Close

Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 150
  1. #141
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Nie wiem o którym zdjęciu mowa, ja widze jego 2 wątki ze zdjęciami poziomymi.

  2. #142

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Z. Zobacz posta
    Próbowałem dziś wstawić w nowym temacie zdjęcie 685x1024 (układ pionowy). Jak zobaczyłem efekt, to zrezygnowałem z jego zamieszczania i uciekłem w popłochu

    Czy ktoś z Was ma może jakąś receptę na to, żeby fotka miała dobrą jakość, a jednocześnie algorytm serwera "nie czepiał się" do jej objętości?
    @Jacek_Z piszę o zdjęciu pionowym 685x1024. Który z nas wypił za mało kawy?

  3. #143
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Poproszę o link do tego zdjęcia.

  4. #144

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Poproszę o link do tego zdjęcia.
    Autor wspomniał, że zrezygnował z wstawienia zdjęcia.
    Z tego co się orientuję jeśli wstawiane zdjęcie ma więcej niż 900 px. w pionie jest do tego rozmiaru przez forum przeskalowane i trzeba na nie kliknąć aby obejrzeć w pełnym rozmiarze.

  5. #145

    Domyślnie

    @Jacek_Z , tak jeszcze dodam do poprzedniej mojej wypowiedzi już dość stary cytat:
    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    ... Na forum olympusclub (ten sam "silnik" forum: vBulletin? Version 4.2.5 ) na monitorach o rozdzielczości QHD bez problemu mieszczą się zdjęcia o boku 1800 px (pewnie i więcej, musiałbym sprawdzić) w poziomie w całości (przykład), bez potrzeby klikania aby powiększyć. Na monitorach FHD w całości (w wątkach zdjęciowych) mieszczą się zdjęcia bodajże o boku 1500 px. Admin techniczny zresztą ten sam, trzeba naciskać aby i tu tak zrobił.
    Nie wiem czemu, na tym forum jest takie "przestarzałe" ograniczenie wstawiania zdjęć rozmiaru zdjęć: maksymalnie 1280 px. w poziomie i maksymalnie 900 px. w pionie (tu już tragicznie całkowicie ).
    Wcale się nie dziwię pretensjom w tym względzie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Zdjęcia po zeskalowaniu w dół wyglądają jak po kompresji 60%. Da się to jakoś poprawić ? Zdjęcie, które ma np 1400 px w pionie trzeba klikać 2 razy, żeby otworzyło się w normalnej jakości. Zeskalowane w dół wygląda fatalnie, kompresja zabija jakość.
    Da się zastosować jakiś inny algorytm ?
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Da się. @Jacek_Z - miałeś dać wytyczne, albo zlecić przedstawienie propozycji.
    Wygląda, że tylko od Ciebie (Jacek_Z) to zależy..., aby było lepiej z tym wstawianiem zdjęć...
    (chociażby tak, jak na olympusclub)
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 02-08-2019 o 16:34

  6. #146

    Domyślnie

    Jakby co, to ode mnie +1 do większych zdjęć z auto skalowaniem do rozmiaru okna przeglądarki
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  7. #147

    Domyślnie

    Panowie, zgadza się - zdjęcie, które próbowałem wrzucić miało rozmiar 685x1024 - o ile szerokość nie przekraczała dozwolonej, o tyle - co przegapiłem - wysokość wyszła poza przewidzianą normę i pewnie stąd problem. Czyli nie pomogłoby moje zmniejszanie pliku JPG przez lekkie zwiększenie kompresji. Dziękuję i przepraszam za zamieszanie. Widać ja też wypiłem za mało kawy, albo za mało spałem i kawa już nie pomaga

    Kiedyś na tym forum moje fotki wyświetlały się mało ostre, ale wiązało to się z działaniem algorytmów Flickra, z którego zdjęcia zamieszczałem. Podobny problem miałem z inną aplikacją sieciową. Stąd już dmucham czasem na zimne...

  8. #148

    Domyślnie

    Pozostaje pytanie, czemu forum zrobiło taką zła robotę pomniejszając zdjęcie. Może to dałoby się poprawić
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  9. #149

    Domyślnie

    Może by się i dało, choć to kwestia sił i środków. Dopóki nie płacimy za funkcjonowanie serwera 9.99 $ rocznie lub miesięcznie (piszę to jako szeregowy użytkownik), myślę nie ma co zbyt wiele wymagać.

    Problem myślę jest globalny i jest problemem całego internetu. Kiedyś wstawiłem gdzieś fotki, które inny użytkownik określił jako nieostrość szkła, choć one były ostre i tylko algorytm z hosta je zmydlił. Dawno, dawno temu miałem też takie łącze (chyba był taki pakiet w TP S.A.), które domyślnie kompresowało wszystkie fotki i wszystko co zarchiwizowałem sobie wtedy z netu potem było do wyrzucenia.

    Kwestia IMHO pewnego skrzywienia programistów, którzy treść (czyli często zdjęcia) traktują jako mniej wartościową od formy. Stąd mamy kompresję wszystkich treści na siłę a zarazem zbędne zaawansowane skrypty w najprostszych programach tekstowych - jeżeli chodzi o to drugie, mechanizm niniejszego Forum należy do zacnych wyjątków i nigdy nie wybrzydza na moim starym systemie z nigdy nie aktualizowaną przeglądarką

  10. #150

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Z. Zobacz posta
    ...Problem myślę jest globalny i jest problemem całego internetu. Kiedyś wstawiłem gdzieś fotki, które inny użytkownik określił jako nieostrość szkła, choć one były ostre i tylko algorytm z hosta je zmydlił. Dawno, dawno temu miałem też takie łącze (chyba był taki pakiet w TP S.A.), które domyślnie kompresowało wszystkie fotki i wszystko co zarchiwizowałem sobie wtedy z netu potem było do wyrzucenia. ...
    Takiego problemu tu nie ma. Trzeba tylko klikać na zdjęcie aż wyświetli się w pełnym rozmiarze i bez żadnej kompresji.

Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415

Podobne wątki

  1. Zamieszczanie zdięć na forum
    By zygmuntowicz in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-07-2008, 17:07
  2. zamieszczanie zdjeć w gazetach
    By bono32 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-02-2008, 17:38

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •