Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie Zmiana nikona d4 na canona 1dx

    Hej,
    Ostatnio przeglądałem sporo zdjęć. Mam d4 i ogolnie to super puszka. Poszedłem w jednocyfrówki bo lubię robić zdjęcia stałkami bez lampy. Z racji tego że robię porządki w szklarni pojawiła mi się opcaja zmiany systemu. Mam pytanie do osób które może są dwusystemowe lub może mają znajomych siedzacych w canonie. Czy opłaca się zmienić d4 na 1dx aby mieć lepszy obrazek na wysokim iso? D4 niby mniej szumi ale przeglądałem sporo fotek i wydajemi sie że canon lepiej trzyma detal nawet pomimo szumu a wlasnie dego detalu w d4 mi brakuje. Czy to tylko takie moje wrażenie? Co stracę a co zyskam przy przesiadce? Że trochę kasy to wiem ale chodzi mi o jakość obrazka i łatwość w obróbce.

  2. #2

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że detal na wysokim iso, podobnie jak w Canonie 1Dx, trzyma D4s, ale musiałby się wypowiedzieć ktoś, kto miał D4 i D4s i może mówić o różnicach... Czytałem tu na forum, że w s-ce sporo się poprawiło na wysokim iso w. Ja mam wrażenie, że to w największej mierze kwestia obróbki, obojętnie czy mówimy o N czy C. A może mistrza wysokiego iso - D5?

  3. #3

    Domyślnie

    D5 niestety odpada ze względu na cenę. Ja lubię polować na używki w dobrym stanie. Właśnie wyhaczyłem 1dx i dlatego moje rozterki się narodziły. Dodatkowo podoba mi się obrazek z L-ek ale w sumie moje arty też fajnie malują. Poprzeglądam jeszcze rawy z d4s.

  4. #4

    Domyślnie

    Przecież przesiadka D4->1DX będzie droższa niż D4->D5

  5. #5

    Domyślnie

    Czemu będzie droższa? Mam na oku egzemplarz z 70 tys. przebiegu za 11,5 tys zł. 85 L idzie wyhaczyć w Sztokholmie za 5tyś 135L za 2800 zl, 35L za 3200 zl. Tylko reportera z quadralite i sabinek mi szkoda bo za pół ceny chodzą. Doplata do d5 bylaby sporo większa. W 1dx nie podoba mi sie waga bo jest cięższy niż d4 a waga d4 już czasem mi przeszkadza. Na razie tak rozmyślam. Na szczęście idą Święta to trochę ochłonę bo głupoty zrobić nie chcę.

  6. #6

    Domyślnie

    Z tego co się orientowałem używaną D5 na zachodzie da radę kupić koło 15-18k.

  7. #7

    Domyślnie

    Niestety ale dopóki nie wyjdzie d5s to na używki d5 nie mam co tutaj liczyć. Nawet o d4s ostatnio ciężko:P

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Ilu z Was już tak naprawdę robiło zakupy sprzętu używanego na 10000zl+ na ebayu niemieckim, holenderskim czy tam norweskim?
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  10. #10

    Domyślnie

    Japoński z odbiorem osobistym się liczy?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Z Canona na Nikona
    By Clarus11 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 12-09-2011, 20:17
  2. Z Canona na Nikona
    By nieludzki in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 22-06-2011, 13:52
  3. Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 05-12-2009, 20:03
  4. Zmiana nikona na canona :) Może ktoś mnie przekona
    By havk in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 07-11-2009, 19:22
  5. Zmiana systemu Canona na Nikona
    By Dr Eko in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-05-2009, 10:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •