Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50
  1. #41

    Domyślnie

    Ale to jest Dział - zdjęcia. Czyli wszystko o zdjęciach.
    kurczeblade się spinasz, bo była kilka razy jazda po Twoich fotkach, wiem czytałem.
    Ale tak z ręką na sercu odpowiedz: Czy nie starałeś się bardziej w późniejszych kadrach ?

    A skoro odpowiesz TAK zgodnie ze swoim sumieniem, to przynajmniej był z tego jakiś dobry skutek, a nie zbędne bicie piany.
    A jeżeli NIE to właśnie było bicie piany i niepotrzebnie wdawałeś się w dyskusję i faktycznie niepotrzebnie umieszczałeś tu swoje foty.

    Ale brak dyskusji i krytyki (jakiejkolwiek) prowadzi do zalewu bylejakości i do tego co widzimy na co dzień.
    Tysiące/miliony zdjęć na smartfonach i żadnego nie oglądasz dłużej niż jedną-dwie sekundy - jak śmieci do wyrzucenia.
    Mamy jakąś wrażliwość niektórzy większą inni mniejszą (jak kaktus czyli ja), to chcą widzieć więcej aniżeli tylko śmieciowe obrazki, zrobione przez posiadacza (fotografa) sprzętu czasem tańszego niż droższego.
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 10-01-2018 o 20:16

  2. #42

    Domyślnie

    Nie, nie starałem się bardziej, jak mi Wiesiek jeden drugim tłukł że zdjęcia nadają się do niczego i mogę je usunąć z dysku, bo wykadrowalem centralnie, a on czytał w internecie że centralnie nie może być i mnie zmuszał do robienia po złotych punktach i do tego jak on by to zrobił - he? Tylko dlaczego nie robił ? ?Jak wejdziesz np na mojego Instagrama to wciąż jest dużo centralnie a to tylko jeden z setki przykładów, które tu panują.. no ale nie mówię że jestem bez winy, bo czasami sam podscycalem takie dyskusje ok zgadzam się z Tobą, krytyka powinna być , ale powtórzę się, ktoś kto krytykuje powinien tez przyjąć odwet do zostawionej krytyki, a tutaj krytycy wszelkiej maści nie ogarniają tego i po zostawionej krytyce nie dopuszczają do myśli że ktoś może odpowiedzieć na tą krytykę, a jeśli ktoś odpowie na krytykę to zaczynają personalnie oceniać, że ktoś nie potrafi przyjac krytyki, że ktoś jest taki i owaki...Rzuć kamieniem jeśli tak nie jest.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 10-01-2018 o 20:38

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Nie, nie starałem się bardziej, jak mi Wiesiek jeden drugim tłukł że zdjęcia nadają się do niczego i mogę je usunąć z dysku, bo wykadrowalem centralnie, a on czytał w internecie że centralnie nie może być i mnie zmuszał do robienia po złotych punktach i do tego jak on by to zrobił - he?
    Może trochę w bok, ale wg mnie zasada ze złotymi mocnymi punktami jest głupia sama w sobie i kadrowanie bez wyczucia w punkty jest równie głupie jak bezmyślne kadrowanie centralne. Już prędzej bym powiedział, że wynika to z pewnej zasady zrównoważenia "ciężaru" obrazu, gdzie temat swoją wagą musi być przeciwstawiony odpowiednio większej pustej przestrzeni i może wypada to gdzieś koło 1/3 co jest przybliżeniem na oko złotego podziału znanego choćby z malarstwa renesansu. Ale waga optyczna nie jest matematyczna, to odczucie, ze coś leci w tą albo tamtą stronę. Kadrowanie centralne jest kadrowanie mocnym - trzeba wiedzieć albo czuć dlaczego tak, ale to nie jest błąd sam w sobie.
    A co do odczuć zdjęć, to chyba dobrze, że ludzie opisują co myślą, jakie emocje wzbudzają. Tak jak z tymi zdjęciami, dla części ludzi ukazują takie emocje, dla innych przeciwne, dla innych nic nie pokazują i może to jednak jest jakaś wskazówka dla autora, czy zgadza się to z jego myślą, czy też może te interpretacje są inne.

  4. #44

    Domyślnie

    Istnieje zdjęcie/film/piosenka/samochód/telefon/cokolwiek, co podoba się każdemu? I chyba to powinno podsumować dyskusję...

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    ...Rzuć kamieniem jeśli tak nie jest.
    He...he niczym nie będę rzucał, jeszcze trafię w mój stary monitor

    Tylko w tych krytykach niektórzy niepotrzebnie się nakręcają. A inni nie mają dość pokory aby przyjąć zdanie innych lub chociaż je zrozumieć.
    A najgorzej jak spotka się dwóch takich nad jednym zdjęciem - aż klawiatura się pali. Tylko po co ?

    Są zwolennicy tradycji i zasad, np. starożytnego "złotego podziału" i pewnego kanonu fotografii wypracowanego od czasów malarstwa.

    Czy to źle ? To bardzo dobrze, że są takie kanony, ale nie musimy ich stale przestrzegać, a wręcz świadome/celowe łamanie zasad jest korzystne do wymowy obrazu.
    Ale to ma być świadome i przemyślane. Jak ktokolwiek zarzuca Ci, że zbyt centralne, to wyjaśnij dlaczego tak ująłeś, a nie "spadaj brachu...tak ma być", a dlaczego...sam nie wiem.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    P.S. Ta dyskusja się rozciągnęła, ale jakieś podsumowanie mogłoby się przydać.
    Wystawiaj foty, nie bój się krytyki, przyjmuj ją, ale i przedstaw swój punkt widzenia z racjonalnymi argumentami.
    A jakaś nauka z tego będzie.
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 10-01-2018 o 21:41

  6. #46

    Domyślnie

    Ja wystawiam zdjęcia, bezustannie - ale nie tutaj, bo to nie jest miejsce opiniotwórcze do wystawiania zdjęć

  7. #47

    Domyślnie

    Wiem - widziałem, zdecydowana większość mnie się podoba.
    Ale to ja, ale innym może mniej i warto ich wysłuchać, a może uda się Ci się coś/cokolwiek poprawić czy zmienić ??

  8. #48

    Domyślnie

    do tematu wróć...zdjęcia są dobre i podobają się, zarówno kadry jak i obróbka...
    D300s/MB-D10/17-55/35/50/85/70-200/SB600/ i ... brak czasu! Fuji X-T10/X-T20/18/35/56...

  9. #49

  10. #50

    Domyślnie

    Czyli 'Odwieczny związek mężczyzny i kobiety'... Fajne.

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Podobne wątki

  1. Sesja Narzeczeńska
    By majora in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-06-2014, 21:26
  2. Sesja narzeczeńska A&M
    By zlosnica in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-05-2014, 10:44
  3. Sesja narzeczenska
    By SligoDarek in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-05-2013, 16:49
  4. A & K - sesja narzeczeńska
    By artur678 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-07-2011, 15:33
  5. Sesja narzeczeńska
    By asche in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-06-2009, 15:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •