Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Obiektyw bez silnika do D40

    Witam. Czy jeśli użyję do D40 obiektyw, który nie posiada własnego silnika, czyli autofokus nie będzie działał, to czy jeśli będę ustawiał ostrość pokręcając pierścieniem obiektywu, sygnalizowane będzie piknięciem ustawienie ostrości? Czy dobrze rozumuję? Jeśli tak, to czy możecie polecić jakiś pryzwoity obiektyw w rozsądnej cenie, który mógłbym sobie dokupić? Generalnie chodzi mi o obiektyw lepszy niż kitowy AF-S DX 18-55, ale żeby był tańszy niż 18-70. Zależy mi na szerokim kącie, dzięki któremu będę mógł robić górskie krajobrazy i takie tam plenerki, ale niestety jestem ograniczony budżetowo

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2007
    Miasto
    małopolska
    Posty
    201

    Domyślnie

    Źle myślisz i prawdę mówiąc nie wiem skąd taki pomysł przecież to Ty ustawiasz ostrość, a nie aparat.
    Nikon D40 + Nikkor 18-70. Dopiero zaczynam zabawę z rysowaniem światłem jestem kompletnym amatorem.

  3. #3

    Domyślnie

    masz dokladnie tak jak napisales tylko bez pikania

    ostrosc ustawiasz sam "na oko" , dlatego wszyscy tak jadą po d40

  4. #4

    Domyślnie

    dwa totalne offtopy:

    czy Ty autorze masz coś wspólnego z kimś o nicku MareckiMarek?
    zawsze mnie fascynuje jak ktoś kto napisał jeden post albo wcale ma juz zielony kwadracik...?!

    Co do pytania - to chyba powinno to działać tak jak w przypadku każdego innego obiektywu manulanego - człowiek sam ręcznie ustawia ostrośc a aparat ją jedynie potwierdzi - zaświeci się zielone kółeczko - skoro tak to działa z obiektywami M42 w większości Nikonów to czemu tutaj miałoby byc inaczej? Z tego co wiem żadne dźwiękowe sygnały ze strony aparatu temu potwierdzeniu nie towarzyszą. Zresztą - jak ja u siebie wyłączę AF to też tak to własnie działa

    Zatem niech ktoś rozstrzygnie - kto ma rację ja czy sebasw?

    Edit: o Archangel potwierdził moją wersję
    "Nie istnieje takie zdjęcie, którego nie można było zrobić lepiej" - ja
    Mój niekomercyjny link

  5. #5

    Domyślnie

    Nie jestem MareckimMarkiem i nie mam z nim nic wspólnego A moje pytania wynikają z czystej niewiedzy A wracając do pytań to czy jest szansa na znalezienie dobrego manuala w cenie na moją dziurawą kieszeń?) Tzn żeby nie kosztował tyle co 18-70, bo tak to właśnie ten bym sobie kupił gdyby mnie na niego było stać
    Pozdrawiam
    marekmarecki

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2007
    Miasto
    małopolska
    Posty
    201

    Domyślnie

    Karolina: no przecież piszemy to samo, więc jak można nasze opinie rozgraniczać ?

    Zmiennoogniskowy lepszy niż 18-55, a tańszy niż 18-70 ?
    Niestety ja nie znam takowego... możnaby szukać czegoś chociażby z Sigmy, ale to niech inni się wypowiedzą.

    ps. Marek nie pytał o sygnalizację punkcikiem, a dźwiękową przecież.
    Nikon D40 + Nikkor 18-70. Dopiero zaczynam zabawę z rysowaniem światłem jestem kompletnym amatorem.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sebasw Zobacz posta
    ps. Marek nie pytał o sygnalizację punkcikiem, a dźwiękową przecież.

    No niby tak. Ale ja na przykład w ogóle to piknięcie dźwiękowe mam wyłączone na stałe - więc u mnie z AF cała sygnalizacja aparatu to tylko zielone kółko

    Ważne, że się wyjaśniło, i że potwiertdzenie ostrości jest - tyle że bez dźwięku.
    "Nie istnieje takie zdjęcie, którego nie można było zrobić lepiej" - ja
    Mój niekomercyjny link

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2007
    Miasto
    małopolska
    Posty
    201

    Domyślnie

    Ale to nie jest przecież potwierdzenie ostrości, bo aparat jej nie potwierdza.... Sama ustawiasz ostrość i już, aparat łaskawia zgadza się ruszyć migawką
    Nikon D40 + Nikkor 18-70. Dopiero zaczynam zabawę z rysowaniem światłem jestem kompletnym amatorem.

  9. #9

    Domyślnie

    No cóż wyjaśniło się conieco. Niestety obejść się muszę bez piknięcia. A piknięcie przydałoby mi się bo hmm wzrok mam nieco gorszy niz większośc i nie zawsze to zielone coś jest dla mnie widoczne A zdjęcia po prostu robić lubię, na pewno nie rewelacyjne, ale lubię i nic na to nie poradzę

  10. #10
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    A coż chodzi z tym zielonym kwadracikiem koło loginu?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •