Powodzenia!!! I nie daj sie wciagnac w manie testow i fotografowania tablic, paskow, bateryjek i innych takich ...
![]()
Szukaj
Powodzenia!!! I nie daj sie wciagnac w manie testow i fotografowania tablic, paskow, bateryjek i innych takich ...
![]()
D300, D200, S5 PRO, Mamiya RZ67 PRO i 645 PROTL, SB600, S24-70, S70-200, S120-400, N50/1.8, Metz 45CL4, Vivi285
Zapraszam na:www.sps-photo.com i www.photostrada.com
Panowie bardzo proszę o pomoc.Na wyświetlaczu blokada F= jak u kolegów wyżej.Posiadam D80 + tamron 17-50.Czy to walniete body czy może szkło?Z góry dziekuje i prosze o porade.
Kazimierz Król
Oznaczenia obiektywów
D300s ; F100 ; T 17-50/2.8 ; N 28-70/3.5-4.5 ; N AF 50/1.8D ; N AF 85/1.8D ; N AF-S 70-300/4.5-5.6 VR ; SB-800
www.piotrnosek.pl <-- zapraszam!
Muszę przyznać, że i ja doświadczyłem tego problemu, znajomy także. Niestety trzeba się z tym pogodzić i przy zakładaniu obiektywu zdecydowanie go skręcić w korpus - wtedy problem nie pojawi się. Tak niestety jest 18-135 to plastikowe badziewie, więc nie ma się co dziwić że coś nie styka nie kontaktuje. Nie chcecie mieć tego problemu? Kupcie szkło z metalowym bagnetem...
Nikon D80 | Nikkor 18-200 3.5-5.6G AF-S VRII | Nikkor 105 2.8G VR | SB-800 | MB-D80 | GoldPhoto YH324C + YH410 | Lowepro D200AW
Ogólnie znana przypadłość 18-135, czyli plastikowy bagnet. Głupia radaunikać. Mam przeszło dwa lata 18-70 i w zyciu nie widziałem "Fee" z nim.
D2H,D700, SB800, Jupiter 37A 135, PCS ARSAT H 35 F2,8, Nikkor AiS 28 F2,8, Nikkor 80-200 F2,8, Nikkor 24-70 F2,8, Nikkor 55 F1,2, Nikkor 105 2 DC, Sigma 50 F1,4.
na ostatniej imprezie jaką robiłem 2 razy w ciągu dnia wyskakiwał mi problem F--. Wtedy wystarczy wyłaczyć aparat i obiektyw lekko odkrecić i ponownie dokrecić. Cała operacja ok. 3 sekund więc dużo nie traciłem. Zaznacze że problem tylko z 18-55, z innymi szkłami działało. Wieczorem przetarłem styki i narazie wszystko gra;]
| D610 | D7000 | 20 2.8 | 50 1.8 | 85 1.8 | 28-70 2.8 | SB-700 | |
Nie wiem czy to nie sprawa w ogóle kitów D80 z 18-135mm ... mam ten sam problem ze stykiem korpus - obiektyw "F - -". Sprzęt mam kompletnie nowy i ... dość dziwnie wygląda, ze od początku coś nie styka.
Używałem jakiś czas Canona 400D i tam nigdy czegoś takiego nie miałem...
Nie wiem czy odesłanie sprzętu do serwisu coś by dało ... jak myślicie ?
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów / to mój pierwszy post na tym forum.
czy ktos ma jakies doswiadczenia po naprawie tego niekontaktowania w serwisie Nikona
- oczywiscie poza przeczyszczeniem ktore pomaga na chwile ?
Moze jest mozliwosc np wstawienia metalowego mocowania - to przeciez jest zestandaryzowane?
Widac ze jest to niestety sprawa powszechna - u mnie rowniez to sie pojawia od roku.
a poza tym to jest na prawde niezly obiektyw spacerowy... ... no moze winietka niekonieczna...
u mnie ten problem wystepowal z 18-200 wiec nie jestem pewien czy to wina 18-135. co do serwisu to nie wiem, ale u mnie to wystepowalo przez jakis miesiac, dwa, a po dokladnym przeczyszczeniu nie mialo juz miejsca wcale. przecierasz styki na obiektywie jak i w body?
Nikon D80|N18-200|N50 1.8|MB-D80
Skontaktuj się z nami