Close

Strona 46 z 46 PierwszyPierwszy ... 36444546
Pokaż wyniki od 451 do 457 z 457

Domyślnie

Wg mnie prędzej pękną te plastikowe zatrzaski niż kotwiczki Peak Design

Gdzieś czytałem, chyba nawet w tym wątku, że po długich dyskusjach PD pokryło komuś koszty naprawy sprzętu po upadku, którego przyczyną były zerwane kotwiczki.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez lukasz_kk Zobacz posta
    Wg mnie prędzej pękną te plastikowe zatrzaski niż kotwiczki Peak Design
    Wątpisz w moje zatrzaski osobiście testowałem podpinając ciężarki 40kg więcej nie miałem w domu. Jak dla mnie są ok. 2 na raz raczej nie pękną i właśnie zaletą tego jest to że masz 2 na wszelki wypadek. Pewnie macie rację wielu z was używa PD z cięższymi obiektywami niż mój zestaw. Muszę dać im szansę.
    Rób najlepiej jak tylko potrafisz , jakieś tam body i kilka szkiełek..
    Nikon Z6ii / Z24-70f4S/ Z 35 1.8S /Z 85 1.8S /Jupiter 135 3.5 / Viiltrox 24 1.8 / Helios 58mm /

Domyślnie

Zarzut do zatrzasków nie jest natury statycznej. Tzn dobrej jakości zatrzaski nie padną, gdy będą pracowały na rozciąganie w obrębie dekalrowanej wytrzymałosci.
    Problem jest dynamiczny.
    a) podczas ruchów moża nastąpić naciśniecie i jedna strona stanie się "w pól wypięta". Zależnie od tego, co stanie się póżniej, może "zaokrąglić" końcowy ząbek (i stanie się bardziej podatna na wypięcie w przyszłości), może się bardziej wypiąć (nawet nadal nie do końca) itd...b) inne
    b) inne

Kotwiczki PD są w filozofii samo-zamykajacej.
    Rozumiem, podobna (do kotwiczek) cieńsza linka w smyczy pod dwóch latach codziennego uzywnaia sie zużyła do połowy swoich nitek, ale to inna opowieśc.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

Domyślnie

Z innej beczki: ale paski PD chłoną pot.

Domyślnie

Kiedyś pd wymieniał kotwiczki w starych produktach, najpierw były grube linki, później zaczęli sprzedawać cienkie, a później znowu grube. Te cienkie najwidoczniej w kilku przypadkach strzeliły. Jednakże kotwiczki na grubych linkach są wytrzymałe, nosze na nich d750 plus tamron 24-70 , zestaw raczej ciężki. Z kotwiczkami nigdy nic się nie działo. Czasem podpinam tez sigme 70-200, tez bez większego wpływu na kotwiczki

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Kiedyś: Nikon D70, Nikon D90, Nikon D7100
    Teraz: Nikon D750 + Tamron 24-70, Tamron 90 macro, Sigma 70-200, Nikkor 50

Domyślnie

Rozmawiałem z panem na stoisku PD, twierdził że mooooooże za rok będą coś kombinować z szelkami dla fotografów. Bo dużo osób o to pyta. To taka niepotwierdzona ploteczka

Domyślnie

Od marca używam Travel Carbon i w końcu to jest statyw wagi lekkiej, na którym nie boję się postawić aparatu. Testowałem Benro i Sirui, w ogóle nie ma porównania w kwestii stabilności i jakości wykonania. Manfrotto BeFree jest już bliżej, ale wciąż według mnie PD jest na prowadzeniu. Z Gitzo nie miałem porównania.

Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, czyli jakość wykonania, rozmiar, wagę, stabilność, wygodę i szybkość rozkładania, dla mnie Travel Carbon jest zdecydowanie najlepszy ze statywów "do plecaka". Na pewno znajdzie się statyw mniejszy, inny stabilniejszy, jeszcze inny lżejszy, ale suma składników w kontekście małego, lekkiego i podróżnego jest według mnie po stronie PD. Mały i lekki po złożeniu, wysoki i stabilny po rozłożeniu, do tego cała operacja jest szybka i wygodna.

Oczywiście wady też są - mała płytka, śruba na imbus (a jeszcze ten z zestawu jest podwójny i weź po ciemku traf odpowiednim...) czy konieczność wysunięcia kolumny do obrotu głowicy. Mimo wszystko - nie żałuję.

duzy brzydki nikon i mala ladna sigma dp1

Strona 46 z 46 PierwszyPierwszy ... 36444546