Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Canon Pixima Pro 10s

    Witam
    mam pytanko,może ktoś podpowie...
    co do samej drukarki nie mam zastrzeżeń,wydruki piękne ,kolory żywe,BW ********e..
    tylko jeen szczegół..komplet tuszy to cena koło 500zeta..jesli drukuje dużo to ok..ale jeśli nie drukuje to czy macie jakiś sposób na zminimalizowanie strat tuszu ( drukarka co jakiś czas czyści głowice,prawdopodobnie 1 na tydzień), i zauważyłem że jak miesiąc nie drukowałem to " wyparowały" prawie całe pojemniki....) nadmienię że mam ją caly czas na czuwaniu...
    może zamiast trzymać na czuwaniu to wyłączyć...? za każdym włączeniem też czysci głowice ale może jeśli nie drukuje często to jest lepszym rozwiązaniem? ale czy przez to głowice się nie pozapychają? jakies Pomysły? rady?
    pozdrawiam
    D800 , D810 N 50/1.8|N 14-24 |N 24-70 | N 70-200VRII | Zenitar 16 fish | SB910,SB600

  2. #2

    Domyślnie

    czyli sprawdziło się to co podejrzewałem, pro-10 jest podobna do pro-1 w tej kwestii.
    czesto opisywany przypadek pro-1, poszukaj diagnozy na forum Luminous Landscape, zdaje się że MHMG opisywał swoje obserwacje (brak stanowiska Canona). drukarka zasysa tusz na czyszczenie az milo... mimo że pięknie drukuje, dlatego nie kupilem pro-1 (a epsona 3880) i nie pro-1000 (a P800), mimo wszystkich wad epsonów

  3. #3

    Domyślnie

    no właśnie trochę boli i trzepie po kieszeni......bo rozumiem żeby sobie czyściła dysze..ale żeby w ciągu 4 tyg wyczyściła prawie całe pojemniki to jakas masakra, Pro 1 jest jeszcze gorsza...bo ma wężyki z tego co wiem......tam to dopiero idzie tuszu.. u mnie nie ma wężyków a mimo to tusz leci aż miło
    D800 , D810 N 50/1.8|N 14-24 |N 24-70 | N 70-200VRII | Zenitar 16 fish | SB910,SB600

  4. #4

    Domyślnie

    no tak to jest z tymi canonami, dobrze się sprawdzają, jak się dużo drukuje - podobnie mówiło się o epsonie, ze żeby się nie zatykał, to trzeba dużo drukować, ale powód jest inny...
    w pro-1 nie robi różnicy że są linie doprowadzajace tusz, to nie rzutuje na czyszczenie, nie czyści się całej linii ale tylko samą głowicę

  5. #5

    Domyślnie

    Witam ponownie
    żeby nie zakładac nowego wątku..szybkie pytanie w moim poprzednim wpisie...Czy ktoś z Was ma namiary na kogoś kto ma w sprzedaży tusze pigmentowe w butelkach ? do pixima pro 10s PGI 72? przeszukałem internet i znalazłem do różnych canonów ale do mojej nie znalazłem tuszy w butelkach,żebym mógł sobie samemu napełnić..
    pozdrawiam
    D800 , D810 N 50/1.8|N 14-24 |N 24-70 | N 70-200VRII | Zenitar 16 fish | SB910,SB600

  6. #6

    Domyślnie

    Cześć,
    Tusze w butelkach raczej będą trudne do zdobycia dla osoby prywatnej.
    Mogę zaproponować jedynie wkłady. Zapraszam do swojego sklepu. produkty znajdziesz tutaj: https://www.drtusz.pl/tusze-canon-72...500008794.html

    Pozdrawiam, Rudy z DrTusza



    Cytat Zamieszczone przez saron Zobacz posta
    Witam ponownie
    żeby nie zakładac nowego wątku..szybkie pytanie w moim poprzednim wpisie...Czy ktoś z Was ma namiary na kogoś kto ma w sprzedaży tusze pigmentowe w butelkach ? do pixima pro 10s PGI 72? przeszukałem internet i znalazłem do różnych canonów ale do mojej nie znalazłem tuszy w butelkach,żebym mógł sobie samemu napełnić..
    pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    http://www.octoink.co.uk/cart.php Kupilem tutaj są idealne jak oryginalne w druku, ale szukam czy ktos w polsce ma sprzedaż, zeby bylo tanio to wziąłem paczke ekonomiczną i szło do mnie 2 tyg.. wolałbym na przyszłość brac gdzies u Nas niz z zagranicy ściągać...
    Mało drukuje i nie stać mnie na oryginalne.. i po 2 miesiącach miec puste bo wyczyszczone przez czyszczenie głowic.

  8. #8

    Domyślnie

    Witam
    Ponieważ na dniach zamierzam kupić Pro-10s chciałbym się Ciebie zapytać, czy kupiłeś te tuszę w butelkach i jak się ewentualnie na nich drukuje. Czy są w Polsce do kupienia takie zestawy?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Cytat Zamieszczone przez saron Zobacz posta
    http://www.octoink.co.uk/cart.php Kupilem tutaj są idealne jak oryginalne w druku, ale szukam czy ktos w polsce ma sprzedaż, zeby bylo tanio to wziąłem paczke ekonomiczną i szło do mnie 2 tyg.. wolałbym na przyszłość brac gdzies u Nas niz z zagranicy ściągać...
    Mało drukuje i nie stać mnie na oryginalne.. i po 2 miesiącach miec puste bo wyczyszczone przez czyszczenie głowic.

  9. #9

    Domyślnie

    No I co z tym wylaczaniem, dowiedziales sie moze czy zeby nie "czuwala" znaczy zarla tusz mozna ja wylaczyc z pradu ???

Podobne wątki

  1. Tusz zamiennik do canon pixima ip7250
    By antoninka in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-08-2017, 14:43
  2. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  3. [ Foto-żart ] CANON
    By myrele in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-04-2016, 18:47
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 11:09
  5. Pytanie o adapter nowa puszka Canon+stare szkła Canon
    By Vavamaka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •