Close

Strona 41 z 49 PierwszyPierwszy ... 313940414243 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 401 do 410 z 484
  1. #401

    Domyślnie

    Tak jak pisałem, jak masz na plecach plecak, to Capture V3 to najlepsze rozwiązanie do transportu aparatu. Sprawdzone, w prawdzie nie w górach, ale na całodziennych wędrówkach. Zapięcie i wypięcie to moment i masz body w ręku.
    Jest jedno ale, szczególnie w górach, jak wypniesz aparat to on poza uchwytem w dłoniach nie ma żadnego zabezpieczenia i jak się potkniesz to możesz go upuścić. Wprawdzie lekarstwem na to jest cuff v3, ale na dłuższe że tak powiem focenie po zdjęciu z Capture V3, bo co chwila zapinanie i odpinanie cuffa jest upierdliwe. Jest jest jednak skuteczne. Pamiętam jak musiałem się kiedyś mocno wychylić poza burtę statku z aparatem, to miałem z tyłu głowy cały czas żeby się gdzieś nie poślizgnąć lub potknąć bo aparat poszedł by na wieki w otchłań oceanu (wtedy jeszcze nie miałem cuffa). Musisz tylko sprawdzić szerokość szelki plecaka żeby C V3 się zapiął.

  2. #402
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2015
    Miasto
    JASTRZEBIE ZDROJ
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki za szybką odpowiedż. Szerokość paska to około 5,5 cm więc spoko. Cuff v3 używam od dawna i wypinanie i zapinanie opanowałem do perfekcji to nie stanowi problemu.
    Pozdrawiam.

  3. #403

    Domyślnie

    Za zawsze używam Capture w połączeniu z paskiem - lite lub leasch.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  4. #404

    Domyślnie

    Nie przeszkadza Ci plecak, przy przesuwaniu paska, bo ja zauważyłem, że manewrowanie aparatem z podpiętym paskiem jest nieco utrudnione, bo plecak trochę blokuje na plecach pasek.

  5. #405

    Domyślnie

    Z plecakiem pasek, który traktuję jako zabezpieczenie, zakładam na szyję, a nie na ramię. A czasem wprost mocuję do szelki plecaka.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #406

    Domyślnie

    Ja do captura odczepiam pasek. Jeszcze mam drugiego captura z uchwytem do trzymania/zmieniania obiektywów więc jakieś inne elementy staram się w miarę możliwości eliminować.
    Natomiast to też nie są jakieś ostateczne rozwiązania, taka racjonalnie lekka a7III z niedużym obiektywem to takie ponad kilo wiszące na ramieniu. Na drugim np. tele też niecałe kilo. Same uchwyty też ważą sobie pod 200g/szt. Wygodniej się z tym operuje aparatem, pakuje i zmienia obiektywy ale też po dniu chodzenia ramię od uchwytu przypiętego do ramiączka plecaka potrafi trochę boleć, a i nosi się jednak więcej (choć można już czasem zrezygnować z noszenia czegoś na sprzęt foto w plecaku i założyć że cały czas będzie na wierzchu).
    No i zdejmowanie plecaka jest problematyczne bo z przypiętymi ciężarami do ramiączek dużo gorzej się to zdejmuje i zakłada, trzeba uważać żeby się nie zapomnieć i nie machnąć sprzętem za grube tysiące
    Natomiast i tak jest to miód po chodzeniu szlakami z aparatem na pasku który dyndał, zawsze zawadzał, obijał się albo przeszkadzał kijkom... Zazwyczaj go i tak ubierałem pod paski plecaka żeby go stabilizowały, mimo wypracowanego systemu częściowego zdejmowania plecaka odechciewało się fotografować jak trzeba było to poodczepiać do zdjęcia trzymając jeszcze kijki żeby gdzieś nie spadły;p
    No ale takie hobby, musi sprawiać radość mimo że trzeba się natachać, zarobić na tym ciężko, gęby ludzi z telefonu też będzie widać, fejm z wiekiem coraz mniej człowiekowi potrzebny, a te kilka zdjęć na ścianach to by zdecydowanie taniej wyszły i to w lepszych warunkach z jakiegoś shutterstocka;p
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  7. #407

    Domyślnie

    Nie no ja jak mam zapiętego caprure V3 na szelce to jak zdejmuję plecak to najpierw wypinam aparat żeby właśnie gdzieś nim nie uderzyć. Sam uchwyt w stosunku do wagi plecaka nic nie wnosi jeżeli chodzi o wagę. Pomijalne dodatkowe dekagramy.

  8. #408

    Domyślnie

    Ja używam chińskiej podróbki. Nosiłem wpiętego D700 z 70-300 (czasem z gripem i dodatkową baterią, ale nie polecam raczej, niewygodnie jest), czyli w granicach 1,5kg, żadnego problemu nie ma. Co do obciążenia ramienia - jeśli dobrze wyregulujesz plecak (zakładam, że mówimy o jakimś trekingowym), tzn tak, że cały ciężar niesiesz na pasie biodrowym, a szelki tylko go utrzymują w pionie, to aparat nosisz jak na ramieniu. Tylko, że ciężar zamiast wąskiego paska rozkładany jest na szeroką, miękką szelkę plecaka, łatwiej się nie Przy stromych podejściach długi obiektyw trochę się odchyla i potrafi przeszkadzać ale bez dramatu. Co do zabezpieczenia: pasek na szyi w niczym nie przeszkadza a aparat nie upadnie. Stosowałem też inne rozwiązanie (jeszcze sprzed zakupu tego zapięcia): troczyłem pasek aparatu do uchwytu pleceaka, tak że główny ciężar spoczywał na plecaku, a nie na moim karku. To rozwiązanie stosowałem też na Orlej Perci (na wypadek, gdyby przyszły mi do głowy jakieś wygibasy, że w skrajnej sytuacji nawet z szyi może się pasek zsunąć). Jedyne co trzeba pamiętać, to że najpierw musisz zdjąć aparat "przez głowę", a dopiero później plecak

    Zapięcie jest też rewelacyjne do codziennego, małego plecaka. Na spacery zakładam sobie slide'a przez ramię, a aparat troczę do szelki. Jeśli potrzebuję wolnych rąk to sprzęt bimba na pasku, a jak nie mam zamiaru pstrykać to jest na ramieniu. Pasek spokojnie przesuwa się pod plecakiem, sporadycznie trzeba mu pomóc poprzez wygięcie grzbietu tak, żeby utworzyć przestrzeń pomiędzy dociśniętym plecakiem, a koszulką Zdecydowanie warto się zaopatrzyć

    Aaa, jest też jeden upierdliwy mankament: długość śrub montażowych bardzo utrudnia założenie uchwytu na grubszą szelkę, zawsze mi się to udaje, ale czasem jest trudno. Pewnie w oryginale to mądrzej ogarnęli.
    Ostatnio edytowane przez odzio ; 12-07-2021 o 12:01

  9. #409

    Domyślnie

    W oryginale są dodatkowe dłuższe śruby, więc bez problemu. Sprawdź rozmiar gwintu i jeżeli pasowałyby Ci te od oryginalnego Capture to możesz sobie zamówić.

  10. #410
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2015
    Miasto
    JASTRZEBIE ZDROJ
    Posty
    3

    Domyślnie

    Capture v3 juz w domku. Przetestowane przy plecaku i pasku spodni, dla tych co się wahają powiem krótko rewelacja. Podpiety miałem C 24-105 i C 70-200/4 . Z 24-105 super , z 70-200 bardzo dobrze.

Strona 41 z 49 PierwszyPierwszy ... 313940414243 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] Przyroda od kapelutka - wątek zbiorczy
    By kapelutek in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-08-2016, 13:49
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2016, 00:31
  3. Uchwyt Peak Design Capture Pro
    By Doczu in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-11-2014, 11:40
  4. Tanie Hostele - temat zbiorczy
    By MR in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-11-2009, 14:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •