruchamia w pełni automatycznie. Jest to duży dla mnie problem, ponieważ nie wiem kiedy się spodziewać załączenie autoczyszczenia. Potrzebuję, aby drukarka była zawsze gotowa do pracy, nie może się zdarzyć tak, że w nieodpowiednim momencie przed zleconym wydrukiem drukarka wykona autoczyszczenie, które trwa około 3:28. Próbowałem zatrzymać ten proces poprzez uruchomianie czyszczenia ręcznie poprzez oprogramowanie epsona, niestety mimo ręcznego procesu czyszczenia, epson i tak wykonał po chwili autoczyszczenie.

Są tutaj jacyś użytkownicy l1800, czy również macie z tym problem? Pisałem już z tym problemem do epsona, uważam to z bug w firmware drukarki... Posiadam również l800 i tam nie ma takich cyrków z tym czyszczeniem. Mam wrażenie że l1800 żyje własnym życiem - uruchamia autoczyszczenie kiedy chce, mimo że wcześniej ja sam ręcznie uruchomiłem ten proces z poziomu oprogramowania epsona. Brak w tej drukarce nasłuchiwanie operacji wykonanych przez użytkownika?

Użytkownicy l1800 proszę wypowiedzcie się na ten temat.

Pozdrawiam