Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wisniowy Zobacz posta
    Posiadam D750, który został zaproszony do serwisu.
    Objawy występujące to niekażdorazowe zacinanie się migawki przy pierwszym zdjęciu po włączeniu aparatu dla czasu 1/4000. Drugie zdjęcie odblokowuje migawkę.
    Brak flary czy innych niepokokących objawów. Przebieg około 10 tyś.
    Proszę o poradę czy uzytkować aparat do przebiegu ponad 100 tyś i dopiero wtedy oddać do serwisu na wymianę migawki?
    Na pytanie w serwisie o czas obowiazywanie akcji otrzymałem odpowiedz:

    "Na chwilę obecną ten czas nie jest zdefiniowany. Dopóki aparat jest w produkcji i w sprzedaży akcja serwisowa będzie obowiązywała."


    Czy kiedy D750 zniknie z oferty nikona może być problem z wymianą tej migawki?
    Trochę źle to zinterpretowałeś.
    Napewno akcja serwisowa będzie trwała jeszcze co najmniej wiele lat po zakończeniu produkcji.
    Mój Nikon D600 nie jest produkowany od pięciu lat a nadal ma i będzie miał jeszcze akcję serwisową na migawkę więc spokojnie zostaw sobie D750 na akcję serwisowa na później jak zrobisz więcej klatek, poza tym to nie oznacza że możesz tylko raz skorzystać z takiej wymiany, bo jeśli nr fabryczny Twojego D750 jest na liście do akcji serwisowej i problem się powtórzy to znów możesz oddać na akcję serwisową i to jest ... fajne w tym wszystkim.
    Ostatnio edytowane przez maxwawa ; 24-01-2018 o 16:05

  2. #22
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2017
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich, ostatnio naprawialem obiektyw a teraz kilka dni temu wyslalem d750 w ramach serwisowej wymiany migawki i jestem mile zaskoczony. Balem sie tych napraw. Okazuje sie zecaparat wyslany do Warszawy trafil do Pragi. Dzis otrzymalem informacje o rzeczach wymienionych czyli gumy i migawka i 0 zero zlotych! Mam nadzieje ze bedzie git tak jak z obiektywem naprawionym b. szybko. Aparat wyslalem dlugo po gwarancji bo byl na liscie do wymiany (migawka) przebieg 269 tys deklarowane 150 tys. Mi generalnie dzialala poprawnie a co do wieszania lustra to tylko po dluzszej przerwie ale jeden klik i bylo ok. Zdarzylo mi sie ze czasami bardzo sporadycznie wieszal sie i nie robil zdjecia ale to dzialo sie kiedy chyba zbyt wiele czynnosci robilem trudno opisac niestety wtedy dzialalo dopiero po wyjeciu bateri i wlozeniu. Podsumowujac po prawie 31 miesiacach intensywnego uzytkowania spisywal sie dobrze..

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Tak wlasnie zrobilem grubo po gwarancji wyslalem do wymiany migawki. Bez problemu wymienili a bylo na niej prawie 270 tys fotek.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    Trochę źle to zinterpretowałeś.
    Napewno akcja serwisowa będzie trwała jeszcze co najmniej wiele lat po zakończeniu produkcji.
    Mój Nikon D600 nie jest produkowany od pięciu lat a nadal ma i będzie miał jeszcze akcję serwisową na migawkę więc spokojnie zostaw sobie D750 na akcję serwisowa na później jak zrobisz więcej klatek, poza tym to nie oznacza że możesz tylko raz skorzystać z takiej wymiany, bo jeśli nr fabryczny Twojego D750 jest na liście do akcji serwisowej i problem się powtórzy to znów możesz oddać na akcję serwisową i to jest ... fajne w tym wszystkim.
    Mój numer aparatu byl na liscie mimo ze aparat robil dobrze oddalem go grubo po gwarancji bo zrobil 270 tys fotek i jestem zadowolony. Czekalbym dluzej z wymiana ale 270 tys to i tak warto bylo juz go wyslac. Dzis dostalem info ze wraca z wymienionymi gumami i nową migawką. Balem sie ze zaczna marudzi ze tyle po czasie i ze duzo fotek bo katalogowo przewidziano 150tys ale wszystko ok.

  3. #23
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Mam D750 ktoremu nalezy sie akcja serwisowa. Aparat ma kilka tysiecy przebiegu. Nie jest jedynym aparatem. Ostatnio problem zawieszenia lustra i wyswietlenia Err sie nasila. Wystarczy odlozyc aparat na 1 dzien i kolejnego dnia pierwsze zdjecie przy czasie 1/250... zawieszenie lustra i Err na wyswietlaczu. Poki co mi to nie przeszkadza zbytnio. Mam jednak obawy czy migawka nie rozsypie sie calkiem powodujac wieksze uszkodzenia (rysy na matrycy, czytalem o takich przypadkach). Nie wiem jak wtedy bedzie wygladala kwestia darmowej naprawy w ramach akcji serwisowej.

    Czy ktos badal temat tego zawieszania sie lustra i Err w D750. Mozna uzywac aparat bez ryzyka czy nie? Generalnie moja strategia jest/byla taka zeby uzywac go najdluzej jak sie da i akcje serwisowa zostawic sobie na pozniej. Jednak obecnie mam watpliwosci.

  4. #24

    Domyślnie

    Kilka razy miałem Err ale tylko na początku- kilkaset zdjęć (500-1500). Od tego czasu ani razu się to nie przydarzyło (27k)- wszystko działa jak należy.
    Dotarło się ?

  5. #25
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Kilka razy miałem Err ale tylko na początku- kilkaset zdjęć (500-1500). Od tego czasu ani razu się to nie przydarzyło (27k)- wszystko działa jak należy.
    Dotarło się 😉
    Dzieki za odpowiedz. Czyli tez zostawiasz sobie akcje serwisowa na czarna godzine ?

  6. #26

    Domyślnie

    Mój się chyba nie kwalifikuje, ale tez się tym nie przejmuje tylko robię zdjęcia. Jak coś się popsuje to wtedy będę się martwił. ?

  7. #27
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jaack Zobacz posta
    Mam D750 ktoremu nalezy sie akcja serwisowa. Aparat ma kilka tysiecy przebiegu. Nie jest jedynym aparatem. Ostatnio problem zawieszenia lustra i wyswietlenia Err sie nasila. Wystarczy odlozyc aparat na 1 dzien i kolejnego dnia pierwsze zdjecie przy czasie 1/250... zawieszenie lustra i Err na wyswietlaczu. Poki co mi to nie przeszkadza zbytnio. Mam jednak obawy czy migawka nie rozsypie sie calkiem powodujac wieksze uszkodzenia (rysy na matrycy, czytalem o takich przypadkach). Nie wiem jak wtedy bedzie wygladala kwestia darmowej naprawy w ramach akcji serwisowej.

    Czy ktos badal temat tego zawieszania sie lustra i Err w D750. Mozna uzywac aparat bez ryzyka czy nie? Generalnie moja strategia jest/byla taka zeby uzywac go najdluzej jak sie da i akcje serwisowa zostawic sobie na pozniej. Jednak obecnie mam watpliwosci.
    Aktualizacja...

    1 Kwietnia po 2 zdjeciu tego dnia migawka padla... Padla ta pierwsza od strony bagnetu. Blaszki pogiete. Matryca wydaje sie byc OK. (w sensie nie jest uszkodzona mechanicznie przez blaszki migawki). W moim przypadku wyszlo na to ze po 2 miesiacach od pierwszych objawow i kilku tysiacach zdjec migawka zaliczyla zgon.

    Poki co zglosilem to do serwisu, dostalem nr RMA i bezplatna opcje wysylki do nich i pozniej zwrot do mnie.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jaack Zobacz posta
    Aktualizacja...

    1 Kwietnia po 2 zdjeciu tego dnia migawka padla... Padla ta pierwsza od strony bagnetu. Blaszki pogiete. Matryca wydaje sie byc OK. (w sensie nie jest uszkodzona mechanicznie przez blaszki migawki). W moim przypadku wyszlo na to ze po 2 miesiacach od pierwszych objawow i kilku tysiacach zdjec migawka zaliczyla zgon.

    Poki co zglosilem to do serwisu, dostalem nr RMA i bezplatna opcje wysylki do nich i pozniej zwrot do mnie.
    Prima aprillis??

  9. #29
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Prima aprillis??
    Niestety nie

    Ogolnie mam ciekawy dzien. Od rana byla dluga wizyta u dentysty, popoludniu padla migawka...

  10. #30
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Historia z padnieta migawka (aparat wg numeru seryjnego podlegal akcji serwisowej) zakonczona szczesliwie. Aparat wrocil dzisiaj z serwisu naprawiony a kwota na fakturze to 0. Uwineli sie w dwa tygodnie z wysylka w obie strony. Aparat z szarego importu zakupiony w 2015 roku.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wÄ…tki

  1. Przebieg migawki w Nikon D750
    By Przybysz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-12-2023, 02:06
  2. po wymianie migawki
    By foton24 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-03-2016, 03:06
  3. Nikon D600 po wymianie migawki - Jak Nowy ?
    By indepedente in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-11-2015, 23:35
  4. Reset licznika po wymianie migawki
    By leon001 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-11-2011, 23:51

Tagi dla tego wÄ…tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakÅ‚adać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomoÅ›ci
  • Nie możesz dodawać zaÅ‚Ä…czników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •