Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: problem F - -

  1. #21

    Domyślnie

    Powodzenia !!! I nie daj sie wciagnac w manie testow i fotografowania tablic, paskow, bateryjek i innych takich ...
    D300, D200, S5 PRO, Mamiya RZ67 PRO i 645 PROTL, SB600, S24-70, S70-200, S120-400, N50/1.8, Metz 45CL4, Vivi285

  2. #22

    Domyślnie

    Panowie bardzo proszę o pomoc.Na wyświetlaczu blokada F= jak u kolegów wyżej.Posiadam D80 + tamron 17-50.Czy to walniete body czy może szkło?Z góry dziekuje i prosze o porade.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vegas Zobacz posta
    Panowie bardzo proszę o pomoc.Na wyświetlaczu blokada F= jak u kolegów wyżej.Posiadam D80 + tamron 17-50.Czy to walniete body czy może szkło?Z góry dziekuje i prosze o porade.
    Skąd mamy wiedzieć czy body, czy szkło? Nie jesteśmy jasnowidzami
    Podepnij inny obiektyw do aparatu, to się wszystko wyjaśni.
    Może to być też wina zabrudzonych styków na bagnecie.
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vegas Zobacz posta
    Panowie bardzo proszę o pomoc.Na wyświetlaczu blokada F= jak u kolegów wyżej.Posiadam D80 + tamron 17-50.Czy to walniete body czy może szkło?Z góry dziekuje i prosze o porade.
    A ten Tampon z silnikiem czy na śrubokręt?
    D300s ; F100 ; T 17-50/2.8 ; N 28-70/3.5-4.5 ; N AF 50/1.8D ; N AF 85/1.8D ; N AF-S 70-300/4.5-5.6 VR ; SB-800
    www.piotrnosek.pl <-- zapraszam!

  5. #25
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2008
    Miasto
    Oborniki Wlkp.
    Posty
    6

    Domyślnie

    Muszę przyznać, że i ja doświadczyłem tego problemu, znajomy także. Niestety trzeba się z tym pogodzić i przy zakładaniu obiektywu zdecydowanie go skręcić w korpus - wtedy problem nie pojawi się. Tak niestety jest 18-135 to plastikowe badziewie, więc nie ma się co dziwić że coś nie styka nie kontaktuje. Nie chcecie mieć tego problemu? Kupcie szkło z metalowym bagnetem...
    Nikon D80 | Nikkor 18-200 3.5-5.6G AF-S VRII | Nikkor 105 2.8G VR | SB-800 | MB-D80 | GoldPhoto YH324C + YH410 | Lowepro D200AW

  6. #26

    Domyślnie

    Ogólnie znana przypadłość 18-135, czyli plastikowy bagnet. Głupia rada unikać. Mam przeszło dwa lata 18-70 i w zyciu nie widziałem "Fee" z nim.
    D2H,D700, SB800, Jupiter 37A 135, PCS ARSAT H 35 F2,8, Nikkor AiS 28 F2,8, Nikkor 80-200 F2,8, Nikkor 24-70 F2,8, Nikkor 55 F1,2, Nikkor 105 2 DC, Sigma 50 F1,4.

  7. #27

    Domyślnie

    na ostatniej imprezie jaką robiłem 2 razy w ciągu dnia wyskakiwał mi problem F--. Wtedy wystarczy wyłaczyć aparat i obiektyw lekko odkrecić i ponownie dokrecić. Cała operacja ok. 3 sekund więc dużo nie traciłem. Zaznacze że problem tylko z 18-55, z innymi szkłami działało. Wieczorem przetarłem styki i narazie wszystko gra;]
    | D610 | D7000 | 20 2.8 | 50 1.8 | 85 1.8 | 28-70 2.8 | SB-700 | |

  8. #28

    Domyślnie F - -

    Nie wiem czy to nie sprawa w ogóle kitów D80 z 18-135mm ... mam ten sam problem ze stykiem korpus - obiektyw "F - -". Sprzęt mam kompletnie nowy i ... dość dziwnie wygląda, ze od początku coś nie styka.
    Używałem jakiś czas Canona 400D i tam nigdy czegoś takiego nie miałem...
    Nie wiem czy odesłanie sprzętu do serwisu coś by dało ... jak myślicie ?

    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów / to mój pierwszy post na tym forum.

  9. #29

    Domyślnie

    czy ktos ma jakies doswiadczenia po naprawie tego niekontaktowania w serwisie Nikona
    - oczywiscie poza przeczyszczeniem ktore pomaga na chwile ?

    Moze jest mozliwosc np wstawienia metalowego mocowania - to przeciez jest zestandaryzowane?

    Widac ze jest to niestety sprawa powszechna - u mnie rowniez to sie pojawia od roku.
    a poza tym to jest na prawde niezly obiektyw spacerowy... ... no moze winietka niekonieczna...

  10. #30

    Domyślnie

    u mnie ten problem wystepowal z 18-200 wiec nie jestem pewien czy to wina 18-135. co do serwisu to nie wiem, ale u mnie to wystepowalo przez jakis miesiac, dwa, a po dokladnym przeczyszczeniu nie mialo juz miejsca wcale. przecierasz styki na obiektywie jak i w body?
    Nikon D80|N18-200|N50 1.8|MB-D80

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •