Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37
  1. #1

    Domyślnie Co wybrać? Sprzęt dla zaawansowanych

    Potrzebuję porady. Otóż mój jakże dobroduszny znajomy dał mi możliwość nauki wraz z nim na ślubach, weselach i w związku z tym chciałabym kupić sobie sprzęt dla zaawansowanych, jednak mam na to ograniczone środki i po prosu nie wiem jaki sprzęt wybrać. Na zakup body, odpowiedniego obiektywu (nikon) oraz Photoshop CS6 w wersji komercyjnej mam 14780 zł. Z czego 3500 zł odchodzi na Phtoshopa, chyba że są tańsze opcje, o których nie wiem. Tak więc zostaje 11280 zł, ale na to co upatrzyłam to stanowczo za mało. Mój wybór padł na Nikon D750, który kosztuje ok 8000 zł, natomiast obiektyw, który wydaje mi się najbardziej odpowiedni to Nikkor 24-70 mm f/2.8 - cena ok 9500 zł Mam już jeden, który na pewno mi się przyda na te okoliczności - jest nim Nikkor 85 mm f/1.4 . Zastanwiam się również nad Nikon D6100. Mogę mieć ewentualnie dodatkowe 2000 zł ze sprzedaży jednego z obiektywów, który zupełnie mi się nie przydaje. Dopiero się będę próbować swoich sił w fotografii weselnej, ale mogę sobie pozwolić na większy wydatek i chcę kupić i nieżałować, że jednak mogłam dopiłacić niewiele więcej i mieć sprzęt, który będzie pozwalał na więcej. Co radzicie? Może jakiś inny sprzęt równie dobry i tańszy na te okoliczności?

  2. #2

    Domyślnie

    PS + Lr kosztuje 12 euro miesięcznie. Nie kupuj boxa, zaoszczędzisz sporo kasy. D750 to wół roboczy na śluby, 8k pln. 24-70 2.8 tamrona, podobno dobre szkło, 4k pln nowy. zostaje Ci 2780zł na inne zabawki + 2k ze szkła którego nie używasz, to sporo kasy. Lampe masz? Jak nie to kup. Zapasowe body CI narazie niepotrzebne bo idziesz jako drugi, uczyc się. Sam zdecyduj co zrobić z resztą kasy może jakiś uwa? albo tele? stałki? Poużywasz zooma to zobaczysz czego Ci brakuje.
    ;]

  3. #3

    Domyślnie

    Ale czy obiektyw 24-70 będzie wystraczający czy może lepiej kupić coś z większym zakresem ogniskowej? Zależy mi żeby szkiełko było jasne, więc nie wiem co innego mogłabym wybrać. A Lampe posiadam. P.S. Jestem rodzajem żeńskim :P

  4. #4

    Domyślnie

    Nie ma chyba nic 2.8+ o podobnym ale szerszym zakresie niż 24-70. To jest szkło uniwersalne, kiedyś możesz go sprzedać i zamienić na stałki, albo zostawić jesli zoom Ci spasuje. Są zoomy 24-85 czy nawet 24-120 ale są ciemne, na sluby odradzam.
    ;]

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tamron 24-70 to będzie pewnie długo podstawa ale... może zapytaj tego pierwszego mistrza jak masz go uzupełniać, wydaje się to dość logiczne no nie ?
    Ps/Lr z miesięcznym abonamentem, wrzucisz w koszty tak czy siak i rozejdzie się po kościach.

  6. #6

    Domyślnie

    "jasne" to przeciwieństwo "z większym zakresem". 24-70/2.8 to bezpieczny wybór na początek.
    Ciekawa oferta na Nikkora 24-70 https://store.nikon.pl/refurbished-p...02DARB/details
    W tym przypadku odnowiony oznacza po naprawie i kalibracji w Japonii.
    Kolega Aeon88 dobrze radzi w sprawie abonamentu na LR+PS
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    "jasne" to przeciwieństwo "z większym zakresem". 24-70/2.8 to bezpieczny wybór na początek.
    Ciekawa oferta na Nikkora 24-70 https://store.nikon.pl/refurbished-p...02DARB/details
    W tym przypadku odnowiony oznacza po naprawie i kalibracji w Japonii.
    Kolega Aeon88 dobrze radzi w sprawie abonamentu na LR+PS
    padł wybór jeśłi chodzi o Photoshopa na abonament.. Myślałam, że wersja pudełkowa będzie bezpieczniejsza, ale różnica w cenie jednak mnie przekonała Myślę, że chyba postawię na zakup obiektywu nikona po odnowie, do tamrona nie jestem przekonana co prawda nigdy nie miałam okazji testować, ale ilość negatywnych opinni robi swoje. Tylko mam obawy czy z obiektywem po odnowie nie będzie żadnych problemów :/

  8. #8

    Domyślnie

    W zasadzie dla koleżanki najlepiej będzie jesli nie zada mistrzowi tego pytania i będzie mogła na slubie używać takiego szkła/ogniskowych jakie będzie chciała. O ile mistrzu sam tego nie będzie wymagał z racji że Cie bierze ze sobą i Ci nie powie czym masz zdjęcia robić to rób czym chcesz i o to nie pytaj.
    ;]

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alessa27 Zobacz posta
    ...do tamrona nie jestem przekonana co prawda nigdy nie miałam okazji testować, ale ilość negatywnych opinni robi swoje.
    Serio jest tak dużo negatywnych opinii o Tamron 24-70 2.8 VC ?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    W zasadzie dla koleżanki najlepiej będzie jesli nie zada mistrzowi tego pytania i będzie mogła na slubie używać takiego szkła/ogniskowych jakie będzie chciała. O ile mistrzu sam tego nie będzie wymagał z racji że Cie bierze ze sobą i Ci nie powie czym masz zdjęcia robić to rób czym chcesz i o to nie pytaj.
    Kolega używa obiektywów stałoogniskowych do tego ma drugie body, ja jak już mówiłam mam stałkę 85 mm 1.4 i decydowanie na początek wolę dokupić zmiennogniskowy tak żebym miała większe pole manewru na początek..
    A wracając do Photoshopa przeglądam ten abonament, ale nie mogę pojąć jednej rzeczy, mianowicie mnie interesuje wersja CS6, a na stronie cały czas się naprzykrza Photoshop CC. Czy to jest nowsza i jedyna wersja do kupienia czy w dalszej części zamówienia będzie wybór starszych wersji?

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Ślubne ] Co wybrać do fotografii ślubnej jaki sprzęt
    By Pawełgm in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-05-2017, 19:25
  2. Retusz high-end dla zaawansowanych. Kraków i online, 6.05.2017
    By Szkoła Retuszu in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-04-2017, 21:10
  3. Jaki sprzęt wybrać i czy warto wymieniać?
    By midzik in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 15:30
  4. czarno-biała fotografia dla zaawansowanych
    By szteker in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-12-2008, 20:39
  5. Jaki sprzet wybrac na poczatek?
    By nileppez in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-07-2008, 22:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •