Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie CROP - jak to w koncu jest:)

    obiekty badan :
    Nikon D50 + KIT 18-55
    Zenit + Helios

    sposob porownania :
    nikon zzoomowany na maks (55) czyli po cropie 82mm i helios wycelowane w ten sam obiekt (prostokatny)
    w/g tego co do tej pory wiem to zenit powinien "widziec" wiecej a porownanie mowi ze widza mniej wiecej to samo .... jak to jest z tym cropem?

    czy moze kitowy obiektyw ma juz "przecropowana" podzialke? ... ale nie - bo przeciez w exifach zapisuje focal lenght i rownowaznosc dla 35mm ...

    wiem ze sie czepiam - ale taki szczegol a spokoju mi nie daje

  2. #2

    Domyślnie

    wez pod uwage powiekszenie w wizjerze i to, ze w zeniaczu widzisz +/-65% prawdziwego kadru
    old punks never die
    http://www.lightstalkers.org/krystian_maj
    leica M6, lomo, polaroid100, mamiya, field 5x7, cambo 4x5", schneider, yashica 35electro, D2H

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wiem ja skromnie uważam, że obiektywy DX czyli pod matrycę a nie FF mają ogniskowe podane już takie, gdzie nie dolicza się cropa. Dla obiektywu FF matryca wycina część z tego co przesyła obiektyw i dla tego jest crop. Obiektyw DX jest już pod matrycę, więc tego już nie ma.
    Pozdrawiam Piotr

  4. #4
    Rozmowny Awatar cahe
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Kielce/przebywam w stolicy
    Posty
    481

    Domyślnie

    dokładnie tak jak krystek mówi, zenit pokazuje Ci 65% kadru
    Look ma, no camera!

    Nie zapomnij dodać swojej grupy fotograficznej do forumowej mapki!

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez trigger
    Nie wiem ja skromnie uważam, że obiektywy DX czyli pod matrycę a nie FF mają ogniskowe podane już takie, gdzie nie dolicza się cropa. Dla obiektywu FF matryca wycina część z tego co przesyła obiektyw i dla tego jest crop. Obiektyw DX jest już pod matrycę, więc tego już nie ma.
    Jesteś w błędzie niestety. Ogniskowa jest podawana taka jaka w rzeczywistości jest, a nie ekwiwalent.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  6. #6
    Rozmowny Awatar cahe
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Kielce/przebywam w stolicy
    Posty
    481

    Domyślnie

    dokładnie. dlatego kit 18-70 ma tak naprawdę kąt porównywalny do obiektywu 28mm (około - dokładnie 27). 18 byłoby już baaaardzo szerokie
    Look ma, no camera!

    Nie zapomnij dodać swojej grupy fotograficznej do forumowej mapki!

  7. #7

    Domyślnie

    Irvine, jesteś z Kielc?
    ----------
    Ja z Kielc???
    Nie, no troche dalej, bedzie tak z 12 tys km na oko.
    Ale chetnie pomoge
    Tomek
    ---------

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Irvine
    Irvine, jesteś z Kielc?
    ----------
    Ja z Kielc???
    Nie, no troche dalej, bedzie tak z 12 tys km na oko.
    Ale chetnie pomoge

    Dałeś się nabrać (nie pierwszy i nie ostatni pewnie)
    Podobny myk "jarry" uskutecznia(ł).
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  9. #9

    Domyślnie

    aaaa wlasnie mnie zastanowilo przez moment dlaczego on to ma w stopce.
    No to jestem nabrany
    Tomek
    ---------

  10. #10
    Rozmowny Awatar cahe
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Kielce/przebywam w stolicy
    Posty
    481

    Domyślnie

    stare myki ;]. przynajmniej skuteczne :P
    Look ma, no camera!

    Nie zapomnij dodać swojej grupy fotograficznej do forumowej mapki!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •