Close

Strona 2 z 48 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 480
  1. #11

    Domyślnie Peak Design [zbiorczy temat]

    Moje doświadczenia z Peak Design: https://tomaszpluszczyk.pl/peak-desi...yday-messenger (głównie torba, ale nie tylko - trochę rzeczy od nich mam). W skrócie - bardzo dobry sprzęt, nie lubię toreb fotograficznych, wolę plecaki, ale ta z Peak Design dość mocno zmieniła moje podejście.

    Teraz myślę nad plecakiem, ale nie na cały sprzęt foto, tylko do zabierania każdego dnia na miasto ipada z klawiaturą, aparatu kompaktowego, portfela, mini statywu, ew małego gimbala, paru drobiazgów i tylko okazjonalnie body z obiektywem. Mega mi się podoba jak zaprojektowano plecak Peak Design, ale jest za wielki do tych zastosowań (odstaje od pleców nawet jak w nim nic nie ma). Jakby ktoś znał coś podobnie funkcjonalnego i wykonanego jak Peak Design ale połowę mniejsze, to niech da znać (może być PW).


    Update: Co do uchwytu to jest tyle możliwości jego zamontowania i tyle kombinacji z różnymi obiektywami, że ciężko jednoznacznie odpowiedzieć. Ogólnie spisuje się dobrze, poznałem też osobę która stwierdziła, że dopiero dzięki Capture (na aparat i szkła) w końcu jej się wygodnie zwiedza świat z aparatem. Mnie zdarzało się przepiąć uchwyt na torbę/plecak, zamiast nosić ciągle na pasku, bo czasami było niewygodnie (np. trzeba było ściągać capture lens przy siadaniu itd).
    Ostatnio edytowane przez skinny500 ; 01-11-2017 o 18:22

  2. #12

    Domyślnie

    Peak Design prezentuje na Kickstarterze nowe wersje pasków Slide i klipsa Capture, które ułatwiają codzienne noszenie aparatu i mogą być świetnym prezentem dla fotografa.
    https://fotoblogia.pl/11409,now-pask...od-peak-design

    Ulepszają to co i tak jest dobre

  3. #13

    Domyślnie

    Szkoda, że kompatybilność uchwytu Capture z bardzo szerokimi paskami zmaleje (3in. vs 2.5in)
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  4. #14

    Domyślnie

    Możecie mnie poprawić jeśli źle zrozumiałem?

    Teraz na cyfrowe wybrałem taki zestaw:

    Peak Design Uchwyt Capture - płytka STANDARD 219 zł
    Peak Design Podkładka PRO PAD do Capture - większy komfort noszenia 109 zł
    Peak Design Adapter do mocowania obiektywów przy pasku LENS KIT do Nikon F 199 zł

    Kosztuje 527 zł

    A jak zakupie na kickstarter

    https://www.kickstarter.com/projects...lit/pledge/new

    Zestaw $70 or more
    The Big Rig

    INCLUDES:
    Capture v3
    Pro Pad

    Plus dodatek, który mogę zakupić później dokupić info tu (jesli dobrze zrozumiałem) https://www.kickstarter.com/projects...lit?ref=69xwkb

    Len Kit za $25
    Plus wysyłka $12

    Za całosc wychodzi 107 usd czyli ok 400 zł.

  5. #15

    Domyślnie

    400*1,23 = 493zł

    Jak dajesz kasę za coś co jeszcze nie istnieje to zazwyczaj jest taniej. Tak jak z mieszkaniem będącym dziurą w ziemi

  6. #16

    Domyślnie

    @adming faktycznie zapomniałem o podatku ale wiem, że firma w porządku. Fajnie rzeczy robią.

  7. #17

    Domyślnie

    NIe mówię, że nie jest w porządku . Kickstarter tak po prostu działa.

  8. #18

    Domyślnie

    @adming, pewnie w Polsce będzie dostępny w grudniu najwyżej poczekam, 20 zł różnicy to za mało. @skinny500 mi caputre lens jest potrzebny do bezpiecznej wymiany obiektywów i przeciskania się w tłumie. Torbą zaczepiam ludzi.

  9. #19

    Domyślnie

    Zakładasz, że nowa wersja będzie kosztować na początku tyle co stara. Optymistycznie.

  10. #20

    Domyślnie

    Zapomniałem o podatku od nowości jednak się zastanowię. Mam 20h

Strona 2 z 48 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] Przyroda od kapelutka - wątek zbiorczy
    By kapelutek in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-08-2016, 13:49
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2016, 00:31
  3. Uchwyt Peak Design Capture Pro
    By Doczu in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-11-2014, 11:40
  4. Tanie Hostele - temat zbiorczy
    By MR in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-11-2009, 14:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •