Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 50
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaper Zobacz posta
    Jeśli oczekujesz od forum fotograficznego tylko artystycznych wymuskanych do perfekcji zdjęć to życzę powodzenia. Zauważ że forum jest dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych. Przyjmuje krytykę i owszem ale czepianie się smutnych min i pogody to chyba tylko dla zabicia czasu. Zjedz snikersa i wyluzuj. Oprócz Ciebie parę osób pochwaliło i skrytykowało ale zrobili to w sposób merytoryczny bez kąśliwych uwag nie wywołujących chęci odpisania: "a pokaż swoje" . Mam nadzieję iż z Twoją kąśliwą elokwencją idą umiejętności w parze. Pozdrawiam.

    Nic nie zrozumiałeś niestety. Ja nie czepiam się smutnych min i pogody, tylko słabego poziomu Twojego rzemiosła. To spora różnica. Jeśli naprawdę myślisz, że zdjęcia zrobiłyby się weselsze jak ludzie będą się bardziej szczerzyć - to znaczy że oceniałem Cię grubo za dobrze.

    A ponieważ to forum nie tylko dla zaawansowanych ale i początkujących - jak sam mówisz - dobrze by było pokazać tym mniej zaawansowanym na czym polegają błędy, czego unikać a na co zwracać uwagę. I to właśnie robię. Jeśli Ty z tego nei skorzystasz (wygląda że nie), być może skorzysta z tego ktoś inny, kto tu przyjdzie za miesiąc czy rok. Po to jest forum.

    No i ostatnie - jeśli chcesz zobaczyć moje zdjęcia lub odpisać mi 'to ty pokaż swoje' - przeczytaj moją stopkę, jaką mam od kilku lat pod każdym postem. Nawet w tym będziesz mało oryginalny.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  2. #22
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2015
    Miasto
    Dobre pytanie
    Posty
    156

    Domyślnie

    Nie przejmuj się. rób swoje.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tamitu Zobacz posta
    Nie przejmuj się. rób swoje.
    Touche!

    Pięknie powiedziane, tym bardziej, że pasuje do każdej sytuacji i każdej strony!
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaper Zobacz posta
    2pompony widzę jednak że najbardziej boli cię ten filterek . To jest zwykła zwyczajna sesja pary młodych ludzi. A Ty oczekujesz kunsztu i Bóg wie czego. To nie miał być artyzm tylko pamiątkowe zdjęcia narzeczonych przed ślubem jeszcze.
    Może się wtrącę, bo przypadkowo podgrzałem atmosferę. Umieściłeś zdjęcia do komentowania, ale chyba tylko mają być oklaski.
    Jak ktoś merytorycznie wskazał Twoje błędy, to się żachnąłeś.
    To po co umieszczałeś te zdjęcia ? Liczyłeś, że tylko będzie głaskane Twoje EGO, a tu okazało się, że 2pompony umiał i CHCIAŁ skrytykować !
    Podziękuj mu, że chciało się chłopu napisać tyle celnych zdań.
    Niegdyś w galeriach umieszczało się najlepsze foty, wymuskane i dopracowane pod każdym względem, a nie byle jakie.

    Jak chcesz, żeby ktokolwiek docenił Twoją pracę i podejście do warsztatu, to oglądaj innych i słuchaj tych, co mają coś do powiedzenia, a nie tych co dołożą jeszcze jedną łapkę w górę czy lajka.

    Nie obrażaj się za krytykę i nie "sadź" się bez potrzeby.
    Co innego jak będziesz miał rację, wtedy broń swego zdania do upadłego.
    Ale w sprawie tych fotek, moim zdaniem wszystko napisał 2pompony.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    P.S. Nikogo nie zabolał ów "filterek", bo zdecydowana większość powyższych zdjęć (nie mylić z fotografią) jest do szuflady, a nie do prezentacji.
    Ale może następnym razem zaprezentujesz coś zdecydowanie innego i lepszego, czego Tobie i sobie szczerze życzę.
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 09-01-2018 o 19:06

  5. #25
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Czyżowice
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    ...
    A ponieważ to forum nie tylko dla zaawansowanych ale i początkujących - jak sam mówisz - dobrze by było pokazać tym mniej zaawansowanym na czym polegają błędy, czego unikać a na co zwracać uwagę. I to właśnie robię. ....... Po to jest forum.
    Tak moim zdaniem powinny być traktowane wszystkie mniej lub bardziej krytyczne komentarze pod prezentowanymi zdjęciami - nie tylko w tym wątku.

    Co do zdjęć zaprezentowanych podzielam zdanie 2pompony - do albumu jako pamiątka OK
    X-E2, 18/2 ; benro 550EX-BH-1

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Shaper - mnie nic nei boli - bo ani ja szczęśliwie tych zdjęć nei robiłem, ani na szczęście nei ja na nich jestem. Tyle o moich uczuciach, poza tym zapominam o tym wszystkim jak tylko opuszczam wątek, do następnego razu - to powinno być jasne.

    Piszesz, że oczekuję 'kunsztu i bóg wie czego'... A czego mam oczekiwać na forum fotograficznym? Co mam komentować: czyjąś kurtkę, markę traktora, czy pryszcze na nosie? Wystawiasz tu zdjęcia, żeby się dowiedzieć co ludzie myślą o marce kawy jaką piją ci młodzi ludzie, czy chcesz się dowiedzieć jakie oglądający mają przemyślenia w kwestii wodoszczelności ich czapek?

    Chłopie ogarnij się! To jest miejsce, gdzie dyskutujemy o zdjęciach. Dyskutujemy o tym, czy są wykonane kunsztownie (takie stare słowo) czy spartolone (takie współczesne). Rozmawiamy o tym, co w nich uważamy za wartościowe, a co za nijakie. Ja wiem, że czasem ludzie piszą skrótowo ćwierć zdania (ale czadowe!, fajniusie!), ale myślałem, ze Tobie powinno zależeć na większej ilości słów, żeby się możliwie dużo dowiedzieć, jak Twoje własne zdjęcia oceniają inni ludzie.

    Jeśli Ty sam, autor tych zdjęć masz takie podejście: ej, człowieku, czego ty oczekujesz? O czym ty mówisz, jakiegoś kunsztu szukasz, jakiego artyzmu? Jeśli Ty sam mówisz: ej, przecież to są zwykłe pstryki, ot wyszłem na spacer i se strzeliłem... No jeśli Ty sam, autor tego wszystkiego masz takie podejście, to ja się z Tobą zgadzam: w tych zdjęćiach nie ma co szukać czegokolwiek ponad, to rzeczywiście takie zwykłe, mętne i nieskładne pstryki.




    PS
    ten 'kondukt', to cytat
    2pompony, tak trzymaj . Nie mógłbym tego lepiej wyrazić.

  7. #27
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2015
    Miasto
    Dobre pytanie
    Posty
    156

    Domyślnie

    Patrzycie pod kątem obróbki i jakości zdjęć. Nikomu do głowy nie przychodzi odwrócić tematu do siebie.
    Nie chce mi się dzisiaj pisać, ala jestem przekonany że ta para za kilka tych lat będzie nadal zadowolona z tych zdjęć.
    Sedno jest w tym, że ta para się kocha i zdjęcia to pokazują.

  8. #28

    Domyślnie

    Świetna argumentacja, muszę to zapamiętać!

    Jeśli ktoś pokaże pełne wad technicznych i artystycznych, skaszanione i liche zdjęcie czegokolwiek, na przykład traktora czy chałupy - a ktoś z komentujących ośmieli się te wady zauważyć i skrytykować - ja wtedy wyjdę i powtórzę w tej prześwietnej logice: hej, czemu nie odwrócić tematu?

    I dalej powiem: nie chce mi się pisać, ale patrzcie jaki ten traktor (ten dom, czy co tam) ma czyste szyby! Jestem przekonany, że za parę lat właściciel traktora (czy domu, obojętne) wciąż będzie bardzo zadowolony ze zdjęcia, na którym widać jego czyste szyby. Sedno jest w tym, że ten człowiek kocha higienę i zdjęcia to pokazują.





    Oczywiście na forum fotograficznym jego umiłowanie higieny jest sprawą podstawową, natomiast skaszanione i liche zdjęcia pełne wad należy omawiać na forum szczotek i płynów do mycia. Bardzo mi się podoba taka logika.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  9. #29
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2015
    Miasto
    Dobre pytanie
    Posty
    156

    Domyślnie

    Dobrze, jak mówisz tak masz.

  10. #30

    Domyślnie

    2pompony - jak zwykle celnie

    p.s. wnioskuję do moderacji o dawanie plusów pod niektórymi postami
    p.s.2 wnioskuję do moderacji o dopisanie na górze strony "forum fotograficzne, nie dyskutujemy o jakości fotografii"
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sesja Narzeczeńska
    By majora in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-06-2014, 21:26
  2. Sesja narzeczeńska A&M
    By zlosnica in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-05-2014, 10:44
  3. Sesja narzeczenska
    By SligoDarek in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-05-2013, 16:49
  4. A & K - sesja narzeczeńska
    By artur678 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-07-2011, 15:33
  5. Sesja narzeczeńska
    By asche in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-06-2009, 15:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •