Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    to na L605 możesz się spokojnie uczyć zarządzania kolorem pod druk foto - mimo że to biurówka, poprzez swoje ułomności jest dobra do nauki profilowania i zarządzania barwą, znajdź sobie jakiś tani papier foto i ćwicz.
    w praktyce, obecne atramentówki foto są na tyle dobre, że cała sztuka w uzyskaniu jakości druku to to umiejętność doboru medium (papieru) i WŁAŚCIWE zrobienie profilu pod ten papier. Dlatego ja zamiast Pro-1000, która na ma szerszy gamut niż P800, wybrałęm tę drugą, bo Epsona i jego sterownik lepiej czuję i łatwiej mi się ją profiluje (subiektywne)

  2. #22
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Zajechałem już 6 szt. L800, teraz zajeżdżam dwie L805. 805 ma dobrze działające WI-FI i zmieniony układ zasilania atramentem względem L800, poprawiony jest też soft - lepiej wygląda zarządzanie kolorem.

    Jeśli chodzi o miejsce zakupu to polecam autoryzowanego sprzedawcę Epson, firmę Corso. Mają bardzo dobry serwis, konkretnie znają się na tych drukarkach. W trzech L800 wymieniali mi głowice, nie robili żadnego problemu z przekroczeniem limitu wydruków.

    Teraz jest cashback na drukarki Epsona, fajnie. Ale dużo lepszym bajerem jest bezpłatne przedłużenie pełnej gwarancji na 3 lata po rejestracji sprzętu. Informacje co i jak dostaje się z drukarką.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ostry600 Zobacz posta
    Ja robię niestety bardzo dużo BW i mam już kilka patentów - jak się na taką zdecydujesz to mogę coś więcej podpowiedzieć jak sobie z tym poradzić.
    Cześć, wiem że ten temat już dosyć stary ale chętnie dowiedziałbym się jak można poprawić wydruk BW na L1800 ponieważ od niedawna taką posiadam. Pozdrawiam!

  4. #24

    Domyślnie

    Jeśli chcesz drukować cz.b. to szczere wyrazy współczucia. Za dużo nie wskórasz.
    Wysoki metameryzm (zdjęcie pozornie cz.b. różnie wygląda w różnym oświetleniu), brak możliwości stosowania zewnętrznych driverów innych firm (żeby zmusić drukarke do druku tylko czarnym, zresztą i tak by to wiele nie dało, bo on nie jest neutralny), bardzo dzikie atramenty bardzo trudne do profilowania itd.
    przerzuć się na pigment lub kup używaną 1500.

  5. #25

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Właśnie to dzisiaj zauważyłem - wczoraj wieczorem wydrukowałem na niej pierwszą fotę BW i napisałem ten post. Wydawało mi się że wpada w niebieski/fiolet - dzisiaj rano spojrzałem na wydrukowane zdjęcie i się mocno zdziwiłem bo przy dziennym świetle wpada w zieleń.

  6. #26

    Domyślnie

    I na dodatek inaczej będzie wyglądało przy świetle zarowym, LED i inaczej przy swietlowce. Bywa też tak że jasne tony są w zieleń, ciemne w fiolet i gdzieś losowo neutralnie pomiędzy. Rozwiązaniem mogłoby być zastosowanie innych atramentow lub nawet tuszu pigmentowego, ale ta drukarka nie jest obsługiwana przez Quad Tone Rip'a, więc tak też nie pojedziesz.
    Jedyne co mozesz, jeśli nie chcesz zmieniać drukarki, to zrobić bardzo dobry profil, który będzie miał dużo pól pomiarowych w tym gęsto w szarościach i dodatkowo gradienty prawie neutralne z lekkimi dominantami w każdą stronę. Musi to robić doświadczony Profiler lub samemu się bawić w Argyllu.

  7. #27

    Domyślnie

    Drukarka Canon Pixma Imageprograf - 300 rzeczywista wydajność tuszy. Napisze po jakiej ilości wydrukowanych zdjęć A4 wymieniłem poszczególne kolory : GY -38, PBK - 48, Co - 61, Y - 63, PM - 74, M,R - 76
    C - 78, MBK - 102. Tusze oryginalne nowe. Wydruki 70% kolorowe, 30% B&W

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-08-2017, 21:17
  2. Czy jest różnica w jakości Epson L800, L1800, L850, L805
    By giddy92 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-11-2016, 16:26
  3. Epson L800 a wydruk dokumentów - może Canon MG6350
    By bozydar in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-01-2015, 20:35
  4. Drukarka Epson czy Canon?
    By mirko33 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 22-11-2011, 15:55
  5. Drukarka A3+, Epson, Canon czy HP ??
    By lukasz_wysocki in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-11-2008, 20:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •