Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2011
    Miasto
    wielkopolska
    Posty
    97

    Domyślnie Zgrywanie zdjęć bez komputera

    Cześć,
    bardzo dawno temu czytałem o takim banku pamięci. Wyglądało to jak zewnętrzny dysk twardy i miało slot na karty. Po włożeniu karty pliki były kopiowane automatycznie.
    Szukam w internecie ale nie mogę znaleźć.
    Chodzi o to aby będąc na długim wyjeździe codzienne zgrywać zdjęcia z karty (na wypadek utraty aparatu) w prosty sposób bez użycia komputera.
    Czy ktoś mógłby podpowiedzieć czy takie urządzenia istnieją? Może ktoś używa? A może jakiś inny sposób prosty i skuteczny?

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    "obsługa plików JPEG, RAW (tylko .CR2)"
    To ze strony cyfrowe, gdzie to zacne urządzenie kosztuje 879 pln.

    Banki pamięci podupadły, od kiedy karty pamięci są stosunkowo tanie i pojemne. To chyba najlepsza (nie koniecznie najwygodniejsza) opcja na tworzenie kopii zapasowych, drugi slot, kopiowanie zdjęć w aparacie (lub kopia zapasowa przy zapisie) i przechowywanie w bezpiecznym miejscu.

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2011
    Miasto
    wielkopolska
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Interesujące...
    Czy masz z tym doświadczenie? Może zgrywać automatycznie po włożeniu karty CF?

    Jeszcze takie coś znalazłem ale tylko karty SD. Ciekawe czy przez USB da się podłączyć czytnik CF...

  5. #5

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2011
    Miasto
    wielkopolska
    Posty
    97

    Domyślnie

    Też ciekawe. Tylko ja potrzebuję do D3s i D4 więc muszę kupić coś ze slotem CF. I pewnie będzie ciężko.

  7. #7

    Domyślnie

    Ale te aparaty mają podwójne karty CF. - Zapisuj na obydwóch. I jedną odkładaj jako backup.

  8. #8

    Domyślnie

    Albo Po porstu zapisuj na jednej, a pod koniec dnia kopiuj na drugą. o ile dobrze pamiętam aparat am taką opcję.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meu Zobacz posta
    Cześć,
    bardzo dawno temu czytałem o takim banku pamięci. Wyglądało to jak zewnętrzny dysk twardy i miało slot na karty. Po włożeniu karty pliki były kopiowane automatycznie.
    Szukam w internecie ale nie mogę znaleźć.
    Kiedyś jak pojemnośći kart bbyły liczone w MB a nie jak obecnie w GB było takie bardzo fajne ustrojstwo - na karty CF i SD.
    http://www.steves-digicams.com/acces...-cp-150.html#b
    Miało wielką zalete - cholernie proste w obsłudze i dośd solidnie wykonane. I jak karty miały np. 64 MB to HDD w tym urządzeniu robił wrażenie
    W tej chwili banki pamięci raczej zastępowane są przez backup na dwóch kartach - (tak jak Ci koledzy napisali), albo zgrywaniem bezpośrednio na komputer.
    To urządzenie teraz to raczej taka ciekawostka
    Pozdrawiam. Piotr
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2011
    Miasto
    wielkopolska
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioterkow;[URL
    http://www.steves-digicams.com/accessories/image-storage-devices/image-bank-cp-150.html#b[/URL]
    Miało wielką zaletę - cholernie proste w obsłudze i dośd solidnie wykonane.
    Właśnie o takie coś mi chodziło ze względu na tą prostotę. Szkoda, że nie ma nowocześniejszych.
    Kopiowanie na komputer odpada bo go nie ma w pobliżu. Kopiowanie na drugą kartę ma sens ale nie sprawdzi się jeśli ukradną mi aparat - a mnie o to właśnie chodzi.
    Wygląda na to, że zostaje opcja ustawienia zapisu na dwóch kartach, zakup 30 kart mniejszej pojemności (zakładając 15 dniowy pobyt z dwoma aparatami) i codzienne wyciąganie mniejszych kart aby w następnym dniu zapisywać na nowych.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon d90 zgrywanie zdjęc
    By imagination in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 00:07
  2. Zgrywanie zdjęć do komputera-metoda
    By amirez in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 21-02-2007, 00:18
  3. zgrywanie zdjęć
    By kocudrak in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-06-2005, 21:21
  4. D70 zgrywanie zdjec - awaria...
    By dosent in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-02-2005, 09:46
  5. zgrywanie zdjec
    By Saint in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-09-2004, 11:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •