Close

Strona 10 z 15 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 143
  1. #91

    Domyślnie

    Moje przygody z makro...




  2. #92

    Domyślnie

    Pierwszy ustrzelony ptaszek. Nie jest to kormoran, ale cóż. Wiosna zaskoczyła ptakowców w lutym 2020 (pozdrawiamy katastrofę klimatyczną). Nikon d7100, Tamron 18-270 mm PZD Czy to jest zdjęcie elementarnie poprawne?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ptakowie.png
Wyświetleń:	269
Rozmiar:	1 018,6 KB
ID:	36381
    Załączone miniatury Załączone miniatury DSC_5146.jpg  


  3. #93

    Domyślnie

    Fajny ćwirek i kolorki, środowiskowo też OK, tylko nie wiem, czy ostrość gdzieś nie "uciekła" troszkę? Co już próbuje kwitnąć? Czyżby pigwowiec?
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  4. #94

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez taciturno Zobacz posta
    Czy to jest zdjęcie elementarnie poprawne?

    Elementarnie troszeczkę tak.


    Są plusy, są lekkie minusy.

    Zacznę od minusów. Kolega wyżej już wspomniał o ostrości, ale nei wiadomo (a przynajmniej ja nie wiem) czy to AF nie trafił, czy po prostu obiektyw taki już jest. Dla mnie minusem jest też kadrowanie, ale rozumiem, że skoro to początki, położyłeś większy nacisk na aspekty techniczne, niż jakość kadrowania czy kompozycję. Do pełni szczęścia można by też usunąć niektóre co bardziej dokuczliwe patyki z drugiego zdjęćia, ale jeśli się nie ma PS i jego magicznych narzędzi, przyznaję, może być ciężko.

    Z plusów wymieniłbym przede wszystkim obróbkę która szczęśliwie należy do gatunku nieniszczących, i dobre kolory, jaki udało się uzyskać. To o tyle niebagatelne, że nawet na forum fotograficznym, na którym wystawiają ludzie mający się za fachmanów odnajduję całą masę kiepskich kolorystycznie zdjęć. Tutaj oceniam że wyszły dobre. W kwestii obróbki nie wiem, czy taka spora winieta jaką zastosowałeś jest Twoją manierą, czy też dałeś ją tutaj wyjątkowo - co ma niejakie znaczenie. Jeśli to maniera i dodajesz ją wszędzie, to radziłbym oszczędność w tym względzie. Ale jeśli to nie Twoj nawyk i dałeś ją tutaj celowo - to dobrze, bo tu akurat pasuje. Włąśnie wpadło mi też do głowy, czy to aby nie cecha Twojego obiektywu to winietowanie... Jeśli tak, wiedz na przyszłość, że można to korygować, jeśli ma to pomóc.

    Akurat dzikie ptactwo na tym forum to galaktycznie wysoki poziom (i to nie są żarty w moim wydaniu, autorzy tego gatunku są rzeczywiście gigantami fotografii wildlife), więc występujesz w wyjątkowo silnej obsadzie. Ale pomijając ten aspekt, od strony fotograficznej myślę, że jak opanujesz ostrość nie będziesz miał się czego wstydzić patrząc na ogół wystawiających. Spokojnie zacząłbym przygotowywać jakiś fotki do założenia własnych wątków.
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 14-02-2020 o 13:17
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #95

    Domyślnie

    Pierwszy zwierz...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0732.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	2,70 MB
ID:	36881

  6. #96

    Domyślnie

    @Mane, gdzie go wypatrzyłeś? Sobieszewo/Przegalina?
    Z5 + 24-200S + 105S
    D7200 + S17-50/2.8 + AF-P 70-300 + N200-500

  7. #97

    Domyślnie

    Sobieszewo, Rezerwat... Ptasi Raj

  8. #98

    Domyślnie

    Dzieki
    Z5 + 24-200S + 105S
    D7200 + S17-50/2.8 + AF-P 70-300 + N200-500

  9. #99

    Domyślnie

    Tym razem coś latającego.
    1.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1198.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	282,9 KB
ID:	37106
    2.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1192.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	200,2 KB
ID:	37107

  10. #100

    Domyślnie

    O rany, @Mane, okrutne to pierwsze zdjęcie... Nie pamiętam, żeby D7100 na iso 2000 miał aż tak paskudny szum i tak ogromną degradację szczegółów... No chyba, że to jest wielki krop. Na drugim zdjęciu jest niewiele lepiej, a kadr jest wyjątkowo mało ciekawy... Przy tym co pokazują nasi ptasiarze z forum, to ciężko jest błysnąć

Strona 10 z 15 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-06-2020, 21:57
  2. [ Sport ] Pierwsze próby. Wątek dla początkujących i tych, co chcą się uczyć.
    By ALF in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-05-2020, 14:02
  3. [ Reportaż ] Pierwsze próby. Wątek dla początkujących i tych, co chcą się uczyć.
    By ALF in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 13:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •