Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32
  1. #1

    Domyślnie Lampa Speedlite YN560 iv

    Witam, jestem tu nowa - sprowadza mnie tutaj pewien problem.
    Kupiłam niedawno aparat NikonD710 (mój pierwszy aparat ) i również wczoraj dokupiłam lampę speedlite YN560IV - problem polega na tym że jedynie w Trybuie SCENE - wychodza zdjęcia okey - pozostałe są cieme. Zaznaczę że próbne zdjęcia wykonuje w zupełnej ciemni (jedynie przy uruchomionym TV) - dziękuję za wszelkie rady - ze względu na to że jestem początkująca
    liczę na wyrozumiałość

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anetka91 Zobacz posta
    Witam, jestem tu nowa - sprowadza mnie tutaj pewien problem.
    Kupiłam niedawno aparat NikonD710 (mój pierwszy aparat ) i również wczoraj dokupiłam lampę speedlite YN560IV - problem polega na tym że jedynie w Trybuie SCENE - wychodza zdjęcia okey - pozostałe są cieme. Zaznaczę że próbne zdjęcia wykonuje w zupełnej ciemni (jedynie przy uruchomionym TV) - dziękuję za wszelkie rady - ze względu na to że jestem początkująca
    liczę na wyrozumiałość
    To jest manualna lampa błyskowa i wszystkie parametry musisz ustawić sobie sama. Dobrze jest mieć przy tym pewną świadomość i doswiadczenie.
    D610; D700; D7000; SY 8/3.5; SY14/2.8; SY 24/1.4; SY 35/1.4; SY 50/1.4; SY 85/1.4; SY 135/2.0.

  3. #3

    Domyślnie

    Czy jesteś w stanie coś podpowiedzieć ?

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli zaczynasz ciężko będzie bez i-TTL. Dokup tanią lampę z i-TTL , YN się przyda później.
    D7200, D300, D2x Sigma 300 2.8f, nikkor 200-500 VR, Tokina 100-300 f4
    Masa analogów

  5. #5

    Domyślnie

    Np jaką lampę??

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    np Triopo TR-982II N lub coś z droższych yongnuo posiadajacych TTL nikon.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anetka91 Zobacz posta
    wczoraj dokupiłam lampę speedlite YN560IV
    Jeśli możesz, zwróć tą lampę, i kup jakąś obsługującą iTTL, jak koledzy pisali. Tej samej firmy to będzie YN565, 568, albo 685 (oczywiście muszą być w wersji dla Nikona) - ta ostatnia może być dobrym pomysłem na przyszłość, bo ma wbudowany odbiornik do radiowego wyzwalania błysku. Gdy zdobędziesz trochę doświadczenia i zechcesz robić zdjęcia z lampą poza aparatem, wystarczy dokupienie zgodnego nadajnika.

    A jak jesteś "twardą zawodniczką", i nie przeszkadza Ci ustawianie zdjęć metodą prób i błędów, możesz próbować z tym co masz. Aparat w tryb M, ustawiasz odpowiednie parametry (ISO, czas, przysłona), do tego na lampie ustawiasz jak mocno ma błysnąć. Robisz próbę, oglądasz efekt, i albo jest dobrze, albo coś zmieniasz, żeby było dobrze. Niestety opisanie jak ustawić parametry to temat na książkę (lub kilka), więc nie da się tego napisać w jednej wiadomości.

  8. #8

    Domyślnie

    Nikt nie mówił że będzie mi łatwo powiedzcie czy lampę również mam ustawiać w trybie M?
    Reasumując te lampę muszę zawsze manualnie ustawic- względem otoczenia ? Lampa z wykorzystaniem TTL- dostosowywujse się samodzielnie do otoczenia ?

  9. #9

    Domyślnie

    Dokładnie tak. Jeśli robisz w stałych warunkach, w stałej odległości, to masz czas na ustawienia i poprawki. Jeśli robisz "w akcji", warunki sie zmieniają, odległość od fotografowanego obiektu też, to nie bardzo masz czas na powtarzanie zdjęć i dobieranie ustawień, wtedy TTL się przydaje.

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tak, lmpa manualna nie ma żadnych trybów z auto pomiarem, wiec tryb M i uczysz się pracować z nią w pełnym manualu, oczywiście lampa to nie tylko takie pstrykanie bo możesz używać trybów A,S,P i lampa doświetlać co potrzeba, jakieś cienie, tło , kontra, doświetlenie ściany, odbicie od blendy itd, manualna lampa to nic złego i pozwoli na dużo nauki, TTL w lampie to dodatek przydatny ale jeśli ktoś tylko tak używa lampę to często ma koszmarki zdjęciowe.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. YongNuo YN560 II - błysk na 2 kurtyne
    By majora in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-05-2012, 01:43
  2. Nissin Speedlite Di622 typ N
    By fishq in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 681
    Ostatni post / autor: 22-08-2011, 10:57
  3. Złamana stopka - Yongnuo YN560
    By Trudnoonazwe in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-11-2010, 00:30
  4. pocketwizard a speedlite
    By krystek in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-07-2008, 16:51
  5. D50 a lampa Canon Speedlite ??
    By shadowArt in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-05-2007, 14:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •