Close

Strona 28 z 49 PierwszyPierwszy ... 18262728293038 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 271 do 280 z 484
  1. #271

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz_kk Zobacz posta

    Zrobiłem sobie nawet własną wariację paska Peak Design Slide v3 w wersji "Janusz", czyli jeden koniec Matina zawiązałem za ucho w aparacie, a drugi za ucho śruby do wkręcania płytki statywowej (o tę śrubę i jej ucho mi chodzi) ale na dłuższą metę trwałość tego ucha nie wzbudza mojego zaufania, przy zestawie ważącym prawie 2kg.
    Nie polecam.
    Nosilem tak przypietego Slide'a do ucha od plytki statywowej, na plytce N200-500 z d7200 i gripem. Ucho sie rozgielo, w ostatniej chwili zlapalem.
    Z5 + 24-200S + 105S
    D7200 + S17-50/2.8 + AF-P 70-300 + N200-500

  2. #272

    Domyślnie

    Te peakdesigny też nie jakieś cudowne, po 2 miesiącach już mam porysowaną obudowę obiektywu w miejscu gdzie się styka z plastikową sprzączką... Powinny mieć jakieś ogumowanie albo coś bo są dużo dalej niż normalne sprzączki i mają spore pole rażenia jak się wsadza zestaw do torby.

  3. #273

    Domyślnie

    To prawda, ja po kilku obserwacjach przestałem wkładać aparat z paskiem. Ściągam pasek i daję go oddzielnie, zarówno Slide, jak i Slide Lite. Ale to chyba jedyna wada

  4. #274

    Domyślnie

    Ja największego Slajda miałem z canonem. Nosiłem w torbie, wkładałem aparat i na niego upychałem pasek. Nic się nie działo, no ale to canon..
    Z Fuji mam Leasha, ten pasek nic nie waży, więc też się nie martwię.

  5. #275

    Domyślnie

    Aby wygodnie się nosiło to jedna kotwica do ucha aparatu, a druga nie do śruby tylko przewleczona przez otwór płytki dokręconej do body - tej która jest w komplecie z PD Capture v3. Zestawu nie nosi się na szyi tylko pasek przekłada się przez głowę i na jednym ramieniu. Zupełnie inny komfort niż zestaw z oryginalnym paskiem Nikona. Jak mam plecak to używam właśnie Capture V3 zapięte do szelki plecaka. Jak się nie foci to pasek się odpina od body przed schowaniem do plecaka. Od tego są kotwiczki aby się to odbywało szybko i sprawnie.

  6. #276

    Domyślnie

    No zacząłem uważać żeby nie wszedł do torby najpierw pasek tylko obiektyw z aparatem i na górę dokładam pasek. Czasem często chowami wyciągam aparat więc odpinanie paska za każdym razem odpada.
    No ale słaba sytuacja za tak drogi sprzęt... Porysowanie obudowy obiektywu obniży mu wartość o 2-3 stówki... Może te plastiki paska czymś okleję...

  7. #277

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztofh Zobacz posta
    Aby wygodnie się nosiło to jedna kotwica do ucha aparatu, a druga nie do śruby tylko przewleczona przez otwór płytki dokręconej do body - tej która jest w komplecie z PD Capture v3. Zestawu nie nosi się na szyi tylko pasek przekłada się przez głowę i na jednym ramieniu. Zupełnie inny komfort niż zestaw z oryginalnym paskiem Nikona. Jak mam plecak to używam właśnie Capture V3 zapięte do szelki plecaka. Jak się nie foci to pasek się odpina od body przed schowaniem do plecaka. Od tego są kotwiczki aby się to odbywało szybko i sprawnie.
    Chcesz mi powiedziec, że pozwoliłbyś, żeby ponad 2 kilowy obiektyw dyndał na bagnecie?
    Z5 + 24-200S + 105S
    D7200 + S17-50/2.8 + AF-P 70-300 + N200-500

  8. #278

    Domyślnie

    Na bagnecie czy jak to zwał. Chodzi o oryginalne mocowanie w body przeznaczone do zamocowania paska neoprenowego. Zakładam na prawy uchwyt patrząc od strony wyświetlacza body, drugi koniec paska do płytki. Dokładnie tak jak prezentowany jest pasek PD na ich filmie. Tak podpięty zestaw noszę parę sezonów na kotwicach, za które dostałem do PD w ramach gwarancji nowe. Po tym jak zgłoszono kilka reklamacji (dosłownie kilka) PD wymienia wszystkim bez żądania dowodu zakupu). To że dana partia kotwic kwalifikuje się do wymiany nie oznacza, że wszystkie są wadliwe. Na moich po pięciu latach noszenia nie widać śladów uszkodzenia czarnej powłoki na sznurkach. Inna sprawa, że gdybym miał powiesić np. 70-200 N to byłby problem komfortem noszenia i to raczej odpada. 24-70 wisiało przez tydzień wędrowania po Rzymie i nic.. Same kotwice mają gwarancję na obciążenie 90kg jak dobrze pamiętam.

    Jeżeli Ci chodzi o bagnet obiektywu, to przy 24-70 nie zaobserwowałem żadnych problemów, ale też nie biegam z nim w maratonach tylko uważam na sprzęt.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztofh ; 21-07-2020 o 07:08

  9. #279

    Domyślnie

    Oczywiście odnosiłem się do wcześniejszego postu o noszeniu D750 + N24-70, nie wyobrażam sobie noszenia na pasku lub czymkolwiek lufy 200-500.

  10. #280

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztofh Zobacz posta
    Oczywiście odnosiłem się do wcześniejszego postu o noszeniu D750 + N24-70, nie wyobrażam sobie noszenia na pasku lub czymkolwiek lufy 200-500.
    D750 z 24-70 2.8 to jeszcze lekki zestaw, ja D610 czy D850 z tym szkłem wieszałem na Slide Lite. Ale już 70-200 i większe, cięższe, to genialnie mało wygodnie, choć 70-200 wcale nie przypinam oddzielnie, chyba że jest na szelkach.

Strona 28 z 49 PierwszyPierwszy ... 18262728293038 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] Przyroda od kapelutka - wątek zbiorczy
    By kapelutek in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-08-2016, 13:49
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2016, 00:31
  3. Uchwyt Peak Design Capture Pro
    By Doczu in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-11-2014, 11:40
  4. Tanie Hostele - temat zbiorczy
    By MR in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-11-2009, 14:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •