Close

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 150
 1. #1
  Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
  Dołączył
  11 2005
  Miasto
  Bydgoszcz
  Posty
  32 773

  Lightbulb Zamieszczanie zdjęć na forum - instrukcja - HOSTING nikoniarzy!!! :)

  Od 2.11.2017 wszyscy użytkownicy forum dostają do dyspozycji przestrzeń na serwerze nikoniarzy. Można umieszczać własne zdjęcia i pliki. Materiały do których mamy prawa autorskie bądź takie, które tym prawem nie są chronione (np. nie są dziełami w myśl ustawy PA).
  Każdy użytkownik dostaje przestrzeń max 1 GB. Dozwolone typy plików i ich max rozmiar są wyliczone poniżej. Jeszcze niżej bardzo dokładna instrukcja zamieszczania zdjęć/plików/załączników.

  Co jest dla nas, fotografów najistotniejsze? To, że wreszcie nie musimy się tułać i szukać serwerów, które co rusz zmieniają regulaminy i nagle odcinają nas od starych zdjęć. Wreszcie mamy to u siebie i będzie to z paru powodów preferowana metoda umieszczania zdjęć i innych treści na tym forum.

  Zdjęcie można wstawić bardzo prosto - pisząc post klikając w ikonkę zdjęcia - wstaw obraz i wybierając jedną z opcji.
  Załadowane do nas zdjęcia same dostosują swój rozmiar do regulaminowego i wyświetlą się w rozmiarze 1280x900. To mocno upraszcza życie, zwłaszcza niezaawansowanym
  Na serwerze będzie leżał plik duży, taki jaki wrzucisz. Kliknięcie na zdjęcie wyświetlane na forum (1280x900) spowoduje wyświetlenie oryginału. Dajmy na to 3000x2000 - jeśli taki załadowałeś. Przemyśl sobie, jak duże pliki chcesz wrzucać. Bierz pod uwagę to, że ktoś może sobie taki duży oryginał zapisać i użyć w niecnych celach
  Dajemy ci też do dyspozycji albumy - możesz poukładać w nich swoje zdjęcia wg tematyki czy tak jak chcesz.
  Używający Tapatalka - niestety przez te aplikacje nie da się wrzucać tu zdjęć. Tapatalk wrzuca je na swój hosting.

  UWAGA - nadal jest możliwość linkowania plików ze swojego hostingu. Ale jeśli użyjesz swojego hostingu to takiego z adresu https. Te s jest bardzo ważne. Niedługo będzie zmiana, forum będzie z https i w tym momencie będzie kłopot z tzw zawartością mieszaną. Wyjść jest parę, każde ma wadę, stąd najlepiej nie mieć treści z http. Zachęcamy więc do korzystania z naszego hostingu. Przedstawimy Wam rozwiązania co z treścią publikowaną przed listopadem 2017. Treść jaka była pozostaje po staremu. Zaproponujemy wam przeniesienie jej na nasz hosting, po to by nie znikała i by była z https (niedługo to uruchomimy).
  Zawsze jest możliwość poproszenia moderatora o usunięcie zdjęć. Trzymanie zdjęć na nikoniarzach nie oznacza braku kontroli nad nimi.

  A. Dozwolone pliki i ich maksymalny rozmiar

  jpg 20.00 MB - -
  jpeg 20.00 MB - -
  jpe 20.00 MB - -
  gif 20.00 MB - -
  bmp 20.00 MB - -
  png 20.00 MB - -

  nef 100.00 MB - -
  dng 100.00 MB - -
  cr2 100.00 MB - -
  orf 100.00 MB - -
  ori 100.00 MB - -
  pdf 100.00 MB - -
  pef 100.00 MB - -
  psd 100.00 MB - -
  raf 100.00 MB - -
  raw 100.00 MB - -
  rw2 100.00 MB - -
  arw 100.00 MB - -

  doc 6.00 MB - -
  docx 6.00 MB - -
  txt 6.00 MB - -

  zip 500.00 MB - -

  B. Dodawanie zdjęć z komputera wprost z edytora

  Zdjęcia można dodać wprost z edytora wiadomości.

  UWAGA: Musisz korzystać ze standardowego lub zaawansowanego edytora. Jeśli używasz edytora podstawowego to .. nie masz ikonek, które umożliwiają dodawania zdjęć.
  Te opcje się ustawia w ogólnych ustawieniach w swoim profilu.
  Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0.png
Wyświetleń:	1164
Rozmiar:	13,3 KB
ID:	555

  Informacja EXIF - gdy mamy zdjęcie nieprzeliczane (czyli mieszczące się w 1280x900) to exif pozostaje. Jest to oryginalny, nie ruszany plik.
  Jeśli zdjęcie jest większe i zostaje przeliczone na te 1280x900 (max) to w tej "miniaturze" exifu nie ma. Natomiast kliknięcie na to zdjęcie powoduje pokazanie dużego zdjęcia i ono - jak to oryginał - ma exif (no chyba, że to autor zdjęcia usunął exif).

  1. By dodać zdjęcie wprost z edytora należy kliknąć ikonę Wstaw obraz.Na standardowej stronie dodawania wątku/odpowiedzi lub w polu szybkiej odpowiedzi
   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.png
Wyświetleń:	1277
Rozmiar:	24,6 KB
ID:	451

   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.png
Wyświetleń:	1272
Rozmiar:	19,3 KB
ID:	452

   Po kliknięciu pojawia się okno dodawania obrazu
   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.png
Wyświetleń:	1272
Rozmiar:	20,0 KB
ID:	453
  2. Klikamy przycisk Wybierz plik (1.)
  3. Wyszukujemy plik na naszym komputerze i zatwierdzamy klikając przycisk WGRAJ PLIK (2.)

  Prawidłowe przesłanie zostanie zasygnalizowane poprzez umieszczenie W polu odpowiedzi:

  • W przypadku korzystania z trybu tekstowego edytora - znacznika [ATTACH=CONFIG]NUMER[/ATTACH]
  • W przypadku korzystania z trybu wizualnego edytora - małej miniatury pliku. Proszę nie sugerować się jej rozmiarem - po zatwierdzeniu postu zdjęcie będzie prezentowane w wersji 1280*900px (oczywiście z zachowaniem proporcji). Jeżeli załączamy inny plik niż zdjęcie obsługiwane przez przeglądarkę (jpg, png, gif, itp.) miniatura nie zostanie wyświetlona.

  C. Dodawanie zdjęć z Internetu wprost z edytora

  Zdjęcia można dodać wprost z edytora wiadomości.

  1. W tym Celu należy kliknąć ikonę Wstaw obraz (jak w punkcie A.1. wyżej)
  2. Po kliknięciu pojawia się okno dodawania obrazu (jak wyżej) Na którym należy kliknąć zakładkę Z adresu internetowego (URL)
   Okno zmieni się na:
   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.png
Wyświetleń:	1267
Rozmiar:	22,8 KB
ID:	454
  3. W pole URL (1.) Wklejamy/wpisujemy adres do pliku i zatwierdzamy przyciskiem OK (3.)


   Zaznaczenie opcji Pobierz zdalny plik na nasz serwer i załącz go(2.) powoduje, że zdjęcie jest kopiowane na nasz serwer jako załącznik. Odznaczenie tej opcji spowoduje wstawienie zdjęcia poprzez znaczniki bezpośrednio z serwera źródłowego - bez kopiowania zdjęcia na nasz serwer.

  Prawidłowe przesłanie przy zaznaczonej opcji Pobierz zdalny plik na nasz serwer i załącz go zostanie .zasygnalizowane poprzez umieszczenie w polu odpowiedzi:

  • W przypadku korzystania z trybu tekstowego edytora - znacznika [ATTACH=CONFIG]NUMER[/ATTACH]
  • W przypadku korzystania z trybu wizualnego edytora - małej miniatury pliku. Proszę nie sugerować się jej rozmiarem - po zatwierdzeniu postu zdjęcie będzie prezentowane w wersji 1280*900px (oczywiście z zachowaniem proporcji)


  Prawidłowe przesłanie przy odznaczonej opcji Pobierz zdalny plik na nasz serwer i załącz go zostanie zasygnalizowane poprzez umieszczenie w polu odpowiedzi:

  • W przypadku korzystania z trybu tekstowego edytora - znacznika
   [img]adres_do_pliku[/img]
   źródło
  • W przypadku korzystania z trybu wizualnego edytora - podglądu zdjęcia.


  Jeżeli załączamy inny plik niż zdjęcie obsługiwane przez przeglądarkę (jpg, png, gif, itp.) Miniatura/podgląd nie zostanie wyświetlony.

  D. Dodawanie zaawansowane poprzez opcję zarządzaj załącznikami

  Pliki można podać poprzez opcję ZARZĄDZAJ ZAŁĄCZNIKAMI dostępną pod edytorem dodawania nowej wiadomości, bądź kliknięciu przycisku zaawansowana edycja pod polem szybkiej odpowiedzi.
  Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.png
Wyświetleń:	1268
Rozmiar:	43,3 KB
ID:	455
  Należy kliknąć przycisk ZARZĄDZAJ ZAŁĄCZNIKAMI Zostanie otwarte nowe okno (bądź karta) przeglądarki (gdyby się nie pojawiło proszę sprawdzić, czy przeglądarka nie blokuje możliwości otwierania nowych okien).
  Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.png
Wyświetleń:	1262
Rozmiar:	84,4 KB
ID:	456
  W tak otworzonym oknie po lewej Widzimy dostępne foldery (1.) (które możemy tworzyć wedle własnego uznania klikając w polu prawym przyciskiem myszki i wybierając Dodaj folder do Home.
  Po prawej (2.) znajdują się wcześniej przesłane pliki znajdujące się w danym folderze.


  Dostępne pliki możemy również segregować wedle przesłania, bądź nazwy. I wybrać sposób wyświetlania (miniatura/lista/szczegóły) (3.). Wybrane opcje należy zatwierdzić przyciskiem IDŹ.


  W celu dodania nowych plików Klikamy przycisk Dodaj Pliki (4.) Pojawi się zakładka w, której możemy wybrać plik do przesłania bądź z komputera bądź z adresu URL.
  Możemy wgrać do 10 plików. Więcej pół do przesłania pojawia się poprzez wciśnięcie przycisku z plusem +.
  Po wybraniu plików klikamy przycisk Wgraj.

  Przesłanie będzie sygnalizowane kręcącą się ikonką obok przycisku dodaj pliki. Oraz komunikatem wysyłanie żądania w pasku statusu przeglądarki.
  Poprawne przesłanie załączników będzie widoczne poprze umieszczenie ich miniatur w oknie (5.)


  Możemy również wybrać pliki załączone wcześniej poprzez poprzez przeciągnięcie ich z okna wyświetlajacego zawartość danego folderu (2.) na pole załączników (5.). W celu wybrania większej ilości plików zaznaczamy je i dopiero przeciągamy.


  By dodać załączniki do postu Klikamy przycisk Ukończone (6.)
  Pliki zostaną załączone poniżej wiadomości.


  By dodać załączniki bezpośrednio w treść wiadomości, klikamy przycisk dodaj w Linii (7.) - tym sposobem pliki, które znajdują się w polu załączników (5.) i są oznaczone znakiem "ptaszka" zostaną wstawione bezpośrednio w treść wiadomości poprzez znacznik [ATTACH] (przy edytorze standardowym) bądź w przypadku korzystania z trybu wizualnego edytora - małej miniatury pliku. Proszę nie sugerować się jej rozmiarem - po zatwierdzeniu postu zdjęcie będzie prezentowane w wersji 1280*900px (oczywiście z zachowaniem proporcji)

  By potwierdzić dodawanie załączników klikamy przycisk Ukończone (6.)
  Pliki, które nie zostały dodane w linii zostaną załączone poniżej wiadomości.

  E. Albumy

  Zdjęciamożemy umieszczać w albumach w celu ich prezentacji. Zdjęcia zamieszczone walbumach można również dołączać dopostów za pośrednictwem opisanego wyżej dodawania załączników.


  1. Klikamy zakładkę ALBUMY na górze strony
  2. Po lewej widzimy albumy ostatnio aktualizowane, po prawej - nasze albumy.


  1. Klikamy DODAJ NOWY ALBUM
  2. Podajemy tytuł, opis albumu i wybieramy typ albumu:
   1. Publiczny - Album będzie widoczny dla wszystkich.
   2. Prywatny - Prywatny - dostępny wyłącznie dla osób z listy kontaktów i moderatorów
   3. Profil - Obrazki używane do stylizowania Twojego profilu.

  3. Klikamy przycisk ZAPISZ ZMIANY
  4. Zostanie otwarta strona albumu, z której, możemyedytować album (jak również go usunąć - opcja dostępna po kliknięciu Edytuj album), lub dodać do niego nowe obrazy.


  1. Klikamy Dodaj obrazki
  2. Zostanie wyświetlone okno dodawania załaczników opisane wyżej. Procedura dodawania jest analogiczna - możemy zarówno zamieścić w albumie zdjecia zmiaeszczone już wcześniej (w innych albumach lub jako załacznik na forum) jak i przesłać nowe zdjecia z naszego komputera lub adresu internetowego.
  3. Po zatwierdzeniu Możemy dodać tytuł do zdjęcia, jak również wybrać dane zdjęcie jako okładkę naszego albumu.
  4. Całość zatwierdzamy przyciskiem ZAPISZ ZMIANY


  Usunięcie zdjęcia z albumu (nie z postu na forum)
  1. Klikamy na wybrane zdjęcie
  2. Klikamy na edytuj obrazek
  3. Zaznaczamy Usuń ten obrazek
  4. Całość zatwierdzamy przyciskiem ZAPISZ ZMIANY

  F. Aktywność, profil, zarządzanie załacznikami

  1. Albumy są widoczne również w profilu użytkownika oraz w zakładce moja aktywność
  2. Nowo dodawane zdjęcia i albumy wiodzoczne są równeiż w zakłądce CO NOWEGO? (Link u góry strony)
  3. Wszystkie przesłane załączniki możemy podejrzeć i usunąć na stronie ustawień naszego konta http://forum.nikoniarze.pl/profile.p...ditattachments
  Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 07-11-2017 o 21:04

 2. #2

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
  UWAGA - jeśli użyjesz swojego hostingu to takiego z adresu https. Te s jest bardzo ważne. Niedługo będzie zmiana i zdjęcia z witryn bez zabezpieczeń nie będą się pokazywały. Zachęcamy więc do korzystania z naszego hostingu.
  Czyli co, cała dotychczasowa zawartość forum, zdjęcia z galerii, testów - znikną ???
  O obiektywach wiem prawie wszystko

 3. #3
  Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
  Dołączył
  11 2005
  Miasto
  Bydgoszcz
  Posty
  32 773

  Domyślnie

  NIE
  Momencik, dopiero się rozpędzam w pisaniu o zmianach
  Za chwile forum będzie na https i z zawartością mieszaną (linki do http) będzie kłopocik.
  Podejmieny próbę przeniesienia wszystkiego do nas. To jednak jest kłopotliwe ze względu na prawa do zdjęć. Będziemy pytac userów czy wyrażają zgode itd. Chwilę, daj mi czas napisac wszystko, bo ja ciągle edytuje powyższy wpis.
  A to o co pytasz zostanie napisane w dziale sprawy naszego forum. Pójdzie to też w newsletterze. Chodzi o to by ta informacja dotarła do wszystkich.
  Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 04-11-2017 o 11:18

 4. #4

  Domyślnie

  Piszę w kontekście testów, które zamieszczam w zasadzie tylko na forum. Szkoda by było, żeby wszystko nagle wzięło w łeb, bo bez zdjęć to słabo to będzie wyglądać.
  O obiektywach wiem prawie wszystko

 5. #5

  Domyślnie

  Dlaczego nie mam uprawnień do przeglądania załączników?


  Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 6. #6
  Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
  Dołączył
  11 2005
  Miasto
  Bydgoszcz
  Posty
  32 773

  Domyślnie

  Absolutnie nie mamy zamiaru pozbywać się dorobku forum. Hosting jest właśnie po to, by on nie znikał. Jak wtedy gdy imageshack zmienił regulamin Tysiące zdjęć z forum poszło do piachu.
  Zaproponujemy przeniesienie wszystkich zdjęć na nasz hosting. To prostsze od strony informatycznej niż od strony prawnej. Jest to konsultowane. Jak będziemy gotowi do tej operacji to się zapytamy Was o zgodę, odczekamy miesiąc, pójdzie nwesletter, będzie to na belce na forum itd. Nie przegapicie tej informacji.

  - - - - kolejny post - - - - - -

  Cytat Zamieszczone przez czupacabra Zobacz posta
  Dlaczego nie mam uprawnień do przeglądania załączników?
  A umieściłeś już jakieś załączniki na forum?

 7. #7

  Domyślnie

  Nie


  Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 8. #8

  Domyślnie

  Ale jaka jest zależność pomiędzy oglądaniem załączników z posta Cichego a zamieszczaniem w mom poscie moich załączników?


  Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 9. #9
  Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
  Dołączył
  11 2005
  Miasto
  Bydgoszcz
  Posty
  32 773

  Domyślnie

  Jeśli chodzi o kogos innego to możesz oglądac to, co on umiescił na forum w postach. Także załączniki, ale w postach. W jego profilu możesz oglądac to, co on umieścił w albumach (zdjęcia).

 10. #10

  Domyślnie

  klikam w
  1.png patrząc od samej góry

  dostaję takie coś

  z pozostałymi linkami jest tak samo
  Ostatnio edytowane przez notdot ; 04-11-2017 o 13:44
  możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

 1. Zamieszczanie zdięć na forum
  By zygmuntowicz in forum Fotografia - tematy ogólne
  Odpowiedzi: 4
  Ostatni post / autor: 18-07-2008, 17:07
 2. zamieszczanie zdjeć w gazetach
  By bono32 in forum Fotografia - tematy ogólne
  Odpowiedzi: 7
  Ostatni post / autor: 29-02-2008, 17:38

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •