Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Śnieżka w pościeli

    Przedwczorajszy zachód w Karkonoszach. Na chwilę naprawdę ładnie zaświeciło. Niestety nie miałem dłuższego szkła i musiałem się posiłkować panoramą.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_C270308-Pano-2.jpg
Wyświetleń:	279
Rozmiar:	576,7 KB
ID:	2669

  2. #2

    Domyślnie

    Dla takich widokow jezdzi sie w gory i bierze aparat
    Cos pieknego, niesamowity spektakl natury.

    Tylko, ze jest jedno ale-niezbyt fortunnie skadrowany. Szkoda, ze nie miales tele bo mozna by tam wydlubac cos niezwyklego, mialbys nastepne na awatar
    Dobrze, ze jest ten las na pierwszym planie, daje urozmaicenie, kolory sa w punkcik tak jak lubie.
    Ale kadr, linia horyzontu blisko polowy zdjecia, wzrok niepotrzebnie ucieka na niebo od tego spektaklu na chmurach...
    W zwiazku tym, ze ja mam zboczenie i czasami 10 razy rozkminiam czy tu przyciac od gory centymetr a tu troche poszerzyc (szczegolnie przy panoramach).
    Takze sciagnalem sobie to zdjecie i troche ja podocinalem na rozne sposoby. I optymalne mi sie wydaje zchowanie proporcji zdjecia i przyciecia od gory i mniej wiecej tak samo po bokach (bardziej z prawej).
    Mamy wtedy linie chmur w 2/3 wysokosci okolo, wzrok nie ucieka na niebo i jest niejako zaciesniony na tym co jest najwazniejsze na tym zdjeciu.

    PRZEPRASZAM, ze ci laduje zdjecie do watku, mialo byc w linku. I cos nie ogarnolem, bo nie chcialem tej beznadziejnej ramki. I wogole czemu nie moge usunac tego zdjecia
    Bo chcialem je jeszcze z 0,5cm przyciac z prawej i moze od gory - chyba, bo moze bym juz nie przycinal
    Załączone miniatury Załączone miniatury _C270308-Pano-3.jpg  

    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 30-12-2017 o 20:24
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #3

    Domyślnie

    Moim zdaniem, na szerokość to nie ma co tu kadrować, może troszkę nieba obciąć
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Dla takich widokow jezdzi sie w gory i bierze aparat
    Cos pieknego, niesamowity spektakl natury.

    Tylko, ze jest jedno ale-niezbyt fortunnie skadrowany. Szkoda, ze nie miales tele bo mozna by tam wydlubac cos niezwyklego, mialbys nastepne na awatar
    Dobrze, ze jest ten las na pierwszym planie, daje urozmaicenie, kolory sa w punkcik tak jak lubie.
    Ale kadr, linia horyzontu blisko polowy zdjecia, wzrok niepotrzebnie ucieka na niebo od tego spektaklu na chmurach...
    W zwiazku tym, ze ja mam zboczenie i czasami 10 razy rozkminiam czy tu przyciac od gory centymetr a tu troche poszerzyc (szczegolnie przy panoramach).
    Takze sciagnalem sobie to zdjecie i troche ja podocinalem na rozne sposoby. I optymalne mi sie wydaje zchowanie proporcji zdjecia i przyciecia od gory i mniej wiecej tak samo po bokach (bardziej z prawej).
    Mamy wtedy linie chmur w 2/3 wysokosci okolo, wzrok nie ucieka na niebo i jest niejako zaciesniony na tym co jest najwazniejsze na tym zdjeciu.

    PRZEPRASZAM, ze ci laduje zdjecie do watku, mialo byc w linku. I cos nie ogarnolem, bo nie chcialem tej beznadziejnej ramki. I wogole czemu nie moge usunac tego zdjecia
    Bo chcialem je jeszcze z 0,5cm przyciac z prawej i moze od gory - chyba, bo moze bym juz nie przycinal
    Dzięki za obszerny komentarz
    Twoja wersja kadrowania jest zgodnie z aptekarską precyzją korzystniejsza, szkoda mi było po prostu przycinać to kolorowe niebo. Lubię takie niebieskości.
    Dobrze, że komuś się jeszcze chce rozkminiać takie rzeczy - no i przyjemniej jest podyskutować o zdjęciu niż o lejkach
    A co do spektaklu to w pełni się zgadzam - po to wracam w góry. I nie sposób się tym nasycić na zapas hehe.

    Cytat Zamieszczone przez frogi Zobacz posta
    Moim zdaniem, na szerokość to nie ma co tu kadrować, może troszkę nieba obciąć
    Tak chodziło głównie o niebo.

  5. #5

    Domyślnie

    Fota OK..,w pościeli jest jednak nie Śnieżka lecz prawa krawędż Kowarskiego Grzbietu czyli Skalny Stół.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamoń Zobacz posta
    Fota OK..,w pościeli jest jednak nie Śnieżka lecz prawa krawędż Kowarskiego Grzbietu czyli Skalny Stół.
    Dzięki za sprostowanie Zatem tytuł powinien brzmieć - Stół pod kołderką.

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Śnieżka
    By Pikusław in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-02-2013, 14:30
  2. [ Krajobraz ] Śnieżka...
    By jarekf34 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-10-2012, 20:05
  3. [ Portret ] kobieta w poscieli 2
    By hanibal in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 24-11-2008, 14:02
  4. [ Portret ] kobieta w poscieli
    By hanibal in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-11-2008, 18:26
  5. [plener] Śnieżka
    By LuCaS in forum Plenery i warsztaty rok 2005 (Mysłakowice, Tomaszów Mazowiecki)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-05-2005, 22:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •