Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27
  1. #11
    Oszczędny w słowach Awatar gruniu
    Dołączył
    08 2014
    Miasto
    Kostrzyn nad Odra
    Posty
    83

    Domyślnie

    Nie znam się jeszcze na statywach i monopodach, ale wygląda przyzwoicie.
    Ja szukam monopodu, ale z nóżkami do rozłożenia.
    Ostatnio edytowane przez gruniu ; 29-12-2017 o 10:25

  2. #12

  3. #13

    Domyślnie

    czyjzys 500zł nie mam na statyw, a z tych nie przyzwoitych ale w miarę przyzwoitych to ten może być ?
    http://allegro.pl/nikon-coolpix-b700...766494282.html

  4. #14

    Domyślnie

    @load6 jak chcesz kupować taki statyw to spokojnie możesz sobie kupić jeszcze tańszy. Natomiast nie spodziewaj się po nim zbyt wiele. Nic precyzyjnie nim nie ustawisz i skończy się tak, że zamiast ustawiać kadr za pomocą głowicy będziesz ustawiać cały statyw. Księżyca np. na takim nie ustawisz, prędzej zrobisz udane zdjęcie z ręki niż z takiego statywu.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziennikarz Zobacz posta
    @load6 jak chcesz kupować taki statyw to spokojnie możesz sobie kupić jeszcze tańszy. Natomiast nie spodziewaj się po nim zbyt wiele. Nic precyzyjnie nim nie ustawisz i skończy się tak, że zamiast ustawiać kadr za pomocą głowicy będziesz ustawiać cały statyw. Księżyca np. na takim nie ustawisz, prędzej zrobisz udane zdjęcie z ręki niż z takiego statywu.
    xD
    Ja dużo jestem w ruchu , nie widzę praktycznego zastosowania abym musiał kupić statyw za 1/4 cenę aparatu gdyż JA użyję go 2-3 razy w roku . Jakiś statyw na pewno muszę kupić bo zapewne te 3 razy w roku się przyda a pewnie będę żałował że takowego nie mam. Mam styczność ze statywami do mikrofonów, oświetlenia scenicznego i czasami klient życzy sobie różne tandety aby zaoszczędzić i da rade coś na tym ustawić. Aż tak mi się nie chce wierzyć że księżyca nie ustawię , jeżeli coś ma tylko taką fizyczną możliwość to to zrobię, stabilne podłoże, cegły , nie wiem będę kombinował. Zapewne zejdzie mi to trzy-cztery razy dłużej ale w końcu się uda . Co do statywu to wezmę :
    http://allegro.pl/polaroid-profesjon...114274099.html

  6. #16

    Domyślnie

    Słuchaj @load6 zadałeś pytanie to Ci odpowiedziałem. Zrób jak chcesz ale powtórzę, że jeśli chcesz kupić statyw za 8 dych to równie dobrze możesz kupić za 4 i różnicy nie będzie.

    Pozwól jednak, że coś jeszcze dodam. Piszesz, że ustawisz, ok. Próbuj, ale problem nie leży w samym stojaku tylko w głowicy. Tanie statywy mają "głowice" bardzo nieprecyzyjne. Z powodu tarcia każde ustawienie po zdjęciu siły (czyli jak ustawisz i puścisz) zawsze odrobinę się zmienia. Na krótkich ogniskowych to ma małe znaczenie ale na takiej 2000mm jak do księżyca efekt "płynięcia" ustawienia będzie ogromny. Jak muzykowi zmieni się ustawienie mikrofonu o ułamek milimetra to nie będzie to miało żadnego znaczenia. Jeśli tak się stanie przy ogniskowej 2000mm to Ci ten księżyc nawet może wyjść całkiem z kadru. Przy takich tanich statywach ze zintegrowaną głowicą plastikową wystarczy dotknąć palcem dźwignię i Ci się wszystko zmienia, nawet na zablokowanych nastawach. Dlatego też w lepszych statywach płacisz nie tyle za stojak co za głowice.

    Z resztą poproś kogoś żeby Ci pozwolił ustawić kadr na długiej ogniskowej na porządnym statywie a potem zrób to samo na takim za parę dych to zobaczysz co mam na myśli.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez load6 Zobacz posta
    xD
    Ja dużo jestem w ruchu , nie widzę praktycznego zastosowania abym musiał kupić statyw za 1/4 cenę aparatu gdyż JA użyję go 2-3 razy w roku . Jakiś statyw na pewno muszę kupić bo zapewne te 3 razy w roku się przyda a pewnie będę żałował że takowego nie mam. Mam styczność ze statywami do mikrofonów, oświetlenia scenicznego i czasami klient życzy sobie różne tandety aby zaoszczędzić i da rade coś na tym ustawić. Aż tak mi się nie chce wierzyć że księżyca nie ustawię , jeżeli coś ma tylko taką fizyczną możliwość to to zrobię, stabilne podłoże, cegły , nie wiem będę kombinował. Zapewne zejdzie mi to trzy-cztery razy dłużej ale w końcu się uda . Co do statywu to wezmę :
    http://allegro.pl/polaroid-profesjon...114274099.html
    Co prawda to nie moja sprawa, ale jak masz kupować taki badziew za taką kasę, to wolałbym tego chińczyka:
    https://pl.aliexpress.com/item/ZOMEI...ceBeautifyAB=5

    Na pewno wielokrotnie lepszy, niż ten co pokazałeś.
    Albo marketówkę za 50 zł, będzie taki sam jak twoja propozycja.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gruniu Zobacz posta
    Dzien dobry


    w pytaniu otwierajacym , wspomniales, iz potrzebujesz statyw do fotografowania nieba w nocy.
    monopod do tego celu sie zupelnie nie nadaje.

    zasada jest prosta - im ciezszy tym lepszy , ale wiadomo ze sa granice , takze finansowe.
    ten wymieniony przez Ciebie na wstepie manfrotto jest wydaje mi sie dolna dopuszczalna granica.
    manfrotto sa jak rosyjski czolg - solidne , pancerne , nie do zdarcie i niezbyt precyzyjne , ale wystarczajaco.
    jesli bedziesz wyzwalal migawke pilotem ( lub wyzwalaczem z opoznieniem) i zachowal spokoj w trakcie naswietlania ( nawet kroki chodzacego obok statywu przenosza sie na aparat , to widac szczegolnie przy dlugiej ogniskowej), to ten manfrotto mize na poczatek wystrczyc , szczegolnie jesli go obciazysz. Dodatkowa masa pochlania energie , przez co amplituda drgan wystpujacych w statywie jest mniejsza.

    pozdrawiam

  9. #19

    Domyślnie

    Właśnie obedrałem swój statywik https://www.ceneo.pl/43012403
    Jest to co prawda mój pierwszy statyw więc jestem totalnym laikiem pod tym względem ale jestem zachwycony

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Obudzony Zobacz posta
    Właśnie obedrałem swój statywik https://www.ceneo.pl/43012403
    Jest to co prawda mój pierwszy statyw więc jestem totalnym laikiem pod tym względem ale jestem zachwycony
    Tylko nie wiem, czy kolegę cena tego statywu przekona Jak widzę ten Manfrotto ma szybkozłączkę, która mnie bardzo irytuje, ciekawe jak będzie ci się używało i czy utrzyma Twój zestaw w pionie.
    @load6
    Koledzy dobrze piszą, z takiej taniochy nie będziesz miał większego pożytku, no może poza ćwiczeniem cierpliwości Ogniskowa 2000 mm stawia jednak poważne wyzwania dla statywu. O ile przy d5300 itp. z N18-55 mozna się zastanawiać, czy statyw za 500 zł to przesada, o tyle bez względu na cenę Coolpixa utrzymanie stabilności w okolicach max. ogniskowej to wyzwanie. No i zobaczysz, jak księżyc zasuwa po niebie, żeby nadążyć, ustawić, musi być precyzja w głowicy.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon P900 OSTROŚĆ
    By 89karolina in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 01-05-2017, 23:04
  2. Statyw Do Nikona p900
    By wojciech998 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-04-2017, 14:48
  3. Jak uzyskać taki Mega zoom Nikon p900 ?
    By JayseePL in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-04-2017, 16:41
  4. Nikon P900 zdjęcia seryjne z samowyzwalaczem
    By 89karolina in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-10-2016, 00:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •