Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie Akumulatorki AA - Eneloop, Varta, GP czy jeszcze inne?

    O dziwo minęło pare ładnych lat bez tematu o akumulatorkach - paluszkach AA. Miało prawo coś się zmienić
    Na rynku najczęściej się spotyka (chyba):
    Eneloop Pro 2500 (czarne), zwiększono ilość cykli ładowania, wg specyfikacji trzymają ładunek najlepiej
    Eneloop 2000 (białe)
    Varta 2100
    Varta 2400
    varta 2600
    GP ReCyko 2000
    GP ReCyko 2500
    GP ReCyko+ 2700
    Duracell 2500
    Energizer 2300
    są też inne firmy, ale takie jak dla mnie bardziej no-name (White energy 2800, EverActive 2600, sa nawet wynalazki mające 3500, 4700 czy 4900 mAh !!!)

    Niby polecane są czarne Eneloopy, ale ... białe mi podpadły, tak samo podpadły mi Sanyo 2000 (tych już nie ma na rynku), a to wszystko są podobno ogniwa Panasonica. Mam białe Eneloopy z 5 lat, Sanyo trochę więcej i bardzo słabo trzymają. Używam ich bardzo mało, w wyzwalaczach radiowych. Chciałbym się nie przejmować nimi miesiącami. Natomiast bywa, że po 2 miesiącach po naładowaniu, w ogóle nie używane są na tyle słabe, że nie uciągną wyzwalaczy.
    Najśmieszniejsze jest to, że mam stare (jakieś 15 lat, albo i więcej) ogniwa Panasonic, tylko 1100 mAh i .. one trzymają lepiej. Nie jestem więc fanem wielkich pojemności.
    Jakie ogniwa się najmniej rozładowują?
    Proszę o opinie te osoby, co maja kilka gatunków AA i mogą je jakoś uszeregować.
    Bo w ogóle się zastanawiam czy kupować akumulatorki czy ... nie wrócić do używania baterii. One maja wyższe napięcie, większą pojemność i służą mi wiele dłużej. Zamiast wydać 50 zł na 4 czarne eneloopy można sukcesywnie, w miarę potrzeb kupić ze 40 baterii.
    Nie wiem czy takie używanie w nadajnikach radiowych nie jest jakoś specyficzne. Gdybym używał akku do lamp SBxxx i w dodatku dużo błyskał to by nie było tematu, pewnie Eneloopy. Ale dla mnie priorytetem jest wolne samorozładowywanie się i trzymanie napięcia. Bo jak jest 1,22-1,25 V to mi już radiówki nie działają, one lubią mieć ponad 1.3V, a tyle jest po świeżym ładowaniu.
    Ładowarka BC700, ale napięcie sprawdzam osobnym miernikiem.

    Kolejna sprawa - jak sobie radzicie z oznaczaniem które AA były już np. użyte pare razy, a które nie, jak dawno ładowane itd. Jest na to jakiś patent?

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Kupione w tym samym czasie dwa komplety białe Eneloop 2000, cztery komplety białe Fujitsu 1900 i dwa komplety GP ReCyko 2000, pstrykane było w lampach studyjnie dwa lata z czterema lampami Triopo TR-982II, ładowań średnio raz w tygodniu, ładowarka everactive NC1000+.
    Po roku zrobione odświeżenie i już wtedy zauważyłem że Fujitsu trzyma swoją pojemność jak i napięcie najlepiej, a GP mają najmniejszą pojemność i spory spadek napięcia, po dwóch latach musiałbym sprawdzić bo wszystko jest u znajomej teraz ale z tego co mówiła że GP są do śmieci, Eneloop trzeba ładować często, a Fujitsu trzymają dobrze.

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    No i o takie uwagi mi chodzi. Widzę, że ty sporo używasz. A ja mało (no ale jednak potrzebuję).
    Fujitsu te białe, 2000 ? Rozładowanie i ilośc cykli ładowania jak w czarnych Eneloopach, pojemnośc mniejsza (to mnie nie odrzuca)
    Sa też czarne Fujitsu 2450, ale 500 cykli ładowania, po roku trzymają mniej (wg producenta) więc to że to 2450 mi nie imponuje. Ale ładne sa - czarno złote
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 03-09-2017 o 16:12

  4. #4

    Domyślnie

    Białe Eneloopy są lepsze do długotrwałego, ale niezbyt intensywnego użytkowania. Czarne odwrotnie.

  5. #5

    Domyślnie

    Mam białe enelopki od kilku lat.po 2-3 miesiącach nieużywania są prawie rozładowane.Pisanie producenta o trzymaniu po roku 80 % pojemności,lub coś podobnego w tym stylu,to w moim przypadku kompletne bzdury.Kiedyś była taka seria limitowana kolorowych enelopków w kolorze tęczy.Kupiłem 8 szt. złotych i trzymają pojemność dużo lepiej.Wszystkie aku mają pojemność 2000 mA.Intensywność używania podobna.Czarnych nie mam,ale przymierzam się od dłuższego czasu,tylko jakoś słabo.Miałem jeszcze jakieś inne aku.ale nawet nie warto o nich wspominać.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja mam dwa sześciokrotnie komplety białych Sanyo i dwa czarne i białe dwuletnie Panasonic. Białe trzymają pięknie, nawet jak nie padnie na nie przez cały rok, to spokojnie działają z lampą. Czarne są, jak pisał @nikoniarz, wołami roboczymi... Ale leżenie im nie służy
    Ps. Komplety - cztery paluszki

  7. #7

    Domyślnie

    Zdarzyło się około sierpnia tamtego roku, że przebimbałem sobie lampę. Wróciłem rano z imprezy z przyjacółmi i po paru dniach stwierdziłem, że lampy w torbie brak. Nie ma to nie ma, trudno się mówi. Drugiej nie kupowałem, bo mi w tym czasie nie była potrzebna. No i właśnie parę dni temu podczas dorocznego szorowania samochodu, pracownik myjni wyciągnął mi zaginioną lampę spod drugiego rzędu foteli w aucie.

    Auto parkowane lato zima pod chmurką, więc zakres temperatur na zewnątrz u mnie w tym roku od minus 30 do plus 40C, a w samochodzie pewnie minimum 60-70C. Wziąłem lampę do ręki przekonany, że szmelc, włączyłem i po dwóch, może trzech sekundach bziuuu i naładowana! Lampa Nikona SB-28 z białymi Sanyo Eneloop sprzed paru lat w połowie wyładowanymi. Normalnie zdziwko...

  8. #8

    Domyślnie

    mam eneloopy białe i tęczowe - używam głównie w lampie, ale lampy używam bardzo rzadko i nie ma problemów - trzymają
    jestem też zadowolony z lidlowych "tronic", ale ich używam w aparaturze do zdalnego sterowania, więc zupełnie inny rodzaj eksploatacji
    maniak ciemniowy minoltowy
    ucyfrowiony przy użyciu D300, dopieszczony przy użyciu D500
    trochę lotniczych pstryków na www.waldemarkowalski.pl
    spotter.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Franek74 Zobacz posta
    Warto zajrzeć do oferty firmy Emu. Baterie i akumulatorki to ich specjalność. Świetnej jakości towar i dobre ceny.
    No to te akumulatorki faktycznie musiały na Tobie zrobić wrażenie jeżeli specjalnie z tego powodu zakładałeś konto na forum.

  10. #10

    Domyślnie

    Najlepsze są akumulatorki LADDA z IKEA. Te białe 2450 mAh
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Akumulatorki eneloop
    By konik-89 in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-12-2013, 17:05
  2. Akumulatorki eneloop a ladowarka energizer
    By Greg77 in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-08-2010, 06:12
  3. eneloop gprecyko czy varta ready2use
    By conik in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 151
    Ostatni post / autor: 08-07-2010, 09:54
  4. Akumulatorki eneloop?
    By Foto:) in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-01-2010, 12:53
  5. Akumulatorki eneloop?
    By Foto:) in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-12-2009, 23:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •