Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22
  1. #21

    Domyślnie

    Ten folder Previews.lrdata możesz bezkarnie usunąć i zwolnić te gigabajty z dysku, nie utracisz żadnych danych edycyjnych zdjęć! Jedyne, co utracisz, to wszystkie prevki w Lightroomie. Sytuacja będzie analogiczna - gdybyś zainstalował LRa na świeżym kompie. Odtąd - do któregokolwiek folderu nie wejdziesz, to chwilę poczekasz aż program na nowo wygeneruje prevki, a tym samym znowu plik Previews będzie sobie "tył" od tego

    Pozdrawiam i jednocześnie witam swoim pierwszym wpisem
    Marek

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OlgaZ Zobacz posta
    To ja mam pytanie z innej beczki. Czy w LR istnieje możliwość zapisywania plików z informacją o dokonanej korekcie na rawach, tak jak to dzieje się w CameraRaw (tam pliki zapisywane są z rozszerzeniem .xmp automatycznie po zapisaniu rawa)? Mam mocno ograniczoną przestrzeń na dysku i w momencie gdy LR krzyczy, że brakuje mu pamięci, muszę usuwać z biblioteki LR foldery ze zdjęciami, które już wywołałam. Kiedy jednak za jakiś czas chcę wrócić do zdjęcia usuniętego z biblioteki, i importuję je od nowa, otwiera się ono jako nietknięty raw, więc cała obróbka na marne... Jest jakieś sensowne rozwiązanie tego problemu, oprócz zakupu nowego lapka?
    Przecież z prawej strony w LR masz drzewko katalogów. Chwyć za katalog i przenieś ten, który obrobiłeś na inny dysk np. zewnętrzny. Wszystkie informacje o obróbce zostaną a w razie potrzeby podpinasz dysk zewnętrzny i masz dostęp do RAW-ów.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Pliki XMP w Lightroom 6
    By kundziorro in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-09-2017, 15:30
  2. Jest na sali ktoś kto tworzy muzykę?
    By prz3mo in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-11-2011, 00:33
  3. Pliki JPG
    By fidykg in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 15:48
  4. [ Krajobraz ] Adams dalej tworzy ...
    By darko in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-10-2010, 09:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •