Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    147

    Domyślnie

    kornikbp jakie body używasz ? tak ładowanie jest błyskawiczne

  2. #12

    Domyślnie

    d750 problem wystąpił kilka razy, po przesiadce na d5 nie zdarzyło mi się jeszcze(kilka wesel już za nami).
    to super, zastanawiam się nad tym quadralajtem strobossy nie zawsze wyrabiają z ładowaniem kondensatora przy klepaniu np zdjęć z błogosławieństwa pary młodej
    D750 | D750 | N14-24 | N24-70 | N70-200 VRII | N85 1.4D | S35 1,4 | T90 2.8 | Sb900 | Sb910 | Atlas 600TTL| MGA-684

  3. #13
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    147

    Domyślnie

    Pozwolę sobie odświeżyć temat, poprzednią lampę oczywiście zwróciłem do sklepu, w ostatnich dniach zaciekawiłem się nowymi aktualizacjami na stronie godoxa, postanowiłem zaryzykować i kupić ponownie lampę Strobossa evo
    Od razu przystąpiłem do testów, wpierw bez aktualizacji kilka szybkich zdjęć i co nowa lampa inny sklep, ale siatka dale wyskakuje na praktycznie co drugim zdjęciu, ok wiec przechodzę do aktualizacji strona godox download V860IIN V1.6 2017/12/01 V860II for Nikon Camera
    i ja było tak jest dalej, siatka na zdjęciach
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_9134.JPG
Wyświetleń:	176
Rozmiar:	165,0 KB
ID:	4362
    Ostatnio edytowane przez vego07 ; 02-02-2018 o 21:41

  4. #14

    Domyślnie

    U mnie problem pojawił się na 5 zdjęciach na 1000 tez na d750 tyle ze wspomaganie miałem z navigatora x, co nie zmienia faktu ze to straszna lipa. Ogólnie da się tego unikać jeśli pozwolisz złapać ostrość i z minimalnym opóźnieniem wciśniesz spust migawki. Wspomaganie się wtedy wyłącza wystarczająco wczesnie.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    D750 N50/1.4 N85/1.8 T70-200G2 T24-70/2.8 S105/2.8 S35/1.4A N35/2.0

  5. #15

    Domyślnie

    "Siatka AF" przestaje się pokazywać na zdjęciach przy czasie od 1/250. sprawdzone na D750. Przykre to, że producent ma nas gdzieś. Tym bardziej, że kupiłem 5 sztuk lamp. Kraków rozkłada ręce, a właściwie nie odpisuje, a jeśli już robi z ludzi idiotów. Niestety przy klapnięciu 1/160 czy 1/200 AF jest na niemalże każdym zdjęciu (synchro na 1 kurtynę + dobrze zamocowana stopka).

    P.S. Punkty AF przy obiektywie 50mm ledwo kwalifikują się do wspomagania grupy centralnych punktów AF... DRAMAT. Wspomaganie w tej lampie nie działa w tym zestawieniu (zależnie od fotografowanego obiektu. Oczywiście dla 85mm już nawet nie wspominam.

    Olałem gwarancję jednej lampy i podważyłem czerwone szkiełko (plastik w 5 miejscach jest chwycony na zaczep). Plomba nienaruszona, bo nie rozbierałem lampy oczywiście, natomiast w środku mamy laser i dalej:

    1. Podważamy go lekko aby dysza wysunęła się około 5mm z uchwytu.
    2. Pod laser w górnej części (od strony palnika) położyłem centymetrowy kawałek dosyć cienkiego sznurka jutowego (około milimetra).
    3. Wcisnąłem laser na swoje miejsce.

    Dalej były próby bez szkiełka oraz ewentualne dociśnięcie głowicy lasera do tego "koszyczka" - uchwytu. Sznurek ładnie się poddaje i głowica lasera zmienia kąt świecenia o kilka stopni w stronę obiektywu. Efekt jest bardzo bardzo zadowalający. W końcu można korzystać w 100% ze wspomagania AF oczywiście od 1/250.

    Mam nadzieję, że to Wam choć trochę znieczuli kiepską sytuację w posiadaniu tych lamp.

    Pozdro,

    DejwiD
    D750|D750|N24D|S35A|S50A|S85|5 STROBOSS 60|KATA D-3N1-30
    ...::: i inne mniej lub bardziej istotne pierdołki :::...

  6. #16

    Domyślnie

    A ja tylko dodam, że mam lampy studyjne tej firmy (Move 300) i od jednej oderwał się uchwyt, a z drugiej wylatują śrubki, których nie da się przykręcić z powrotem, bo gwint jest krótki, a w lampie praktycznie nie istnieje.

  7. #17

    Domyślnie

    A jaka jest różnica pomiędzy wersja 60 a 60evo prócz akumulatora?

    Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
    "Nikon"

  8. #18

    Domyślnie

    Witam. Może ktoś miał podobne problemy i pomoże mi w ich rozwiązaniu. Kilka dni temu zakupiłem lampę Quadraliote Stroboss 60 EVO Nikon oraz wyzwalacz Quadralite Navigator X2 Nikon. Wyzwalacz podpiąłem podm Nikon D750 i zdalnie wyzwalałem powyższą lampę. Wykonałem około 100 błysków testowych w ciągu kilku dni. Na wyświetlaczu LCD lampy w dolnej jego części pokazały się przepalenia widoczne pod pewnym kątem. Drugim Problemem jest to, że wyzwalacz Quadralite Navigator X2, który przy włączonym AF wspomaganiu autofocusa w gorszych warunkach oświetleniowych nie wyłącza siatki podświetlającej przed czasem wykonania zdjęcia i ta siatka widoczna jest na zdjęciach.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomaszkowal Zobacz posta
    Witam. Może ktoś miał podobne problemy i pomoże mi w ich rozwiązaniu. Kilka dni temu zakupiłem lampę Quadraliote Stroboss 60 EVO Nikon oraz wyzwalacz Quadralite Navigator X2 Nikon. Wyzwalacz podpiąłem podm Nikon D750 i zdalnie wyzwalałem powyższą lampę. Wykonałem około 100 błysków testowych w ciągu kilku dni. Na wyświetlaczu LCD lampy w dolnej jego części pokazały się przepalenia widoczne pod pewnym kątem. Drugim Problemem jest to, że wyzwalacz Quadralite Navigator X2, który przy włączonym AF wspomaganiu autofocusa w gorszych warunkach oświetleniowych nie wyłącza siatki podświetlającej przed czasem wykonania zdjęcia i ta siatka widoczna jest na zdjęciach.
    Jeśli chodzi o AF to producent już problem rozwiązał, podają nową aktualizacje i jest ok.
    "Nikon"

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Quadralite stroboss 60 kto już użytkuje
    By berez2 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 23-02-2024, 23:11
  2. Jinbein HD 610 TTL czy Quadralite 600 Atlas TTL ?
    By Lu80 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-08-2017, 11:26
  3. Quadralite - Stroboss 60 vs YN 685
    By vego07 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-07-2017, 00:57
  4. Quadralite Reporter 360
    By berez2 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-06-2017, 13:53
  5. Dziwna siatka na zdjęciach
    By timi in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-10-2010, 20:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •