Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Oczywiście, że to wada i to bez względu na to czy na jednym czy na każdym body.
    Ale czego wada? Szkła, że każde body ma inne odchylenia af? Miałem doskonałą sztukę Nikkora 50 1.8G, który na D300s był celny, na D7100 miał BF na 7, a na D200 BF na ok 4,którego nie było jak ustawić, bo regulacji brak... To co tutaj było wadliwe, szkło? Weź pomyśl na spokojnie...
    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Chodzi Ci o 70-135?
    No w sumie tak, właśnie dlatego cenię sobie stare 80-200

  2. #22

    Domyślnie

    Jest to w pewnym sensie jednak wada aparatów nikona że maja taką tolerancję i odchyłki.
    Dlaczego tak je produkują i ustawiają nie mam pojęcia ale zapytam w nikonie bo sam jestem ciekaw.

  3. #23

    Domyślnie

    Dla mnie w ogólne jest przedziwne, że sprzęt jest coraz bardziej zaawansowany technicznie i coraz droższy, a pomimo to coraz trudniej jest poprawnie zestroić szkło z puszką. Jeszcze jestem w stanie zrozumieć, że mogą być kłopoty ze szkłami od niezależnych producentów, bo tam Nikon może zostawiać specjalnie jakieś trudne do wykrycia "haki" w sofcie, żeby skłonić do kupowania jego optyki. Ale nie rozumiem, o co w takim razie chodzi z firmowymi szkłami? One powinny działać jak zegarek, a wiadomo, że tak nie jest. I to mnie na maxa wk..a teraz jak mam coś kupić nawet nowego w sklepie.
    To jest tak, jakby się odebrało nowy wypasiony samochód z salonu za kupę kasy i zamiast od razu jeździć i się cieszyć, to należy spędzić parę dni na programowaniu samochodu i poprawianiu tego, co producent sp..ł. Już bardziej mi to przypomina kupowanie nowego malucha w Polmozbycie w latach 80-tych - było wiadomo, że jest to szajs i od razu trzeba było jechać do znajomego warsztatu poprawiać i uzupełniać masę rzeczy.
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  4. #24

    Domyślnie

    No więc dowiedziałem się ciekawości trochę.

    Wszystkie body wychodzące z fabryki są ustawiane do wzorca, ale złożoność systemu af jak i wpływ warunków zewnętrznych powoduje że jest różnica w pracy af.
    Dla przykładu, minimalnie uderzenie, bądź przechowywanie ma wpływ na przesunięciu elementów af, tyczy się to półprzepuszczalnego lustra, kolejnego, jak i samych czujników.
    Znaczenie też ma rodzaj body, w d4s budowa jest inna a w d810 inna. Chodzi o różnice w nastawach luster i głębokości umieszczenia czujników.

    Jak przebiega proces kalibracji między czujnikami?
    Załóżmy że jest różnica między prawym a środkowym czujnikiem af (na środkowym jest +1 a na bocznym +5).
    Ustawia się body wraz z wzorcowym obiektywem wcelowanym w planszę i podpina do softu. Sama kalibracja jest wykonywana przez program, nikt nie ustawia i wybiera czujników środkowego, czy zewnętrznych, program sam to dobiera.
    Jest to pierwszy etap wyrównania elementów wchodzących w skład af.

    Po tym "wyrównaniu" body idzie na inny komputer i dokonywana jest właściwa kalibracja af.

    Taka ciekawostka: przy obiektywach stałoogniskowych nikon nie koryguje af zależnie od odległości, tylko zoomy.
    Kalibracja może być dokonywana programowo jak i fizycznie (śrubki korekcyjne).

    Więc jeśli macie różne ustawienia korekty na różnych szkłach i body to JEST TO NORMALNE.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Kupno 70-200 2.8 nikkor vr1 na co zwrócić uwagę?
    By Rocca in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-01-2017, 20:17
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-01-2013, 13:20
  3. D7000 - na co zwrócić szczególną uwagę?
    By rafal1980 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-06-2012, 09:18
  4. Zakup D300s - na co zwrocic uwage
    By Zak in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 16-03-2010, 12:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •