Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32
  1. #11
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ck_dezerter Zobacz posta
    W tych obiektywach ( mam teraz trzecią sztukę - chyba najlepszą) trafiało się też przesunięcie skali odległości - tak miałem w poprzednim egzemplarzu , w którym nieskończoność wypadała dla punktu na skali w okolicy 1.5m.
    pozdrowienia!
    W tych szkłach to wręcz chyba norma
    Należy odkręcić śrubkę i przestawic sobie skalę (ostrząc na cos bardzo blisko np. na 30 cm)
    Po dokładniejszą instrukcję trzeba się udac do TOP67, on mi to zrobił w warunkach terenowych (na plenerze) w parę minut.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #12

    Domyślnie

    Mam pytanko techniczne dotyczące wspomnianego szkła. Miałem okazję zrobić nim kilka zdjęć nocnych i interesuje mnie sposób rozmycia światła. Jest to takie dość "rozmemłane" i na niektórych zdjęciach widać jasną poświatę. Jak na przykład na załączonym. Spotkałem się z opinią, że winny jest brudny obiektyw. Brudny mi się nie wydaje. Czy ktoś bardziej doświadczony mógłby się wypowiedzieć? Parametry: 3 sekundy, f7.1, ISO100.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sycylia-noc1.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	360,6 KB
ID:	6080

  3. #13

    Domyślnie

    Raczej ten typ tak ma. A którą wersję Samyanga masz? Te najnowsze mogą mieć lepsze powłoki.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Raczej ten typ tak ma. A którą wersję Samyanga masz? Te najnowsze mogą mieć lepsze powłoki.
    Co do wersji obiektywu - na sprzęcie jest napisane 1:2,8 14 mm ED AS IF UMC, z czerwonym paskiem. Kupiłem używany, więc trudno mi jednoznacznie powiedzieć kiedy był produkowany. Oglądałem w necie fotki wykonane tym szkłem i faktycznie, gwiazdki nie wychodziły perfekcyjne. Muszę jeszcze przetrenować temat z bardziej domknięta przysłoną. Dzięki za opinię w temacie.

  5. #15
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Perfekcyjne gwiazdki otrzymuje się inaczej, nawet na otwartym szkle. Stosując filtr (ponacinane szkło), są różne tego wersje, gwiazdki mają ramion 4, 6 czy 8.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Perfekcyjne gwiazdki otrzymuje się inaczej, nawet na otwartym szkle. Stosując filtr (ponacinane szkło), są różne tego wersje, gwiazdki mają ramion 4, 6 czy 8.
    Jasne. Masz rację. Bardziej mi chodziło o to, że z Nikkora 24-120 wychodziły o wiele bardziej ostre i bez widocznej poświaty, a robiłem zdjęcia w podobnych warunkach jak tym Samyangiem. Pewnie nawet bym nie drążył tematu, gdybym nie spotkał się z opinią, że coś nie tak z obiektywem.

  7. #17

    Domyślnie

    Z tym zdjęciem jest wszystko w porządku, gwiazdki są mniej ostre wg mnie ze względu na warunki w których robione było ujęcie (wilgotność), Nikkor 24-120 posiada powłoki N które są jednak lepsze.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Myszowor Zobacz posta
    Z tym zdjęciem jest wszystko w porządku, gwiazdki są mniej ostre wg mnie ze względu na warunki w których robione było ujęcie (wilgotność), Nikkor 24-120 posiada powłoki N które są jednak lepsze.
    Też już doszedłem do tego wniosku. Muszę pewne rzeczy zaakceptować skoro nabyłem szkło za 600 zł. Dzięki.

  9. #19

    Domyślnie

    Witam serdecznie. Pomęczę jeszcze temat tego Samyanga 14 mm. Używam go bardzo mało, ale ostatnio zwróciłem uwagę na jeden problem. Chciałem sobie zaznaczyć na obiektywie punkt ostrzenia na nieskończoność do zabaw w nocy. Ustawiłem aparat na statywie, wycelowałem w obiekt odległy o jakieś 80-100 m i zacząłem się bawić. Problem w tym, że ostrość pojawiała mi się różnie. Raz wypada kiedy dobijam pierścieniem do końca, czasem zaraz na początku pętelki nieskończoności, a czasem pomiędzy 2-3 m na skali. Aparat cały czas stoi w tym samym miejscu i celuje w ten sam punkt. Rzeczywiście tak jest, bo potwierdzają to zdjęcia. Tzn, wykonuję ostre zdjęcie obiektu gdy mam znacznik z grubsza na nieskończoności. Pokręcę trochę pierścieniem i za kolejnym razem robię ostre zdjęcie gdy znacznik jest w zupełnie innym miejscu. Zauważyłem, że wykonanie kilku pełnych obrotów pierścieniem, powoduje, że łapie tą nieskończoność z grubsza tam, gdzie jest ona na skali, jednak nie jest to proces w pełni powtarzalny. Ma ktoś jakąś radę? ten typ tak ma, czy słać do serwisu?

  10. #20
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    80-100 m ? To w tych odległościach chyba i tak wszystko sie łapie w GO.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Samyang 10mm / 2,8 czy Samyang 14mm/2,8
    By krisldz in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-06-2015, 23:50
  2. 14mm? Samyang 14mm czy Nikkor 14-24mm
    By jar888 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 24-08-2014, 20:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •