O dziwo minęło pare ładnych lat bez tematu o akumulatorkach - paluszkach AA. Miało prawo coś się zmienić
Na rynku najczęściej się spotyka (chyba):
Eneloop Pro 2500 (czarne), zwiększono ilość cykli ładowania, wg specyfikacji trzymają ładunek najlepiej
Eneloop 2000 (białe)
Varta 2100
Varta 2400
varta 2600
GP ReCyko 2000
GP ReCyko 2500
GP ReCyko+ 2700
Duracell 2500
Energizer 2300
są też inne firmy, ale takie jak dla mnie bardziej no-name (White energy 2800, EverActive 2600, sa nawet wynalazki mające 3500, 4700 czy 4900 mAh !!!)

Niby polecane są czarne Eneloopy, ale ... białe mi podpadły, tak samo podpadły mi Sanyo 2000 (tych już nie ma na rynku), a to wszystko są podobno ogniwa Panasonica. Mam białe Eneloopy z 5 lat, Sanyo trochę więcej i bardzo słabo trzymają. Używam ich bardzo mało, w wyzwalaczach radiowych. Chciałbym się nie przejmować nimi miesiącami. Natomiast bywa, że po 2 miesiącach po naładowaniu, w ogóle nie używane są na tyle słabe, że nie uciągną wyzwalaczy.
Najśmieszniejsze jest to, że mam stare (jakieś 15 lat, albo i więcej) ogniwa Panasonic, tylko 1100 mAh i .. one trzymają lepiej. Nie jestem więc fanem wielkich pojemności.
Jakie ogniwa się najmniej rozładowują?
Proszę o opinie te osoby, co maja kilka gatunków AA i mogą je jakoś uszeregować.
Bo w ogóle się zastanawiam czy kupować akumulatorki czy ... nie wrócić do używania baterii. One maja wyższe napięcie, większą pojemność i służą mi wiele dłużej. Zamiast wydać 50 zł na 4 czarne eneloopy można sukcesywnie, w miarę potrzeb kupić ze 40 baterii.
Nie wiem czy takie używanie w nadajnikach radiowych nie jest jakoś specyficzne. Gdybym używał akku do lamp SBxxx i w dodatku dużo błyskał to by nie było tematu, pewnie Eneloopy. Ale dla mnie priorytetem jest wolne samorozładowywanie się i trzymanie napięcia. Bo jak jest 1,22-1,25 V to mi już radiówki nie działają, one lubią mieć ponad 1.3V, a tyle jest po świeżym ładowaniu.
Ładowarka BC700, ale napięcie sprawdzam osobnym miernikiem.

Kolejna sprawa - jak sobie radzicie z oznaczaniem które AA były już np. użyte pare razy, a które nie, jak dawno ładowane itd. Jest na to jakiś patent?