Close

Strona 145 z 208 PierwszyPierwszy ... 4595135143144145146147155195 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 441 do 1 450 z 2075
  1. #1441

    Domyślnie

    Tabelki jedno. Testowe zdjęcia na tablicy- co innego.
    Ładnie w niebieski Fujik poleciał.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #1442

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej_abc Zobacz posta
    podaję linki do porównania Nikon D5 a Fuji XT1 w RAW

    https://www.optyczne.pl/264.7-Test_a...azu_w_RAW.html

    https://www.optyczne.pl/364.7-Test_a...azu_w_RAW.html

    Jak można zobaczyć przewaga D5 (jeżeli o chodzi o rejestrowany szum - niższa wartość) jest minimalna, albo żadna .

    nie bardzo mi sie chce w upalny wieczor komentowac Twoje posty , moze jutro

    podciagasz lekko suwaczek odszumiania w d850 lub w d5 w prawo , masz takie same albo nizsze szumy a zdecydowanie wyzsza rozdzielczosc.

    potencjal jaki tkwi w tych matrycych jest nieporownywalny.

    obraz zapisany w rawie jest zawsze wczesniej poddany podstawowej obrobce , to moze byc roznie w roznych aparatch - dlatego porownanie wprost nie jest rzeczywiscie marodajne.

    aby wyrobic sobie opinie , ktory aparat daje lepsze obrazowanie , to nalezaloby porownywac mozliwie najlepsze do osiagniecia obrazy z tych aparatow.


    porownujac trywialnie - to tak jakbys chcial porownywac mozliwosci samochodow na jezdzie bez wcisnietego pedalu gazu - pewnie Traktor okazalby sie najszybszy , a tu trzeba z gazem do dechy - wowczas widzisz prawdziwe mozliwosci i roznice.

  3. #1443

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej_abc Zobacz posta
    CHCIAŁBYM ABY Jacek_z NIE PRÓBOWAŁ MI "ZAMYKAĆ UST" I NIE USUWAŁ MOJEGO POSTU.
    To nie krzycz.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  4. #1444

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej_abc Zobacz posta
    Miks525 - mi nie chodzi o to żeby kogoś "dołować", że kupił niedoróbkę, ale jeżeli przyjąć te testy (do których podałem linki) za prawidłowe, to NIKON robi wielu ludzi w "BAMBUKO", "ROBI Z NICH WAŁA"- jak można wprowadzać do sprzedaży pełną klatkę za ~17 tys PLN (samo body) gdzie matryca rejestruje DUŻO WYŻSZE SZUMY NIŻ FUJI XT1 Z 2014R. Super Moderator Konto PREMIUM Jacek_z usunął mój post jak zapytałem "dlaczego ten NIKON tak ma. Wg niego przy każdym modelu trzeba wyrażać tylko "OCHY i ACHY". A CI WSZYSCY, KTÓRZY NIE LICZĄ SIĘ Z KASĄ I CHĘTNIE KUPIĄ "NOWOŚĆ" NIKONA - niech sobie sami zadadzą pytanie - "DLACZEGO NIKON D 850 MA GORSZĄ MATRYCĘ OD FUJI , KTÓRY WSZEDŁ NA RYNEK W 2014R"

    CHCIAŁBYM ABY Jacek_z NIE PRÓBOWAŁ MI "ZAMYKAĆ UST" I NIE USUWAŁ MOJEGO POSTU.
    Ja tam widzę, że D850 ma się lepiej przy 12.800 niż Fuji przy 6.400... Nie wiem o co tyle krzyku i emocji... https://www.dpreview.com/reviews/ima...83932296322242

  5. #1445
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej_abc Zobacz posta
    . Super Moderator Konto PREMIUM Jacek_z usunął mój post jak zapytałem "dlaczego ten NIKON tak ma. .

    CHCIAŁBYM ABY Jacek_z NIE PRÓBOWAŁ MI "ZAMYKAĆ UST" I NIE USUWAŁ MOJEGO POSTU.
    1. Zadałes to samo pytanie w dwóch miejscach, a nie powinieneś. Tu jest wątek z dyskusją i ten post pozostał.
    2. usunąłem post (identyczny z tym tutaj) w watku przyklejonym http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=203139 gdzie NIE dyskutujemy.
    Mało tego - tam jest wyrażnie napisane na czerwono:
    Bardzo proszę o NIE dyskutowanie w tym wątku, NIE zadawanie pytań. Do tego są wątki w tym dziale, ale te nie przyklejone.
    Pytania i dyskusje będę usuwał, bez odrębnego powiadamiania o tym fakcie autorów, w dodatku (przy recydywie) w przypływie złego humoru będę dawał napomnienia!

    Więc nie tylko się nie dziw, że to usunięto, ale się ciesz, że nie dałem kartki.
    Nie pisz wielkimi literami. Ochłoń.
    Nie widzę narzekań na jakość zdjęć z D850, szumy poprawiono podobno o około 1 EV (inna technologia matrycy). narzekania sa na cenę.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #1446

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej_abc Zobacz posta
    podaję linki do porównania Nikon D5 a Fuji XT1 w RAW

    https://www.optyczne.pl/264.7-Test_a...azu_w_RAW.html

    https://www.optyczne.pl/364.7-Test_a...azu_w_RAW.html

    Jak można zobaczyć przewaga D5 (jeżeli o chodzi o rejestrowany szum - niższa wartość) jest minimalna, albo żadna .
    wydaje się że nie fotografowałeś żadnym z wymienianych nikonów a testy internetowe wybierasz w taki sposób żeby uzasadnić swoje stanowisko. To prowadzi chyba tylko do tego żeby upewnić się że dokonałeś właściwego wyboru (nie kupując nikona D5 i d850). Nie widzisz, albo celowo pomijasz fakt że rawy fuji są dość znacznie przetworzone przed zapisem. zobacz na to zestawienie w słabym świetle:https://www.dpreview.com/reviews/ima...91794839156958
    Czy naprawdę uważasz że fuji o którym piszesz wygląda najlepiej ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #1447

    Domyślnie

    Nie wiem o czym w ogóle jest rozmowa. W tym przypadku nie ma żadnego porównania. Dla mnie Fuji (mimo, że fajny sprzęt) produkuje zamiast zdjęć akwarele, którym daleko do zdjęć z Nikona, Canona, czy Pentaxa. Zresztą nawet ten pseudo średni format od Fuji jest zjadany przez starego Pentaxa 645 D lub Z, kto co woli. Wystarczy pooglądać zdjęcia użytkowników z konkretnych modeli. W wybiórczym teście jakiś Fuji może subiektywnie wypaść niby lepiej, ale na zdjęciach jakoś tego nie widać. Ktoś może powiedzieć, że są dobrze obrobione, co tylko potwierdza fakt, że materiał wyjściowy takiego D850 pozwala na znacznie więcej.
    Że niby mniejsze szumy na tych testach? Niby tak, tylko jakoś szczegół mocno niknie i wygląda to właśnie, jak przytoczona przeze mnie wcześniej akwarela... Widać ewidentnie działanie oprogramowania aparatu. Fizyki nie oszukasz. Fuji ze swoim sprzętem lawiruje między poziomem szumów a szczegółem. Jak dla mnie średnio im to wychodzi, ale może komuś się to podoba.
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  8. #1448

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej_abc Zobacz posta
    Miks525 - mi nie chodzi o to żeby kogoś "dołować", że kupił niedoróbkę, ale jeżeli przyjąć te testy (do których podałem linki) za prawidłowe, to NIKON robi wielu ludzi w "BAMBUKO", "ROBI Z NICH WAŁA"- jak można wprowadzać do sprzedaży pełną klatkę za ~17 tys PLN (samo body) gdzie matryca rejestruje DUŻO WYŻSZE SZUMY NIŻ FUJI XT1 Z 2014R. Super Moderator Konto PREMIUM Jacek_z usunął mój post jak zapytałem "dlaczego ten NIKON tak ma. Wg niego przy każdym modelu trzeba wyrażać tylko "OCHY i ACHY". A CI WSZYSCY, KTÓRZY NIE LICZĄ SIĘ Z KASĄ I CHĘTNIE KUPIĄ "NOWOŚĆ" NIKONA - niech sobie sami zadadzą pytanie - "DLACZEGO NIKON D 850 MA GORSZĄ MATRYCĘ OD FUJI , KTÓRY WSZEDŁ NA RYNEK W 2014R"

    CHCIAŁBYM ABY Jacek_z NIE PRÓBOWAŁ MI "ZAMYKAĆ UST" I NIE USUWAŁ MOJEGO POSTU.
    Uważam, że jesteś w błędzie. Wysokie ISO w D850 jest znakomite i z chęcią Ci to udowodnię. Załatwiaj Fuji i zapraszam do mnie.

  9. #1449

    Domyślnie

    Może krótki przerywnik. Kilka fotek ptaków zestawem D850 + 300/2.8 VRII + TC14 EII.
    1.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC1500.jpg
Wyświetleń:	200
Rozmiar:	418,1 KB
ID:	8668

    2.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC1526-2.jpg
Wyświetleń:	200
Rozmiar:	322,3 KB
ID:	8669

    3.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC1098-2.jpg
Wyświetleń:	199
Rozmiar:	378,5 KB
ID:	8670

    pzdr
    Załączone miniatury Załączone miniatury _DSC1488.jpg  

    _DSC1526.jpg  

    _DSC1098.jpg  

    Ostatnio edytowane przez maxtor ; 05-05-2018 o 14:57
    "Lepsze zdjęcie zaszumione, niż poruszone. Lepsze poruszone niż żadne."

  10. #1450

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Ż Zobacz posta
    Uważam, że jesteś w błędzie. Wysokie ISO w D850 jest znakomite i z chęcią Ci to udowodnię. Załatwiaj Fuji i zapraszam do mnie.
    Nic mi nie musisz udowadniać - ja powołałem się na OFICJALNE TESTY D 850 i Fuji XT1 na "optyczne pl. " i jak nie wierzysz w ich uczciwość to twoja sprawa, mogę tylko współczuć tym, którzy wydali poi 17 tys. pln i mają słabszą matrycę niż w modelu aparatu z przed czterech lat.
    A tak na marginesie - gdyby Nikon nie zgadzał się z wynikami testu na "optyczne pl." to na pewno żądał by sprostowania, wyrzucenia testu D850 i doprowadził by "optyczne pl" do bankructwa -dlaczego a właśnie dlatego, że ewentualne nierzetelne działanie "optycznych pl." można by przyjąć jako działanie na szkodę Firmy NIKON.

Strona 145 z 208 PierwszyPierwszy ... 4595135143144145146147155195 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon D7500 oficjalnie
    By MrQba in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 794
    Ostatni post / autor: 09-05-2019, 22:18
  3. Nikon D5600 oficjalnie
    By MstrG in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 31-01-2017, 19:09
  4. Nikon D5200 (oficjalnie)
    By johny_85 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 04-05-2016, 01:03
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •