Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Który zostawić? (Makro)

    Posiadam dwa szkła makro:
    1. Tamron MF 90 SP f/2.5 ( Nikon Adaptell+ tuba 1:1)
    2. Nikkor MF 55 micro f/3.5

    Który warto zastawić? Który szybciej sprzedam? Za który więcej dostane $$

    Pozdrawiam

    ps. Robię porządki bo trochę się gratów nazbierało - zastanawiałem się co robić z Sigmą 24mm f/1.8 a tu w dziale sprzedam za 300zł - co jest grane.
    S5 pro, S8mm, T17-50 2.8mm, N35mm 1.8, N50 1.4D, N85 1.8D, 10-20 sigma, nikon D7100
    https://radoslawsobik.pl/

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    A który radzisz mi sprzedać?
    S5 pro, S8mm, T17-50 2.8mm, N35mm 1.8, N50 1.4D, N85 1.8D, 10-20 sigma, nikon D7100
    https://radoslawsobik.pl/

  4. #4

    Domyślnie

    Z tego co wiem to 55 to kultowe szkło A 90mm tez dobry ale jednak Tamron a nie NIkkor.. A przemysl sprawe którą ogniksową wolisz..
    D800E | MB-D12 | N 24-70/2.8 | N 50/1.8G | N 70-200/2.8G VR | SB-700 | Manfrotka 190 PROB|

  5. #5

    Domyślnie

    Bardzo lubię tego tamrona, ostry ładny bokeh no i uniwersalność (portrety). Ale ostatnio dorwałem nikkora 80-200, no i posiadam 85mm f/1.8 więc do portretów coś już mam. Tydzień temu wolałem przypiąć tego tamrona od tej 85mm ze względu na ostrzenie od 40 cm, ale po ostatniej "sesji" 85mm zmieniłem zdanie co do 85mm (super)

    szczerze to tamron mnie więcej kosztował niż te 55mm ( szkło, tuba, adapter) razem ok 600zł.
    S5 pro, S8mm, T17-50 2.8mm, N35mm 1.8, N50 1.4D, N85 1.8D, 10-20 sigma, nikon D7100
    https://radoslawsobik.pl/

  6. #6

    Domyślnie

    jak się nie bawisz w makro to sprzedaj oba
    D300 + kilka szkiełek + lampa + statyw

  7. #7

    Domyślnie

    Czasami mi się zdarzy wyjść w tym celu!! Jak nie nie robal to wiewiórka lub kwiatek.
    Co Sigmy to nie zauważyłem, że sprzedawana wersja to 24mm f/2.8 - ja mam 24mm f/1.8 - a to pewnie różnica

    ps. Generalnie to ja się bawię - traktuje to jako hobby - nie zarabiam. Co za tym idzie - sprzęt nie zarabia i ciężko się roztać.
    Ostatnio edytowane przez sradek ; 05-06-2007 o 22:00 Powód: sprostowanie
    S5 pro, S8mm, T17-50 2.8mm, N35mm 1.8, N50 1.4D, N85 1.8D, 10-20 sigma, nikon D7100
    https://radoslawsobik.pl/

  8. #8

    Domyślnie

    to tak jak ja ciężko się rozstać
    Może się kiedyś umówimy na wspólne focenie? W sumie to blisko mamy
    Jest fajna grupa foto w Żorach do której należę i czasem sobie plenerki robimy
    Jak chcesz się czegoś dowiedzieć to daj znać na gg 5399750

    pozdrawiam paskudnie
    D300 + kilka szkiełek + lampa + statyw

  9. #9

    Domyślnie

    Trochę Ci się dublują te szkiełka.. Przecież Tamron 90mm i Nikkor 80-200 w zupelnosci Ci wystarcza , no chyba ze lubisz miec duzo gratów. Ken Rockwell kiedys mądrze pisał że 80-200 przy 2.8 i 85m jest tak samo fajny jak 85 1.8 przy 2.8 i ze w zasadzie sporo bardziej to uniwersalne. Do końca bym sie z tym nie zgodził ale z mojego doświadczenia to najfajniejsze portrety wychodziły mi zwykła 50-tką i własnie Tamronem 90mm SP 2.8! A tą 85-tke masz AF czy manual? Bo jeśli AF to może miałbym ochotę sprzedać?! Bo ja własnie na taka poluje?!

    Od razu się zapytam jak chodzi i czy są jakiieś mankamenty tego szkła?!
    D800E | MB-D12 | N 24-70/2.8 | N 50/1.8G | N 70-200/2.8G VR | SB-700 | Manfrotka 190 PROB|

  10. #10

    Domyślnie

    Jak już pisałem lubię to szkiełko - wcześniej miałem w użyciu 105 DC - jeden dzień i koników kilka za modeli (ZA DROGO).
    Już jak znajdę czas to porobię fotki, może zmienię zdanie - chce odchudzić graciarnie bo marzy mi się nowe body ( d200, S5).
    85mm to fajne leciutkie szkiełko nie to co 80-200 ( a te muszę jeszcze po testować) - zawsze pod ręką mało waży no i końcowy efekt!!


    Taką ładną szkotkę namówiłem na sesje

    ps. Trochę się temat zmienił, a ja dalej nie wiem co z tymi makro szkłami robić.
    Jest jakaś tuba (pierścień) dedykowana (y) do tego nikkora 55mm??

    ps2. trzeba jakiegoś robala sfocić.
    Ostatnio edytowane przez sradek ; 05-06-2007 o 23:15 Powód: literówki
    S5 pro, S8mm, T17-50 2.8mm, N35mm 1.8, N50 1.4D, N85 1.8D, 10-20 sigma, nikon D7100
    https://radoslawsobik.pl/

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •