Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Dziewczynka z ciężarkami

    Kolejna sesja typu fitness, tym razem z Olą Rudzińską, mistrzynią wspinaczki sportowej na czas i trenerem personalnym, zapraszam do komentowania:

    1.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC6812small_signed.jpg
Wyświetleń:	783
Rozmiar:	341,6 KB
ID:	610

    2.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC6843small01.jpg
Wyświetleń:	782
Rozmiar:	456,1 KB
ID:	611

    3.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC6913small01.jpg
Wyświetleń:	784
Rozmiar:	469,0 KB
ID:	612

    4.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC6937small.jpg
Wyświetleń:	777
Rozmiar:	344,7 KB
ID:	613

    5.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC6918small01.jpg
Wyświetleń:	781
Rozmiar:	445,2 KB
ID:	614

    6.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC6968small.jpg
Wyświetleń:	777
Rozmiar:	396,4 KB
ID:	615

  2. #2
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Już widziałem te zdjęcia dzięki Adamowi. Świetne wg mnie nawet bardziej jak świetne. Ale chyba jasno było w pomieszczeniu skoro iso200 no i stary D700 wiecznie w grze

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Już widziałem te zdjęcia dzięki Adamowi. Świetne wg mnie nawet bardziej jak świetne. Ale chyba jasno było w pomieszczeniu skoro iso200 no i stary D700 wiecznie w grze
    Dzięki bardzo, a uznanie Adama to już dla mnie wielki zaszczyt No właśnie wcale nie było jasno, to znaczy normalne światło z lamp podsufitowych, sesja po południu - zaczęliśmy o 15.00, więc za oknami już też ciemnawo... Tło troszkę wygasiłem delikatnym przymknięciem przysłony, a oświetlenie modelki tylko błyskiem - dwie sabiny sb800 i sb900, jedna mniej więcej 45 stopni w softboxie, i druga goła w kontrze, żeby podkreślić kontur, tu już różnie ustawiałem, żeby uzyskać odpowiedni efekt. A co do d700 ciągle daje radę, choć brakuje mi już troszkę pikseli przy dużych wydrukach... Ale póki co d850 to marzenie ściętej głowy...

  4. #4
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Dzieki za szczegóły. Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Świetna robota! Jedynie "czwóreczka" mi nie podchodzi ze względu na pozę. Ale nie oznacza to, że jest zła- jedynie mi nie podchodzi...

  6. #6

    Domyślnie

    Jeżeli można to same zdjęcia od strony technicznej są rewelacyjne, ale mimika modelka niszczy całą Twoją prace. Niby ćwiczy a wyglada jakby miała zaraz zasnąć. Brak tu siły, emocji i energii. Na 4 zdjęciu wisi jakby już z trudem na nogach mogła stać. Warto też było wprowadzić dynamizm do zdjęć przez skośne kadrowanie. Wyszło moim zdaniem sztucznie, statycznie i ze znudzeniem pozowane. Jednak siłowania i sport wymaga grymasu na twarzy pokazującego walkę a nie wymuskanego dziubka kladzacego się spać.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Jeżeli można to same zdjęcia od strony technicznej są rewelacyjne, ale mimika modelka niszczy całą Twoją prace. Niby ćwiczy a wyglada jakby miała zaraz zasnąć. Brak tu siły, emocji i energii. Na 4 zdjęciu wisi jakby już z trudem na nogach mogła stać. Warto też było wprowadzić dynamizm do zdjęć przez skośne kadrowanie. Wyszło moim zdaniem sztucznie, statycznie i ze znudzeniem pozowane. Jednak siłowania i sport wymaga grymasu na twarzy pokazującego walkę a nie wymuskanego dziubka kladzacego się spać.
    Dzięki za komentarz, oczywiście masz prawo do własnego zdania, choć zupełnie się z nim nie zgadzam i zupełnie nie taka była koncepcja tych zdjęć. Zamieściłem je w dziale Portret - a nie Reportaż czy Sport, ponieważ była to z założenia sesja wizerunkowa, pozowana. Zgoda - Ola nie jest modelką, więc była nieco spięta. Energia i dynamizm, wybałuszone oczy, pot na twarzy jednak bardziej nadawałyby się do reportażu. Ani skośne kadrowanie, ani tym bardziej grymasy na twarzy jakie ludzie robią podczas wykonywania ciężkich ćwiczeń zupełnie mi tu nie pasowały, bo chciałem pokazać ładną, wysportowaną dziewczynę w jej naturalnym otoczeniu i środowisku pracy, które ma być dopełnieniem jej wysportowanej sylwetki. Poza tym ze sportem jestem związany od wielu lat i wiem, że nie wszyscy, którzy trenują krzywią się, wydzierają, szarpią itd. Jeśli odwiedzisz sobie salę sportową lub siłownię zobaczysz, że bardzo często ludzie trenują w ciszy i skupieniu.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja podzielam odczucia 90s. Oglądając zdjęcia pomyślałem sobie "coś z nimi nie tak".
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  9. #9
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Rozumiem facet bo oni na siłowni zawsze stękają i fucą co mnie zawsze rozbawia Ale kobieta może własnie przez to jest bardziej kobieca

  10. #10

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc to od 20 lat ćwiczę dlatego tak mnie te zdjęcia w oczy kłują, od strony historii nie technicznego ich wykonania. Błędem byłoby robić trening na 100% obciążenia ale sam przyznajesz że chciałeś zrobić portret środowiskowy. Nie wiem dlaczego też uważasz że robiąc tak byłby to reportaż czy sport skoro robisz portret.
    Moim zdaniem pokazałeś jej naturalne środowisko w nienaturalnej dla niej sytuacji, czyli pozowania. Dlatego brak tu tego pierwiastka osobowości i zamiast charyzmatycznej pięknej dziewczyny pracującej nad swoją sylwetką, mamy obraz znudzonej osoby z nienaganną fryzurą i twarzą w pozach zupełnie dla niej obcych.
    Dodam też że ćwicząc nawet niedużym ciężarem mięśnie się napinają pokazując lepszą definicje. Tak samo mięśnie twarzy są napięte a oczy się robią też bardziej bystre bo podnosi się ciśnienie krwi i adrenaliny, oraz endorfiny tak zwany hormon szczęścia.
    Zdjęcia od 1 do 3 to pozy jak typowy trening, chociaż na 3 przy martwym ciągu powinna trzymać sztangę naprzemiennie co poprawia chwyt.Ale patrząc na jej twarz nie mam żądnych wątpliwości że jej tam po prostu nie ma. Tak samo zdjęcie 1 i 2.
    Zresztą sam potwierdzasz że 100% pozowane a ja żadnych wątpliwości nie miałem czytając z jej twarzy co się dzieje na zdjęciu, więc też jest to jakiś sygnał że coś nie do końca poszło po Twojej myśli.

    Zdjęcia od 4 do 6 można zaliczyć do zdjęć już po treningu ale nie widać po niej by jakiś się w ogóle odbył.

    Przepraszam też że tak się w Twoim temacie rozpisuje i nie traktuj tego jako kłótni lub zarzucania Tobie czegokolwiek, po prostu chce zwrócić uwagę na coś co sam jako portrecista przez lata omijałem. Że portret jest doby dopiero wtedy gdy uwiecznisz charakter.
    I tak od siebie to piękne kobiety nie potrzebują upiększania, a robiąc takie sesje wiesz mi na słowo że kropla potu spływająca po ciele z błyskiem w oku i napiętymi mięśniami to jest kwintesencja tego sportu i charakteru na zdjęciu.
    Ostatnio edytowane przez 90s ; 09-11-2017 o 10:16

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dziewczynka
    By Marta** in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-05-2014, 16:24
  2. [ Reportaż ] Dziewczynka ..
    By dziadzior in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 27-08-2011, 12:33
  3. [ Reportaż ] Dziewczynka
    By mendzik in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-08-2010, 18:58
  4. [ Krajobraz ] Dziewczynka
    By Kaśka M. in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-09-2009, 16:58
  5. dziewczynka
    By zimnyrobero in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-06-2006, 17:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •