Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 32 z 32
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Przy gwiazdach to akurat jest najmniejszy problem. Ostrość ustawiasz po prostu na LV nie patrząc na skalę.
    Aczkolwiek w moim Samyangu także występuje dokładnie ten sam problem, czyli nieskończoność wypada w zakresie od +1 do -1 cm od nieskończoności na skali... za każdym razem inaczej.
    Nie ustawiałem jeszcze po ciemku na LV ostrości. Muszę spróbować.

    U mnie to nie jest plus/minus 1, tylko od nieskończoności do 2 m. I to mnie martwi. Nic to, jutro jeszcze temat pomęczę w plenerze.

  2. #32

    Domyślnie

    Byłem na testach dziś. Sytuacja wygląda tak, że po podpięciu obiektywu i włączeniu aparatu, ustawiłem ostrość na obiekt odległy o ok. 20 m. Wyszło nieźle, bo ostry obraz w wizjerze i kropka potwierdzająca ostrość wyskoczyły mi tam, gdzie z grubsza powinny, czyli znacznik nieskończoności na pierścieniu pokrywał się kreską +/- kilka mm. Podszedłem bliżej obiektu, żeby sprawdzić ostrzenie z kilku metrów. Wyszło nieźle. Stojąc ok. 3 m od obiektu, złapałem ostrość na w punkcie ok. 3 m. Wszystko pięknie. Wróciłem się do punktu, z którego zaczynałem fotografować i ustawiłem obiektyw na nieskończoność, w taki sam sposób, w jaki wcześniej uzyskałem ostrą fotkę. Obraz w wizjerze niezbyt ostry, kropki brak, zdjęcie oczywiście nieostre. Zacząłem kręcić aż złapałem ostrość i spojrzałem na skalę na obiektywie. Pokazywała odległość od obiektu pomiędzy 0,5 a 1 m. Zdjęcie ostre. Przekręciłem pierścień kilka razy do oporu, w jedną i w drugą stronę i zacząłem ostrzyć znowu. Tym razem ostrość zasygnalizowało mi gdy na skali było ok. 2 m. Wyłączyłem aparat i włączyłem od nowa. Złapało mi ostrość tam, gdzie za pierwszym razem, czyli na znaczniku nieskończoności. Zdurnieć można

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. Samyang 10mm / 2,8 czy Samyang 14mm/2,8
    By krisldz in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-06-2015, 23:50
  2. 14mm? Samyang 14mm czy Nikkor 14-24mm
    By jar888 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 24-08-2014, 20:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •