Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Wątek: Płatne kursy?

  1. #11

    Domyślnie

    Teraz z tych kursów to się zrobił niezły biznes, i to praktycznie z każdej dziedziny, a że ktoś jest znaną portrecistką to nic nie znacz, jeszcze trzeba umieć tą wiedzę przekazać.
    Druga sprawa, że biorąc pod uwagę ceny tych tutków to kursów "na żywo", to jest to kosz 1-2 obiadów we wcale nie drogiej knajpie.
    W eduweb itp można chyba jakieś tam fragmenty kursów obejrzeć za free, więc może w ten sposób uda Ci się ocenić, czy to dla Ciebie, czy strata kasy i czasu.

  2. #12

    Domyślnie

    Moim zdaniem warto, ale wtedy, kiedy podobają Ci się czyjeś zdjęcia i chcesz się nauczyć, jak takie robić. Kursów randomowych ludzi się nie opłaca kupować.

  3. #13

    Domyślnie

    Opowiadałem już tą historię, ale powtórzę ją w dużym skrócie: kiedyś byłem proszony przez coś w rodzaju prywatnej szkoły o poprowadzenie wielowykładowego kursu PSa. Przed wyrażeniem zgody poszedłem na rozmowę, co konkretnie mam wykładać, bo to jest program służący wielu różnym, niekoniecznie stycznym ze sobą platformom: fotografii, poligrafii, filmowi (ze szczególnym uwzględnieniem animacji) - i wypadałoby się do tego odpowiednio przygotować, a nie tak z marszu...

    Szef szkoły był mną zachwycony! I poligrafia, i film - no patrzcie państwo, a nie tylko dorysowywanie wąsów fotografiom. Z tego zachwytu postanowił być ze mną szczery i powiedział, że mam oczywiście wspomnieć o wszystkim: o filmie, o poligrafii, o fotografii, no w ogóle o wszystkim, ale tylko wspomnieć, ale żeby nie nauczyć za dużo.

    Zrobiłem duże oczy i pytam - jak to NIE nauczyć? Przecież mam prowadzić wykłady - czyli uczyć właśnie!

    Cały zachwyt mu wtedy minął... Spojrzał na mnie jak na debila i powiedział słowa, które utkwiły mi w pamięci: chłopie, ty nie masz za zadanie ich uczyć! Twoim zadaniem jest wyciągnąć z nich kasę, i odpowiednio zareklamować kursy wyższego poziomu.

    Mogłem wykazać się inteligencją i siedzieć cicho, ale czepiając się ostatniej szansy spytałem cicho - czy na tych kursach wyższego stopnia będzie się nauczać?... Spojrzał na mnie jak na robaka i odparł spokojnie że nie, że będzie się wyciągać kasę, tylko odpowiednio wyższego poziomu. Okazało się, że on wiedział wcześniej ode mnie, że ze mnie materiału na wykładowcę nie ma i nie będzie.





    Być może dzisiejsze kursy są rewelacyjnie prowadzone, może są niebywale kształcące a prowadzący je ludzie wychodzą ze skóry, żeby kształcić sobie konkurencję - ale ja noszę w sobie traumę po tamtej próbie i do takich okazjonalnych szkoleń podchodzę z rezerwą.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #14

    Domyślnie

    Jedyny sensowny i przy tym nie drogi kurs na którym byłem, był u Tomka Pluszczyka z retuszu... Dziś można go kupić w wersji online i oglądać do woli jedząc kolację w swoim fotelu. Większość innych, to jak pisze kolega wyżej - szukanie jeleni

  5. #15

    Domyślnie

    @2pompony wyłuskał całe sedno takich "kursuf" Jak pisałem wcześniej, niestety dałem się nabrać na jeden. Dobrze, że tylko za "czysta" i wycieczka po Wrocławiu.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Opowiadałem już tą historię, ale powtórzę ją w dużym skrócie: kiedyś byłem proszony przez coś w rodzaju prywatnej szkoły o poprowadzenie wielowykładowego kursu PSa. Przed wyrażeniem zgody poszedłem na rozmowę, co konkretnie mam wykładać, bo to jest program służący wielu różnym, niekoniecznie stycznym ze sobą platformom: fotografii, poligrafii, filmowi (ze szczególnym uwzględnieniem animacji) - i wypadałoby się do tego odpowiednio przygotować, a nie tak z marszu...

    Szef szkoły był mną zachwycony! I poligrafia, i film - no patrzcie państwo, a nie tylko dorysowywanie wąsów fotografiom. Z tego zachwytu postanowił być ze mną szczery i powiedział, że mam oczywiście wspomnieć o wszystkim: o filmie, o poligrafii, o fotografii, no w ogóle o wszystkim, ale tylko wspomnieć, ale żeby nie nauczyć za dużo.

    Zrobiłem duże oczy i pytam - jak to NIE nauczyć? Przecież mam prowadzić wykłady - czyli uczyć właśnie!

    Cały zachwyt mu wtedy minął... Spojrzał na mnie jak na debila i powiedział słowa, które utkwiły mi w pamięci: chłopie, ty nie masz za zadanie ich uczyć! Twoim zadaniem jest wyciągnąć z nich kasę, i odpowiednio zareklamować kursy wyższego poziomu.

    Mogłem wykazać się inteligencją i siedzieć cicho, ale czepiając się ostatniej szansy spytałem cicho - czy na tych kursach wyższego stopnia będzie się nauczać?... Spojrzał na mnie jak na robaka i odparł spokojnie że nie, że będzie się wyciągać kasę, tylko odpowiednio wyższego poziomu. Okazało się, że on wiedział wcześniej ode mnie, że ze mnie materiału na wykładowcę nie ma i nie będzie.





    Być może dzisiejsze kursy są rewelacyjnie prowadzone, może są niebywale kształcące a prowadzący je ludzie wychodzą ze skóry, żeby kształcić sobie konkurencję - ale ja noszę w sobie traumę po tamtej próbie i do takich okazjonalnych szkoleń podchodzę z rezerwą.


    Niestety to cała prawda. Kiedyś podobały mi się strasznie filmy od pewnej pary (czy tam rodzeństwa) dwójki młodych fotografów ślubnych (nie będę pisał nazwy... kto zna to się domyśli). Oglądałem z zachwytem. Z biegiem czasu powoli zaczynałem czuć, że to bez sensu. Wypuścili pierwszy płatny filmik na yt. Kwota nie była duża więc stwierdziłem, że zaryzykuje... takiego nic niewnoszącego bigosu jaki był tam wałkowany to jeszcze nigdzie nie słyszałem (nie dot. obrad sejmu ). Od tamtego czasu jakoś się tak z dystansem do kursów trzymam. Tzn zapewne jest kilka wartościowych ale trzeba będzie mocno opinii o tym poszukać.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  7. #17

    Domyślnie

    Źle trafiliście. A to rodzeństwo nie robi jakichś szałowych zdjęć imo. :P

    Ja zacząłem od kursu Tomka Pluszczyka (tego internetowego) - nie wszystkie techniki mi leżą i wiele z nich wymieniłem na inne, ale ogólnie to dobry kurs.
    Dramatic Portraiture Chrisa Knighta (internetowy, RGGedu) - drogi. Dobry kurs dla początkujących. Omawia modyfikatory i pokazuje dokładnie jak zrobić zdjęcia takie, jakie są pokazane w trailerze. Obróbka też pokazana od A do Z. Dla mnie okazał się mało wartościowy, bo w sumie wszystko to już wiedziałem wcześniej.
    Warsztaty portretu ekstraordynaryjnego Marcina Wajdy - Marcin pokazał jak świeci i tyle w sumie. Dużo informacji przekazuje za darmo w necie, więc warto było, choćby po to, aby mu w ten sposób podziękować.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Niestety to cała prawda. Kiedyś podobały mi się strasznie filmy od pewnej pary (czy tam rodzeństwa) dwójki młodych fotografów ślubnych (nie będę pisał nazwy... kto zna to się domyśli). Oglądałem z zachwytem. Z biegiem czasu powoli zaczynałem czuć, że to bez sensu. Wypuścili pierwszy płatny filmik na yt. Kwota nie była duża więc stwierdziłem, że zaryzykuje... takiego nic niewnoszącego bigosu jaki był tam wałkowany to jeszcze nigdzie nie słyszałem (nie dot. obrad sejmu ). Od tamtego czasu jakoś się tak z dystansem do kursów trzymam. Tzn zapewne jest kilka wartościowych ale trzeba będzie mocno opinii o tym poszukać.
    kojarzę te filmy, o ile wcześniejsze były ok, to te płatne niestety zalatują reklamą sprzętu + trochę nic nie wnoszącej teorii + oczywiście kilka oczywistych oczywistości
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  9. #19

    Domyślnie

    Hej

    Dziękuje, że ruszyliście troszkę temat co nie oznacza, że nie dziękuję Wam za opinie na temat kursów. Bo dziękuje bardzo. Na yt oglądam jak coś mnie zaciekawi. Kursem PS-a zainteresowałem się dlatego, że jak oglądam jakieś kursy obróbki to często mam kłopoty ze znajdowaniem poszczególnych narzędzi, itp. Obsługi Lightrooma uczyłem się początkowo z tutoriali na yt, a później podparłem to wszystko zakupioną książką. Fotografia studyjna dlatego, że od jakiegoś czasu próbuje sił z fotografia portretową i z błyskaniem.
    Kanał YT ​? ??​

  10. #20

    Domyślnie

    Co to za tutoriale i książka o LR?

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Płatne szablony z CMS-em
    By paveu in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-05-2015, 10:21
  2. [ Reportaż ] Płatne z góry
    By wpkx in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-04-2010, 10:37
  3. Światło. Płatne bilonem.
    By dobryjanek in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-01-2009, 18:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •