Close

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 53
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez horn3t Zobacz posta
    Widać ten Tamron jakoś mało popularny, pytanie do osób użytkujących czy zauważyliście szybsze zużywanie energii w akumulatorze przy tym obiektywie w stosunku do szkieł systemowych np 70-300?
    Nie. Mam także 70-300 af-p i nie widzę różnicy w czasie pracy baterii w d500.

  2. #42

    Domyślnie

    Dziękuje za i informacje w do mojego pytania.
    Tamrona mam kilka dni, dziś wyszło trochę słońca więc zrobiłem na próbę z 79 zdjęć i akumulator pokazał na górnym wyświetlaczu ubytek zajrzałem do informacji o akumulatorze a tam ładowanie na poziomie 78 %. ???
    Mam D7200 niecały rok akumulator nowy dodatkowo mam drugi nowy tez oryginał. Fakt , że akumulator ładowałem z miesiąc temu i dziś wsunąłem do aparatu prosto po wyjęciu z ładowarki zobaczę jak to będzie dalej.
    A co do szkła kupiłem po długich roztwarzaniach w celu zastąpienia leciwego AF-S 70-300 VR (eksploatowanego 12 lat). Zakres ogniskowych i stosunkowo niewielkie rozmiary tego Tamrona zadecydowały o jego nabyciu , trafiłem też w AB-Foto na ciekawa ofertę cenową.
    Jak porobię więcej zdjęć napiszę swoje spostrzeżenia i uwagi.

  3. #43

    Domyślnie

    Czytam wątki, innych jak ludziska maja problemy ze swoimi Sigmami, Tamronami trafiło i na mnie T 100-400 nie chce współpracować z D7200 ( AF jest przypadkowy – we wszystkich możliwych kombinacjach), ze starszym zapasowym D5100 działa przyzwoicie ale szalu nie ma.
    W przyszłym tygodniu wysyłam szkło z body do serwisu, udało mi się dodzwonić obsługa głosowa miła ale jak jest dalej z naprawą/kalibracją ma ktoś jakieś zdanie ?

  4. #44

    Domyślnie

    Jeżeli wyślą do Nordic Focus to sądzę że zrobią to szybko. Ja oddawałem T70-210 w dosłownie tydzień się uwineli, tyle że u mnie nie było kalibracji tylko usunięcie jakiegoś dużego poprodukcyjnego paprocha ze środka. A le byłem zdziwiony szybkością.

  5. #45

    Domyślnie

    Generalnie serwis na Żytniej moim zdaniem jest kompetentny (mechanicznie). Z czasów Canona dobrze ich wspominam.
    Kalibrację moich tamronów spieprzyli, ale to było zaraz po przejęciu serwisu i wyraźnie nie umieli. Ale pare osób już pisało, że ogarnęli temat i jest OK.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #46

    Domyślnie

    Dziękuję za informacje, a swoją drogą trafione zdjęcia dają bardzo ładny i szczegółowy obrazek z tego szkła, jeszcze przez weekend pomęczę zestaw, po resecie ustawień do fabrycznych w puszce, bo mam obawy że coś przedobrzyłem z rekonfiguracją guzikologi

  7. #47

    Domyślnie

    W moim przypadku znowu mam szczęście obejdzie się bez serwisu przy krótszych czasach przeszkadza stabilizacja wystarczyło wyłączyć a szkło pokazało pazur, dziś 2 godziny mączenia sprzętu na lotnisku modelarskim plus porady kolegi "spotera" i jestem bardzo zadowolony. Stabilizacja przeszkadza w trybie AF-C przy fotografowaniu obiektów poruszających się szybko (dziś to były modele samolotów RC), w trybie AF-S dla nieporuszających się obiektów lub bardzo wolno jest ok, na razie udało mi się zejść przy ogniskowej 400 mm do 1/125 bez problemu.
    Fajne szkło nie żałuje zakupu będzie to udany następca leciwego Nikkora AF-S 70-300 VR.
    Wszystkim dziękuje za dobre słowo.

  8. #48

    Domyślnie

    Witam


    Mam pytanie dotyczące działania w tym obiektywie stabilizacji.
    Słychać kiedy stabilizacja włącza się i wyłącza.
    Mam tamrona 70-200 G2 i tam dodatkowo widać przez w wizjerze lekkie zamrożenie obrazu.
    W tym obiektywie tego nie widzę obiektyw używany kupiłem teraz się zastanawiam czy stabilizacja działa w nim bo nic takiego nie widzę w wizjerze.

    Pozdrawiam

    Wysłane z mojego CPH2067 przy użyciu Tapatalka

  9. #49

    Domyślnie

    Nigdy się nad tym nie zastanawiałem ważne, że jest skuteczna i wprawny fotograf może zajść spokojnie do 1/20 na najdłuższej ogniskowej.
    W linku do recenzji jest opisany sposób działania stabilizacji, która można konfigurować przy pomocy TAP-in Console.
    https://www.the-digital-picture.com/...-USD-Lens.aspx

  10. #50

    Domyślnie

    Ja na 1/60 zrobiłem nie poruszone zdjęcie ale nawet czytałem na fotopolis czy optyczne że to niby maks dla tego obiektywu

    Dziwi mnie to że tak jak pisałem w Tamronie 70-200 2.8 G2 widać takie jak by zamrożenie a tu nic nie widać tylko słychać jak się ja włącza i wyłącza.

    Wysłane z mojego CPH2067 przy użyciu Tapatalka

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Tamron 18-400mm f/3.5-6.3 Di II VC HLD
    By Nikomat in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 13-08-2017, 12:41
  2. Tamron 200-400mm f/5,6 LD
    By baltasar in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-12-2010, 20:09
  3. tamron 70-200 f 2,8 nowy model
    By robin102 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 487
    Ostatni post / autor: 31-03-2009, 22:22
  4. stałka Tamron 90mm f/2.8 Di Macro, Model 272E
    By Troit in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-12-2008, 22:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •