Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 69
  1. #1

    Domyślnie Wybór systemu Nikon D750, Canon 6d MarkII, Sony A7II

    Witam

    Prośba o radę
    W tym tygodniu już chciałbym zamówić zestaw ponieważ czas leci i kadry uciekają

    1. Nikon d750 + 24A / 35A / T85
    2. Canon 6d mark II + 24A / 35A / T85 . W przypadku Canona zrezygnowałbym chyba z 35 i 85. Zamiast nich 50A i 135L
    3. Sony A7II + Batisy 25 i 85 . Coś tam w przyszłości wypełni środek

    D750 miałem i dobrze wspominam.
    Canon kusi dobrym trybem live view i lepszym wideo .
    Sony , no właśnie to byłby pierwszy mój bezlusterkowiec. Przemawia do mnie waga zestawu, stabilizacja w body (lubię również filmować )

    Ceny plus minus zbliżone .
    Oferty mam przygotowane , tylko podjąć decyzje
    R | 24-105 | 35 | 50 | 85 |135

  2. #2

    Domyślnie

    4. 6D2 z 50/1.2L + D750 z 105/1.4.

  3. #3

    Domyślnie

    Mam nadzieję że wiesz że Sony A7II to jeszcze gorsza "sieczkarnia" niż A7? chodzi o migawkę.
    Waga i gabaryty Sony A7+jasne obiektywy to to samo co lustrzanki FF.
    Podchodziłem dwa razy do Sony A7x i nie polubiliśmy się. Poza tym główna wada to wybór obiektywów to już wiadoma sprawa baaardzo drogo + pozostałe wady systemu A7... może za kilka lat będzie lepiej w tym systemie ale nie teraz.

    Jeśli małe gabaryty i video to może zerknij na ofertę APS-C bo jest w czym wybierać no chyba że jesteś uzależniony od FF
    Ja bym wybierał pomiędzy Nikonem a Canonem

  4. #4

    Domyślnie

    Zależy do czego potrzebujesz tych aparatów
    Rozważałem Sony niedawno. Zdecydowanie najdroższy system, z jasnymi obiektywami argument wagi znika. najmniejszy wybór obiektywów, serwis i jakość ma najgorsze opinie z tych 3.
    Za kolega maxwawa, ja bym wybierał między nikonem i canonem

  5. #5

    Domyślnie

    Co do samej "jakości". Trzy akcje serwisowe (i nie jest powiedziane, że to już koniec) dotyczące modelu który rozważa kolega (D750) to chyba słaba rekomendacja. Ciężko to będzie przebić (nie wiem czy to w ogóle nie jest jakiś rekord Guinnessa). Inna sprawa, że już ten model miał i pewnie dobrze wie z czym to się je. A co do samych dylematów sprzętowych to fajnie byłoby się jednak jakoś określić do czego to ma być, bo sprzęt się dobiera pod zadanie. A7 z jasnymi i ciężkimi szkłami to mała wygoda. Nawet jeśli taki zestaw będzie odrobinę lżejszy od lustrzankowego to słabe wyważenie może spowodować lekki dyskomfort. Choć akurat Batisy nie są jakoś zatrważająco ciężkie.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 23-10-2017 o 15:03

  6. #6

    Domyślnie

    Słaba rekomendacja? Jak dla mnie wymiana migawki za free to kapitalna rekomendacja.

  7. #7

    Domyślnie

    Czytajcie ze zrozumieniem. Ciężko podawać za wzór jakości coś co w krótkim czasie miało już 3 akcje serwisowe. Czy nie?

  8. #8

    Domyślnie

    ale nie można patrzeć przez pryzmat pojedynczych sztuk, bo to są sporadyczne przypadki które zdarzają się w każdym systemie i w canonie i w Sony itd. (odsetek na pewno będzie podobny)
    Znajomy zaniósł rok temu do czyszczenia D600 (już dawno był po gwarancji) do serwisu Nikon Polska i w kilka dni roboczych wymienili mu migawkę (i jeszcze coś tam),wyczyścili co trzeba do dzisiaj zero problemów, rachunek wyniósł 0.00zł
    dobra ta firma czy zła?
    Ostatnio edytowane przez maxwawa ; 23-10-2017 o 15:47

  9. #9

    Domyślnie

    Panowie odnośnie kosztów bo pojawia się to w postach

    Poniżej ceny body plus 2 obiektywy. Do Sony jest zapowiedziany 35mm od samyanga i sigmy . Ceny pewnie +/- podobne do 35A
    1. Nikon d750 + 24A / T85 - 13800kzł
    2. Canon 6d mark II + 24A / T85 - 14500zł
    3. Sony A7II + Batisy 25 / 85 - 14800zł

    Wagowo
    1. Od 1.5 - 1.6kg
    2. od 1.4 - 1.5kg
    3. od 0.9 - 1,05kg

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    Mam nadzieję że wiesz że Sony A7II to jeszcze gorsza "sieczkarnia" niż A7? chodzi o migawkę.
    Nie znam tematu. Czytałem wątek ale nie trafiłem na takie informacje.



    PS

    Zastosowanie to głównie fotografia portretowa i wycieczkowa. Plus jak pisałem video co również jest dla mnie ważne.
    Ostatnio edytowane przez aldam ; 23-10-2017 o 15:46
    R | 24-105 | 35 | 50 | 85 |135

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aldam Zobacz posta
    Canon kusi dobrym trybem live view i lepszym wideo .
    co takiego ma Canon, czego nie ma Nikon w trybie wideo?
    Pytam, ponieważ zdarza mi się pracować D750 w zespole z Canonami i różnicy w jakości nie widzę. Chyba że jest coś w obsłudze wartego rozważenia?

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Canon 6D czy Sony A7II lub A7R.
    By meliszipak in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 16-07-2018, 19:35
  2. Nikon 1J5 vs Sony A7II (amatorsko)
    By vid3 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-09-2016, 15:44
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-01-2016, 17:28
  4. canon eos 5d markII
    By RAQ in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 949
    Ostatni post / autor: 06-11-2008, 16:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •