Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 43

Wątek: Płatne kursy?

  1. #31

    Domyślnie

    To ja powiem, że dużo (darmowej) wiedzy i doświadczenia z fotografii (nie wiem, jak z obróbką) dla znających angielski można znaleźć na YouTube pod hasłem B&H event space. Oni mają tam wykłady, gdzie zapraszają różnych słynnych fotografów. Godziny oglądania.

  2. #32

    Domyślnie

    Na kanale Bowensa jest sporo ciekawego.

  3. #33

    Domyślnie

    Dokładnie jak koledzy wyzej mówią, poszukaj tego co Cię interesuje na yt bądź na jakichś portalach i sie doucz samemu.. Chyba, że faktycznie chcesz pójść na jakiś kurs.. ale niech będzie on konkretny

  4. #34

    Domyślnie

    Najszybsza metoda to warsztaty u kogoś, kto robi takie zdjęcia, jakie chcesz robić.

  5. #35

    Domyślnie

    A jak bardzo chcecie, to Wam mogę nagrać za 300 zł od osoby kurs LR + PS od A do Z. :P

  6. #36

    Domyślnie

    Ja w sumie też bym mógł, i ja nie potrzebuję całych 3 stów od osoby, mnie zupełnie spokojnie starczy po 290.

    Ale w sumie to Ty będziesz osobiście nauczać, czy po prostu skompilujesz na jednej płycie to, co masz zabookmarkowane na youtubie?
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #37
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Oj, temat-rzeka. Gaduła jestem, ale postaram sie krótko. Wszystko zalezy od prowadzącego i od tego z jaka wiedzą przystępuje kursant.
    1. Jeśli jesteś poczatkujący (lub niewiele lepiej) to .. ucz sie z forum i z tego co na YT.
    2.Obróbka fotografii - tu więcej (niż w dziedzinie techniki fotograficznej) zaawansowanych i prawidłowo podanych rzeczy jest na YT. Myślę, że do całkiem wysokiego poziomu można dojść bez brania płatnych kursów. Bo tu liczy sie praktyka i godziny spędzone przy tablecie. Kurs będzie trwał kilka godzin i ruszycie kilka zdjęć. Szkoda kasy. Dopiero na poziomie masters warto płacić, ale przystępując do tego trzeba już dużo umieć.
    3. Fotografia studyjna - tu jest bajzel. Spraw zaawansowanych na YT znajdziesz mniej, szczególnie w j. polskim. Ba, bywają i to całkiem często informacje błędne. Bardzo rzadko jest coś wytłumaczone dogłebnie (na YT, bo na zywo jak dopytasz to się czasami dowiesz).
    4. Mnóstwo fotografów prowadzących szkolenia z fotografii łapie kursantów na dobre zdjęcia, bo sa te zdjęcia dobrze obrobione. Kurs jest z fotografii studyjnej, niewiele sie tam mozna z tego studia nauczyć poza podstawami. Cały efekt tych zdjęć to photoshop. Ci ludzie powinni prowadzić kurs z obróbki, nie z fotografii. Szczególnie mam na myśli panie prowadzące kursy z fotografii dziecięcej (ale nie tylko to).
    5. Sporo kursów (fotografii błyskowej w szczególności) jest prowadzonych przez samouków, którzy myslą, że wiedzą i próbuja podać teorię, którą ... sami wymyślili Lepiej jak już mówią, że robię tak i tak, dostają efekt taki, bez prób podparcia się teorią.
    6. Wielu świetnych fotografów jest praktykami i .. nie wiedzą w sumie czemu coś się dzieje. Pokazują co robia i jaki mają efekt - a o to w sumie chodzi! Byście się zdziwili o jakich nazwiskach myslę. I ja polecam ich kursy! Jeśli już sami prezentujecie poziom średni.
    7. Jeśli osoba poczatkująca pójdzie do mistrza, albo na szkolenie gdzie przekażą bardzo dużo wiedzy (to nie to o których pisał 2pompony ) to ... nie będzie w stanie przyswoić sobie tej wiedzy, trochę szkoda wydanych pieniędzy, choć tak całkiem bez sensu to nie jest. Jesli sie jest początkującym to trzeba iśc na kurs dla poczatkujących. Albo .. i to piszę serio - na plener taki jak robię (jeśli kogoś interesuje focenie modelek, niestety studia i strobingu tam jest tylko troszeczkę), bo tam jest i czas na zrozumienie i sama praktyka.
    8. Jeśli jest się dość zaawansowanym to warto iść do mistrza na kurs. Tylko to musi byc mistrz, który chce sie dzielić wiedzą. Poznałem kilku takich. I są też tacy prowadzący co niewiele mają do przekazania i wyciagają tylko kasę.

    Tylko jest problem, że nie wiadomo do której kategorii zaliczyć kurs jaki wybraliście (i może być problem z samooceną - jaki poziom prezentujecie?)
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 12-01-2018 o 12:54
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #38

    Domyślnie

    9. Ktoś kto jest fantastycznym fotografem niekoniecznie będzie dobrym nauczycielem. Nie jest to zawsze związane z tym, że mistrz nie chce się dzielić wiedzą, po prostu brakuje zdolności dydaktycznych.

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Ja w sumie też bym mógł, i ja nie potrzebuję całych 3 stów od osoby, mnie zupełnie spokojnie starczy po 290.

    Ale w sumie to Ty będziesz osobiście nauczać, czy po prostu skompilujesz na jednej płycie to, co masz zabookmarkowane na youtubie?
    Nagram obróbkę od A do Z i omówię różne metody. Te, które uważam za najlepsze, te, które są słabsze, ale szybsze. Mogę coś od siebie dorzucić, co robić, a czego nie robić.

  10. #40

    Domyślnie

    Acha. To ja odpadam, myślałem, ze wystarczy nagrać parę filmów z YT i 290 leci... Szkoda w sumie.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Płatne szablony z CMS-em
    By paveu in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-05-2015, 10:21
  2. [ Reportaż ] Płatne z góry
    By wpkx in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-04-2010, 10:37
  3. Światło. Płatne bilonem.
    By dobryjanek in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-01-2009, 18:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •