Close

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 109
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar gruniu
    Dołączył
    08 2014
    Miasto
    Kostrzyn nad Odra
    Posty
    83

    Domyślnie nikon p900 i alternatywny firmware

    Gwiazdor przyniesie mi w/w aparat i byl tak mily, ze dal mi sie nim wczoraj pobawic
    Aparat ciezki, ale fukcje sa super, szczegolnie zoom.
    Czy jest jakis alternatywny firmware do tego aparatu?
    Mam jeszcze dziadka: canon sx100 i tam wgralem alternatywny firmware na karte pamieci i on mi sie wczytuje, podczas uruchamiania aparatu.
    Zdecydowanie wiecej funkcji i zoom moge robic podczas krecenia filmow.

  2. #2

    Domyślnie

    @gruniu Co do alternatywnego firmware się nie wypowiem, ale skoro zaczynasz przygodę z P900 to radzę zaopatrzyć się w parę IMHO niezbędnych akcesoriów oraz parę IMHO wskazanych do posiadania. Jakby co to pisz na prv to napiszę co warto dokupić i dlaczego.

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar gruniu
    Dołączył
    08 2014
    Miasto
    Kostrzyn nad Odra
    Posty
    83

    Domyślnie

    Pisz tutaj. Inni tez chca wiedziec
    Napewno drugie aku lub powerbank, sd 128GB lub 256GB, futeral, statyw

  4. #4

    Domyślnie

    @gruniu - parokrotnie pisałem i zainteresowania w zasadzie nie było, ale ok, mnie obojętne

    Sugestie są rzecz jasna do indywidualnych przemyśleń, jednak w moim wypadku taka dodatkowa konfiguracja się sprawdza.

    Sprawa 1 to filtr ochronny albo ochronny+UV, ale o tym napiszę dokładniej poniżej. Wspominam o tym na wstępie, bo mimo różnych opinii w temacie, ja reprezentuję stanowisko, że taki filtr jako osłona obiektywu, zwłaszcza tu niewymiennego i praktycznie bez osłony obudowy obiektywu, to jednak podstawa. Najpierw chciałem jednak o czymś innym

    Zasilanie. Oryginalny akumulator EN-EL23 kosztuje majątek. Za 30 PLN są świetne zamienniki dla EN-EL23 firmy NEVELL. Jedna sztuka to kompletne minimum. Ja kupiłem dodatkowe 3 takie zamienniki.

    Do tego polecam zewnętrzną ładowarkę (nie blokujesz aparatu podczas ładowania) - też odradzam oryginał o zaporowej cenie, Za 20-25 PLN są zamienniki, w których możesz nawet oryginalny akumulator ładować bez obaw.

    Teraz wracamy do filtra ochronnego/UV. Ja najpierw kupiłem najtańszy, bo chodziło praktycznie tylko o osłonę obiektywu, ale to był błąd, bo dawał refleksy więc zmieniłem na ochronnych z dobrymi powłokami. Ten filtr kupiłem (to ważne) na gwint obiektywu P900 czyli 67mm. Ważne to jest o tyle, że dokupiłem też redukcję z 67mm na 82mm (czemu, o tym dalej). Producent wyraźnie w instrukcji zabrania stosowania redukcji. Początkowo myślałem, że to typowe zagranie marketingowe (ostatecznie zamienników akumulatorów też zabrania) ale przyglądnąłem się konstrukcji obiektywu i faktycznie przy jego całkowitym złożeniu taka redukcja nabijała by się po wyłączeniu ułamkiem milimetra na zewnętrzną osłonę obiektywu (zewnętrzny płaszcz w który wsuwa się wewnętrzna część). Wkręcenie najpierw filtra ochronnego/UV i dopiero na niego reduktora załatwia ten problem.

    Teraz czemu reduktor z 67mm na 82mm. Cel pierwotny ale nie jedyny to sprawa zamontowania osłony przeciwsłonecznej. Jest moim zdaniem dość ważna w tym aparacie, bo szkło obiektywu jest praktycznie na równi z jego krawędzią. Nakręcenie osłony na gwint 67mm powoduje, że przy maksymalnym skróceniu ogniskowej po prostu osłona winietuje (widać ją w kadrze). Na gwint 82mm większość osłon też było widać, ale w końcu znalazłem taką, której nie widać. Poza tym jeśli chcesz się bawić filtrami, soczewkami, konwerterami to też im więcej podepniesz wprost na 67mm to prędzej wejdzie Ci w końcu obudowa w kadr. 82mm daje spory zapas.

    Wadą tego przejścia z 67mm na 82mm będą jednak ceny filtrów. Dla mnie jednak to podstawa.

    Radzę także dokupić dekielek obiektywu na 82mm (jeśli zdecydujesz się na przejście na większą średnicę). Oryginalna wchodzi w sumie i się trzyma ale jest to niewygodne a taki dekielek to kilka złotych (przesyłka jest droższa) . Trudniej mi było dostać dekielek na osłonę przeciwsłoneczną. Ma ona średnicę 105mm i powszechnie dostępne są osłony do sigmy o tej średnicy i kosztują stówę. W końcu znalazłem zamiennik, ale trwało to kilka miesięcy zanim się pojawiły.

    Ja sobie jeszcze dokupiłem zamiennik pilota zdalnego sterowania. Zwykle chodzą te zamienniki po 10-15 PLN, mnie się udało kupić za 4.

    Jak dla mnie to są akcesoria albo niezbędne albo użytkowo obowiązkowe. Co do innych filtrów to wedle uznania ale ostrzegam przez ND o zmiennej gęstości (lepiej inwestować w dobre stałe). Gdybyś się interesował fotografią IR to obiektyw P900 daje hotspota. Można się bawić w kombinowanie ogniskowej i przysłony tak aby to zminimalizować ale trudno powiedzieć czy warto. Ja taki filtr IR 720nm mam, ale to już pozostawiam do indywidualnej oceny czy Ci się chce w to bawić.

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar gruniu
    Dołączył
    08 2014
    Miasto
    Kostrzyn nad Odra
    Posty
    83

    Domyślnie

    Daj jakies linki, to poczytam i popatrze.
    Faktycznie oslona obiektywu by sie przydala.
    Malo tego zastanawiam sie jak zamontowac oryginalna oslone, na jakis sznurek.

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    @gruniu NIE!!!! Gdybyś przeczytał do końca to obecnie przedostatni post (mój) wyjaśnia, że taki zestaw jest widoczny przy ogniskowej 24mm i to nawet bardzo widoczny. Testując nabyłem łącznie 3 osłony (zamienniki więc nie majątek) i dopiero trzecie podejście okazało się jako takim sukcesem to znaczy, że przy 24mm i filtrze ochronnym i step up do 82mm i na to osłona 82/105mm nie była widoczna.

    Szperałem po sieci, ale w tej chwili nie widzę tej osłony. Sam też długo jej szukałem. Jak się w czasie weekendu będę miał czas przekopać po archiwach zakupów to postaram się podać linka albo przynajmniej dokładne parametry.

    Co do pytania o dekielek oryginalny i sznurek..... Producent nie założyli potrzeby takiego rozwiązania, Po necie krążą solucie z użyciem wiertarki ale IMHO szkoda (w przypadku odesłania gwarancyjnego np). Osobiście polecam zamienniki, wystarczy na allegrze wpisać "dekielek 67mm) i będziesz mieć multum ofert od kilku do kilkunastu PLN. Większość noname jest ze sznureczkiem w zestawie i uszkiem na zawiązanie na dekielku.

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    @gruniu pierwszy link się nie otwiera. Drugi (step up) ok. Noże być. Byle metalowy. Mnie w pierwszym poleciał gwint szybko, drugi mam do dziś. Tulipan (osłona) - NIE !!! Będzie go widać. Dekielek już na 82mm. - ok. cena standardowa. Można trafić tańsze i droższe. Tu szału nie ma. Wszystkie ten sam Chińczyk robi. Ja dla funu i eksperymentu wizerunkowego kupiłem dodatkowo dekielek czerwony. Są też żółte, białe, niebieskie. Ale przestrzegam, bo aparat wygląda z tym ładnie, ale taki dekielek przepuszcza światło (czarny nie)/

    Zasadniczo to widzę, że się napaliłeś Ok, nie hejtuję. Każdy tak ma. Podstawa to ochrona obiektywu czyli filtr ochronny ewentualnie ochronny UV (najlepiej slim) na sam obiektyw czyli 67mm. Ile byś nie dał to będzie ochrona dla niewymiennego obiektywu w aparacie za 2300. Step up do tego możesz sobie wymieniać. Z osłoną poczekaj, postaram Ci się znaleźć taką jak ta moja, Ja trochę szukałem i dwie w międzyczasie przetestowałem negatywnie. Nie majątek ale po co masz powielać czyjeś błędy

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar gruniu
    Dołączył
    08 2014
    Miasto
    Kostrzyn nad Odra
    Posty
    83

    Domyślnie

    Troche juz temat ogarniam, wiec ide do poczatku:
    http://allegro.pl/nikon-coolpix-p900...244676673.html - zamiennik oryginalnego dekielka ze sznurkiem
    http://allegro.pl/oslona-obiektywu-d...591690435.html - dla oparatu z oslona na obiektyw
    http://allegro.pl/nikon-coolpix-p900...339441980.html - przez ciebie polecany
    http://allegro.pl/redukcja-filtrowa-...817439498.html

    jaka ladowarka? najlepiej z https://allegro.pl/uzytkownik/zgsm?order=m - jak brac to komplet
    jaka oslona UV?
    jaka oslona przeciwsloneczna? http://allegro.pl/oslona-przeciwslon...804375725.html

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon p900 przyzwoity statyw
    By Obudzony in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 22-09-2018, 16:25
  2. Nikon P900 OSTROŚĆ
    By 89karolina in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 01-05-2017, 23:04
  3. Firmware alternatywny do D40
    By Paulus in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 12-10-2008, 14:19
  4. Alternatywny firmware do D40x i D80
    By Klauss in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 16-04-2008, 20:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •