Close

Strona 20 z 48 PierwszyPierwszy ... 10181920212230 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 480
  1. #191

    Domyślnie

    Jak macie Anchor Linki w wersji v3, to one nie są tak wytrzymałe jak poprzednie, kilka sztuk się zerwało i Peak Design za darmo wyśle wam v4. O tym jak to wyglądało u mnie (+ opis paska Peak Design Cuff) pisałem ostatnio tutaj.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img_4243-4000x5000-1.jpeg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	1,71 MB
ID:	29241

  2. #192

    Domyślnie

    Peak Design ma świetny marketing, za który trzeba słono płacić, bo często cena produktów jest mocno wygórowana. Mam krytyczny stosunek do niektórych tych produktów, a kilka z nich bardzo lubię. Te kotwiczki i różnego rodzaju kompatybilne z nimi produkty to najlepszy wynalazek PD jak do tej pory.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #193

    Domyślnie

    Myślę, że nazwa firmy, jak najbardziej odzwierciedla to, co robią. Sam system kotwiczek mam, używam, jest super. Slide oraz Sling 10l, które posiadam, mają poza wieloma zaletami mankament. Mianowicie paski pod obciążeniem rozsuwają się trochę. Jest to dość upierdliwe niestety. W Slingu zatrzask trzyma, natomiast pasek trochę wyjeżdża z mocowań przy samej torbie. Rozwiązania te nie są również tak stabilne, jak to pokazują na filmikach. Slide na rowerze wrzyna się w szyję, a aparat nie chce siedzieć na plecach, tylko się cały czas zsuwa. Może jakbym jeździł na hipsterskiej damce, wyprostowany, byłoby OK, a tak... Pojechałem raz i więcej tego nie zrobię. Sling trochę lepiej się trzyma, ale do pełnego komfortu daleko. Muszę poszukać jakiegoś plecaka i tutaj już po PD nie sięgnę. Jest mnóstwo lepiej zaprojektowanych plecaków foto za połowę tego, co chcą w PD.

    Natomiast pod względem designu, użytych materiałów, projektu jako całości, z pewnością są jednymi z najlepszych. Mogą się podobać i w określonych warunkach sprawdzają się rewelacyjni. Niestety nie w każdych. Z drugiej strony trudno o coś, co będzie zawsze do wszystkiego.
    Ostatnio edytowane przez Maro66. ; 17-08-2019 o 12:16
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  4. #194

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maro66. Zobacz posta
    Slide oraz Sling 10l, które posiadam, mają poza wieloma zaletami mankament. Mianowicie paski pod obciążeniem rozsuwają się trochę. Jest to dość upierdliwe niestety. W Slingu zatrzask trzyma, natomiast pasek trochę wyjeżdża z mocowań przy samej torbie.
    Pasek w obu Slingach można zablokować, w moim poprzednim wpisie, który też tu linkowałem, pisałem o tym i pokazywałem jak to rozwiązali.

  5. #195

    Domyślnie

    O widzisz. Nie wiedziałem. Znaczy trzeba do nich napisać, to prześlą?
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  6. #196

    Domyślnie

    Z produktów PD używam tylko systemu Capture. Przesiadłem się na niego z szelek reporterskich. Aczkolwiek po 1,5 roku użytkowania stwierdzam, że idealnie byłoby mieć i szelki, i Capture, w zależności od sytuacji. W obu przypadkach mimo wszystko przydarzyła mi się "wpadka"- raz z wypięło mi się szelkowe zapięcie (na szczęście używałem dodatkowego, zabezpieczającego), i raz wysunął mi się Capture podczas kucania (na szczęście aparat oparł się o udo i zdążyłem złapać gdy się zsuwał). W obu przypadkach bezdyskusyjnie moja wina, niemniej jednak dla mnie wnioski są oczywiste- operując sprzętem podczas dynamicznego reportażu łatwo o błąd, i warto mieć jakieś dodatkowe zabezpieczenie.

  7. #197

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maro66. Zobacz posta
    O widzisz. Nie wiedziałem. Znaczy trzeba do nich napisać, to prześlą?
    Przesyłali, ale to było ponad rok temu: https://www.optyczne.pl/12512-news-M...ian%C4%99.html
    Wtedy nawet nie wymagali jakiegokolwiek potwierdzenia zakupu. Może to jeszcze działa? W końcu gwarancja dożywotnia....
    35mm: Praktica VLC2; Pentacon 28; Pancolar 50; Pentacon 135
    DX: Z fc; Z DX 16-50; TTArtisan 50/1.2
    FX: Z8; V 24; N 35; N 40; N 50; Meike 50/1.2; N 85; N 14-30; N 24-120; T 70-210

  8. #198

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maro66. Zobacz posta
    ...paski pod obciążeniem rozsuwają się trochę.
    Teraz w każdym zestawie są dodatkowe nakładki zapobiegające wysuwaniu się paska ze sprzączki.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #199

    Domyślnie

    Jak składałem reklamację na oficjalnej stronie PD, to mnie wywaliło. Napisałem do polskiego przedstawicielstwa. Zobaczymy co odpowiedzą.
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  10. #200

    Domyślnie

    Polski przedstawiciel poprosił mnie o adres. Wczoraj dostałem za darmo klamry. Wszystko się trzyma, tak jak powinno. Wygląda na to, że serwis idzie w parze z pozycją firmy na rynku. Miłe i tak powinno być, chociaż nie jest to niestety normą u wszystkich w dzisiejszych czasach.
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Strona 20 z 48 PierwszyPierwszy ... 10181920212230 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] Przyroda od kapelutka - wątek zbiorczy
    By kapelutek in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-08-2016, 13:49
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2016, 00:31
  3. Uchwyt Peak Design Capture Pro
    By Doczu in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-11-2014, 11:40
  4. Tanie Hostele - temat zbiorczy
    By MR in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-11-2009, 14:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •